Komunikaty PR

Postępowa ścieżka do szerokiego uśmiechu

2023-04-20  |  15:00
Biuro prasowe

Michał Kort – ekspert implantologii, właściciel firmy stomatologicznej Implantik.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że od czasów, gdy w 1952 roku odkryto zjawisko osteointegracji – stałego połączenia z kością tytanowego elementu – zaczęła się prawdziwa rewolucja w stomatologii, dzięki której wymyślono implanty dentystyczne. Powodzenie implantów bierze się stąd, że doskonale zastępują używane dotychczas protezy zębowe dając użytkownikowi nie tylko komfort noszenia, ale przede wszystkim więcej pewności siebie i lepszej samooceny. Tak jak medycyna stale podlega postępowi, tak i implantologia nie stoi w miejscu, a my pacjenci możemy czerpać z jej zdobyczy więcej i więcej. O jej ciekawych najnowszych osiągnięciach mówi eksperMichał Kort z kliniki Implantik.

 

Jest pan znany w branży z prac badawczo-rozwojowych, dzięki którym stale wprowadza pan nowerozwiązania. Jakie są to produkty i co daje pacjentowi ich zastosowanie?

Wraz zespołem prowadzimy prace badawczo-rozwojowe mające na celu doskonalenie procesów wytwórczych konstrukcji protetycznych. Nasze stale ulepszane korony, mosty i licówki dają pacjentom coraz wyższy komfort użytkowania, a jednocześnie estetykę. Dodatkowo w oparciu o nasze doświadczenie i dostępne innowacyjne technologie opracowaliśmy też autorski program rekonstrukcji zgryzu Implantik Digital. Jest to schemat postępowania, który pozwala na uzyskanie precyzyjnego, estetycznego i funkcjonalnego uzupełnienia protetycznego w odniesieniu do stawu skroniowo-żuchwowego, napięcia mięśniowego oraz układu kostnego tak, aby pacjent mógł dłużej cieszyć się nowym uzębieniem. Ze względu na innowacyjność tej procedury testujemy jej zastosowanie na zainteresowanych. Jak na razie efekty są bardzo zadawalające.

 

Zabiegi implantologii są dosyć skomplikowane w stosunku do innych form uzupełnienia zębów. Czy stosuje się w nich znieczulenie ogólne?

Zawsze stosuje się znieczulenie, ponieważ mamy tu ingerencję w tkankę miękką skalpelem. Zwykle wystarczy znieczulenie miejscowe, ale my specjalnie dla osób cierpiących na dentofobie oraz choroby o podłożu neurologicznym stosujemy nawet znieczulenie ogólne. Mamy taką możliwość ponieważ posiadamy urządzenie do znieczulenia ogólnego, salę zabiegową oraz współpracujemy ze specjalistami od anestezjologii i przeszkolonym personelem pomocniczym.Tam gdzie nie trzeba znieczulenia ogólnego nie stosujemy tego rozwiązania. Przede wszystkim nasi pacjenci otaczani są opieką psychologiczną.

Podobno w stomatologii pacjenci coraz częściej pytają o zabiegi znane z kosmetologii - endermologią – czy taki zabieg jest częsty?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, którego zadaniem jest oddziaływanie na tkankę łączną. Tylko endermologia jest w stanie w naturalny i szybki sposób pobudzić naszą skórę do produkcji elastyny, fibroblastów i kwasu hialuronowego. Właśnie dlatego cieszy się takim powodzeniem w kosmetologii. W stomatologii wykorzystywane są zabiegi endermologii i lasera jako doskonałe uzupełnienie regeneracyjne tkanek przed i po pozabiegowo. Zwłaszcza po implantacji i zabiegach chirurgicznych. Holistyczne podejście daje pacjentowi poczucie pełnego bezpieczeństwa. Jesteśmy jedną z niewielu klinik w Polsce, które mają aż tak szeroki wachlarz zabiegów dlatego też jesteśmy członkami grupy (Internationale Team For Implantology), która potwierdza nasze kompetencje implantologiczne.

Czy Polacy przejmują się wyglądem zębów? Czy dużo w Polsce wykonuje się leczenia ortodontycznego? 

Coraz bardziej na szczęście. Moja klinika status kliniki, która realizuje dużo procedur w leczeniu ortodontycznym w systemie alignerowym (nakładkowym). Od 2014 r przeprowadziliśmy przez nie około 400 pacjentów. Doświadczenie budowane latami przekłada się na swobodę naszego działania, a to na bezpieczeństwo i efekt ostateczny leczenia ortodontycznego. Nasza klinika stała się Centrum Projektowym wiodącego na rynku producenta aparatów alignerowych. Alignery mają formę przezroczystych nakładek dopasowanych do łuków zębowych, dlatego są prawie niezauważalne. Dodatkowo można je zdejmować i zakładać samodzielnie.

Co jeszcze powinno znaleźć się w nowoczesnej klinice stomatologicznej?

Bardzo ważne i w zasadzie już traktowane jako niezbędny instument używany w nowoczesnej cyfrowej stomatologii są drukarki 3D. Służą one przede wszystkim do wykonywania szablonów wszelkiego rodzaju wstępnych projektów uzębienia typu wax-up, mock-up oraz szablonów implantologicznych. Dają one pacjentowi przewidywalność na każdym etapie leczenia. Warto mieć ich nawet 2 sztuki w kliice, aby nikt nie musiał czekać z procedurą leczenia.

Implantologia to dziedzina stomatologii skupiająca wybitnych w swoim fachu, czy też każdy dentysta może zostać implantologiem?

Przyjęło się mówić, że głównie tych wybitnych, bo jest to dziedzina zdecydowanie bardziej wymagająca niż zwykłe leczenie dentystyczne. Ale ja osobiście staram się ciągle powiększać to elitarne grono ekspertów stomatologii. Z mojej inicjatywy dwa lata temu powstał pierwszy na świecie klub dla techników dentystycznych stworzony w ramach ITI w 50 letniej historii tej organizacji. Jestem dyrektorem sekcji International Team for Implantology (polecam przeczytać https://www.iti.org/about/who-we-are.) ITI powstał w 1980 roku jako sojusz interdyscyplinarnych specjalistów. Celem organizacji było dobrowolne i idealistyczne prowadzenie badań i rozwoju w nowo rozwijającym się obszarze medycyny implantologicznej. Głównymi architektami ITI byli profesor André Schroeder z Berna i dr hc Fritz Straumann z Waldenburga. Według profesora Schroedera „Badania medyczne wymagają niezależności, otwartej przestrzeni i możliwości dyskusji”. Te trzy elementy są kamieniem węgielnym ITI i znacząco przyczyniły się do szybkiego rozwoju i sukcesu implantologii. ITI zyskał reputację dzięki naukowej dyscyplinie w połączeniu z silnym skupieniem się na pacjencie. Organizacja wspiera założenie dobrze udokumentowanych wytycznych leczenia, popartych obszernymi testami klinicznymi i długoterminowymi wynikami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju

Wzrost liczby czworonogów w gospodarstwach domowych oznacza więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych. Właściciele lecznic będą musieli przygotować się na
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.