Komunikaty PR

Prowadź się zdrowo i zrób Przegląd Wątroby!

2023-02-15  |  16:00
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Już 1 marca, w Warszawie rusza kolejny etap kampanii „Prowadź się zdrowo” - Przegląd wątroby. Mieszkańcy 16 miast w Polsce będą mogli bezpłatnie wykonać nieinwazyjne badanie wątroby za pomocą urządzenia FibroScan. Badanie ma na celu sprawdzenie wątroby pod kątem stłuszczenia lub zwłóknienie tego narządu. Akcja jest skierowana przede wszystkim do mężczyzn po 40. roku życia - grupy narażonej na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

W każdym z miast objętych akcją pojawią się mobilne gabinety – tzw. wątrobusy, w których przez dwa dni będzie można skorzystać z nieinwazyjnego badania wątroby, wykonywanego przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu wątroby pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia. Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma od osoby przeprowadzającej badanie wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie.

W Warszawie, Radomiu, Białej Podlaskiej, Lublinie, Zamościu, Kielcach, Chorzowie, Częstochowie, Wrocławiu i Łodzi, wątrobusy zostaną udostępnione pacjentom na wybranych stacjach kontroli pojazdów Speed Car oraz w ściśle określonych punktach w centrach miast. Natomiast w Nowym Sączu, Krakowie, Bytomiu, Opolu, Wałbrzychu i Jeleniej Górze mobilne gabinety pojawią się w centrach miast. Dodatkowo w Warszawie wątrobę będzie można przebadać 1 kwietnia podczas wydarzenia „Wiosenne wietrzenie”, które gromadzi fanów motoryzacji i jest organizowane przez partnera akcji – Fundację Youngtimer Warsaw.

Bezpłatne badania wątroby będą wykonywane od godziny 8:00 do 16:00. Osoby zainteresowane będą mogły się na nie zapisywać, dzwoniąc pod wskazany numer infolinii lub w miejscu postoju wątrobusa, jeśli tylko będą wolne miejsca.

Prowadź się zdrowo - dosłownie!

Impulsem do zrealizowania Przeglądu Wątroby były m.in. wyniki przeprowadzonego
w kwietniu 2022 r. przez agencję IPSOS badania[1] „Polacy, a niealkoholowe stłuszczenie wątroby”, z którego wynika że ponad połowa, bo aż 54% mężczyzn w wieku 40-60 lat, ma świadomość, że o wątrobę należy odpowiednio dbać. Jednak mimo tej wiedzy, 44% respondentów nigdy nie wykonało żadnego badania profilaktycznego pod kątem chorób tego organu.

Inaczej jest z dbaniem o swoje samochody - jak powszechnie wiadomo, większość mężczyzn chętnie o nie dba i w tym przypadku nie zapomina o diagnostyce.  Aby to zmienić, w kampanię zaangażowali się m.in. znani kierowcy rajdowi – Mikołaj Marczyk oraz Kuba Przygoński, którzy pasję do aut łączą z dbaniem o zdrowie – zrównoważoną dietą, regularnymi badaniami oraz dostosowanym do możliwości wysiłkiem fizycznym. I chcą przekonywać innych mężczyzn, że to właściwa droga.

Tak jak dbamy o nasze auta – regularnie je serwisujemy – dbajmy o nasze zdrowie. Nie warto postrzegać tego aspektu naszego życia jako projektu z określonym deadlinem. Zarówno ja, jak i Kuba nie przygotowujemy się do konkretnego startu, tylko zawsze staramy się być w jak najlepszej formie i mieć wiedzę na temat naszych warunków psychofizycznych. – mówi Mikołaj Marczyk, Mistrz Polski i Europy Juniorów 2021, ambasador kampanii „Prowadź się zdrowo”.

Osią trwającej od 16 listopada 2022 r. kampanii jest platforma edukacyjna https://www.sanofi.pl/pl/Prowadz-sie-zdrowo z kluczowym elementem – krótkim, intuicyjnym testem ryzyka stłuszczenia wątroby[2]. Na platformie znajdują się również porady i wskazówki, jak dbać o wątrobę.

 


[1] Raport z 3. fali badania metodą CAPI realizowanego przez Ipsos Sp. z o. o: „Polacy, a niealkoholowe stłuszczenie wątroby”. Realizacja 7-11.04.2022 r. Dane w posiadaniu firmy.

[2] Test nie jest narzędziem diagnostycznym, ma charakter informacyjny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami? Biuro prasowe
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska
2024-06-07 | 11:00

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na
Zdrowie SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.
2024-06-06 | 11:40

SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Ponad 60 tysięcy osób korzysta już z opaski telemedycznej, aplikacji oraz systemu opracowanego przez polski startup SiDLY. Rozwiązanie umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.