Komunikaty PR

Prowadź się zdrowo i zrób Przegląd Wątroby!

2023-02-15  |  16:00
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Już 1 marca, w Warszawie rusza kolejny etap kampanii „Prowadź się zdrowo” - Przegląd wątroby. Mieszkańcy 16 miast w Polsce będą mogli bezpłatnie wykonać nieinwazyjne badanie wątroby za pomocą urządzenia FibroScan. Badanie ma na celu sprawdzenie wątroby pod kątem stłuszczenia lub zwłóknienie tego narządu. Akcja jest skierowana przede wszystkim do mężczyzn po 40. roku życia - grupy narażonej na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

W każdym z miast objętych akcją pojawią się mobilne gabinety – tzw. wątrobusy, w których przez dwa dni będzie można skorzystać z nieinwazyjnego badania wątroby, wykonywanego przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu wątroby pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia. Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma od osoby przeprowadzającej badanie wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie.

W Warszawie, Radomiu, Białej Podlaskiej, Lublinie, Zamościu, Kielcach, Chorzowie, Częstochowie, Wrocławiu i Łodzi, wątrobusy zostaną udostępnione pacjentom na wybranych stacjach kontroli pojazdów Speed Car oraz w ściśle określonych punktach w centrach miast. Natomiast w Nowym Sączu, Krakowie, Bytomiu, Opolu, Wałbrzychu i Jeleniej Górze mobilne gabinety pojawią się w centrach miast. Dodatkowo w Warszawie wątrobę będzie można przebadać 1 kwietnia podczas wydarzenia „Wiosenne wietrzenie”, które gromadzi fanów motoryzacji i jest organizowane przez partnera akcji – Fundację Youngtimer Warsaw.

Bezpłatne badania wątroby będą wykonywane od godziny 8:00 do 16:00. Osoby zainteresowane będą mogły się na nie zapisywać, dzwoniąc pod wskazany numer infolinii lub w miejscu postoju wątrobusa, jeśli tylko będą wolne miejsca.

Prowadź się zdrowo - dosłownie!

Impulsem do zrealizowania Przeglądu Wątroby były m.in. wyniki przeprowadzonego
w kwietniu 2022 r. przez agencję IPSOS badania[1] „Polacy, a niealkoholowe stłuszczenie wątroby”, z którego wynika że ponad połowa, bo aż 54% mężczyzn w wieku 40-60 lat, ma świadomość, że o wątrobę należy odpowiednio dbać. Jednak mimo tej wiedzy, 44% respondentów nigdy nie wykonało żadnego badania profilaktycznego pod kątem chorób tego organu.

Inaczej jest z dbaniem o swoje samochody - jak powszechnie wiadomo, większość mężczyzn chętnie o nie dba i w tym przypadku nie zapomina o diagnostyce.  Aby to zmienić, w kampanię zaangażowali się m.in. znani kierowcy rajdowi – Mikołaj Marczyk oraz Kuba Przygoński, którzy pasję do aut łączą z dbaniem o zdrowie – zrównoważoną dietą, regularnymi badaniami oraz dostosowanym do możliwości wysiłkiem fizycznym. I chcą przekonywać innych mężczyzn, że to właściwa droga.

Tak jak dbamy o nasze auta – regularnie je serwisujemy – dbajmy o nasze zdrowie. Nie warto postrzegać tego aspektu naszego życia jako projektu z określonym deadlinem. Zarówno ja, jak i Kuba nie przygotowujemy się do konkretnego startu, tylko zawsze staramy się być w jak najlepszej formie i mieć wiedzę na temat naszych warunków psychofizycznych. – mówi Mikołaj Marczyk, Mistrz Polski i Europy Juniorów 2021, ambasador kampanii „Prowadź się zdrowo”.

Osią trwającej od 16 listopada 2022 r. kampanii jest platforma edukacyjna https://www.sanofi.pl/pl/Prowadz-sie-zdrowo z kluczowym elementem – krótkim, intuicyjnym testem ryzyka stłuszczenia wątroby[2]. Na platformie znajdują się również porady i wskazówki, jak dbać o wątrobę.

 


[1] Raport z 3. fali badania metodą CAPI realizowanego przez Ipsos Sp. z o. o: „Polacy, a niealkoholowe stłuszczenie wątroby”. Realizacja 7-11.04.2022 r. Dane w posiadaniu firmy.

[2] Test nie jest narzędziem diagnostycznym, ma charakter informacyjny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Branża weterynaryjna jest na drodze do szybkiego rozwoju

Wzrost liczby czworonogów w gospodarstwach domowych oznacza więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych. Właściciele lecznic będą musieli przygotować się na
Zdrowie Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu
2024-06-25 | 09:12

Polka bada możliwości naprawcze i procesy zapalne w mózgu

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.