Komunikaty PR

Prowadź się zdrowo i zrób Przegląd Wątroby!

2023-02-15  |  16:00
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Już 1 marca, w Warszawie rusza kolejny etap kampanii „Prowadź się zdrowo” - Przegląd wątroby. Mieszkańcy 16 miast w Polsce będą mogli bezpłatnie wykonać nieinwazyjne badanie wątroby za pomocą urządzenia FibroScan. Badanie ma na celu sprawdzenie wątroby pod kątem stłuszczenia lub zwłóknienie tego narządu. Akcja jest skierowana przede wszystkim do mężczyzn po 40. roku życia - grupy narażonej na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

W każdym z miast objętych akcją pojawią się mobilne gabinety – tzw. wątrobusy, w których przez dwa dni będzie można skorzystać z nieinwazyjnego badania wątroby, wykonywanego przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu wątroby pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia. Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma od osoby przeprowadzającej badanie wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie.

W Warszawie, Radomiu, Białej Podlaskiej, Lublinie, Zamościu, Kielcach, Chorzowie, Częstochowie, Wrocławiu i Łodzi, wątrobusy zostaną udostępnione pacjentom na wybranych stacjach kontroli pojazdów Speed Car oraz w ściśle określonych punktach w centrach miast. Natomiast w Nowym Sączu, Krakowie, Bytomiu, Opolu, Wałbrzychu i Jeleniej Górze mobilne gabinety pojawią się w centrach miast. Dodatkowo w Warszawie wątrobę będzie można przebadać 1 kwietnia podczas wydarzenia „Wiosenne wietrzenie”, które gromadzi fanów motoryzacji i jest organizowane przez partnera akcji – Fundację Youngtimer Warsaw.

Bezpłatne badania wątroby będą wykonywane od godziny 8:00 do 16:00. Osoby zainteresowane będą mogły się na nie zapisywać, dzwoniąc pod wskazany numer infolinii lub w miejscu postoju wątrobusa, jeśli tylko będą wolne miejsca.

Prowadź się zdrowo - dosłownie!

Impulsem do zrealizowania Przeglądu Wątroby były m.in. wyniki przeprowadzonego
w kwietniu 2022 r. przez agencję IPSOS badania[1] „Polacy, a niealkoholowe stłuszczenie wątroby”, z którego wynika że ponad połowa, bo aż 54% mężczyzn w wieku 40-60 lat, ma świadomość, że o wątrobę należy odpowiednio dbać. Jednak mimo tej wiedzy, 44% respondentów nigdy nie wykonało żadnego badania profilaktycznego pod kątem chorób tego organu.

Inaczej jest z dbaniem o swoje samochody - jak powszechnie wiadomo, większość mężczyzn chętnie o nie dba i w tym przypadku nie zapomina o diagnostyce.  Aby to zmienić, w kampanię zaangażowali się m.in. znani kierowcy rajdowi – Mikołaj Marczyk oraz Kuba Przygoński, którzy pasję do aut łączą z dbaniem o zdrowie – zrównoważoną dietą, regularnymi badaniami oraz dostosowanym do możliwości wysiłkiem fizycznym. I chcą przekonywać innych mężczyzn, że to właściwa droga.

Tak jak dbamy o nasze auta – regularnie je serwisujemy – dbajmy o nasze zdrowie. Nie warto postrzegać tego aspektu naszego życia jako projektu z określonym deadlinem. Zarówno ja, jak i Kuba nie przygotowujemy się do konkretnego startu, tylko zawsze staramy się być w jak najlepszej formie i mieć wiedzę na temat naszych warunków psychofizycznych. – mówi Mikołaj Marczyk, Mistrz Polski i Europy Juniorów 2021, ambasador kampanii „Prowadź się zdrowo”.

Osią trwającej od 16 listopada 2022 r. kampanii jest platforma edukacyjna https://www.sanofi.pl/pl/Prowadz-sie-zdrowo z kluczowym elementem – krótkim, intuicyjnym testem ryzyka stłuszczenia wątroby[2]. Na platformie znajdują się również porady i wskazówki, jak dbać o wątrobę.

 


[1] Raport z 3. fali badania metodą CAPI realizowanego przez Ipsos Sp. z o. o: „Polacy, a niealkoholowe stłuszczenie wątroby”. Realizacja 7-11.04.2022 r. Dane w posiadaniu firmy.

[2] Test nie jest narzędziem diagnostycznym, ma charakter informacyjny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.