Komunikaty PR

Raport „Dziecięcy Szpital Przyszłości” Fundacji K.I.D.S

2020-06-02  |  12:45
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 2.81 MB )

Digitalizacja, zintegrowana opieka, rozwiązania telemedyczne czy nastawienie na poprawę doświadczeń pacjenta i pracownika to przykłady obszarów, które wyróżniono w Raporcie „Dziecięcy Szpital Przyszłości” przygotowywanym przez ekspertów K.I.D.S. Fundacja w ciągu roku swojego istnienia obserwowała sytuację placówek medycznych w Polsce i za granicą. Na podstawie badań i doświadczeń z wdrażania pierwszych projektów powstał raport, który identyfikuje obszary zmian w szpitalach i proponuje nowoczesne rozwiązania. W ten sposób powstała kompleksowa wizja transformacji, która jednocześnie wyznacza kierunki strategiczne projektów, jakimi zajmować się będzie Fundacja.

Eksperci K.I.D.S. bazując na materiałach takich instytucji jak NIK, WHO czy ECHO, własnych doświadczeniach oraz na pogłębionych wywiadach z małymi pacjentami, ich opiekunami i pracownikami szpitali dziecięcych, zbadali najczęściej wskazywane problemy, opracowując współczesne wyzwania placówek medycznych. Transformacja ma docelowo poprawić jakość doświadczeń zarówno pacjenta, rodzica, jak i pracowników szpitala, dlatego raport porusza różne aspekty poszczególnych etapów leczenia - od pierwszego kontaktu z lekarzem i kwestie administracyjne, po wypis do domu i rekonwalescencję.

  1. Pacjent w centrum - projektowanie całej ścieżki szpitalnego doświadczenia pacjenta z myślą o jego komforcie fizycznym i psychicznym. 
  2. Digitalizacja - wykorzystanie technologii do poprawy efektywności procesów i jakości opieki.
  3. Zintegrowana opieka - bliska współpraca i zaangażowanie wszystkich uczestników procesu leczenia. 
  4. Bliżej domu - rozszerzenie opieki poza tradycyjne mury szpitalne. 
  5. Ceniony pracodawca  - tworzenie komfortowego środowiska pracy
  6. Centrum innowacji - stworzenie warunków do rozwoju i wdrażania zmian w opiece medycznej
  7. Zdrowa organizacja - budowanie zrównoważonego modelu zarządzania, nowych źródeł dochodów i zdrowej struktury kosztów.

Raport w całości zostanie przedstawiony w sierpniu tego roku. Zaprezentuje kompleksową wizję szpitali przyszłości, wraz ze szczegółową analizą problemów i bazą inspirujących przykładów nowatorskich rozwiązań i dobrych praktyk z całego świata. 

Mamy nadzieję, że raport wzbudzi dyskusję wokół przyszłości szpitali w Polsce. Jednocześnie chcemy zainspirować liderów biznesu oraz firmy technologiczne, które działają w tych obszarach do wsparcia transformacji. Mamy wspaniały personel medyczny, ale otoczenie, w którym pracuje, nie zawsze nadąża za cyfrową rewolucją. Gromadzimy wokół Fundacji liderów zmian w szpitalach dziecięcych. Razem możemy dokonać ogromnej zmiany, odczuwalnej przez tysiące małych pacjentów.”- mówi współzałożyciel K.I.D.S. Tomasz Rudolf, na co dzień prezes The Heart, korporacyjnego company buildera, który zainicjował powstanie Fundacji.

Celem Raportu „Dziecięcy Szpital Przyszłości” jest także przedstawienie lokalnych i światowych przykładów wdrożonych innowacji. “Wciąż zbieramy przykłady wdrożonych już zmian i pilotażowych projektów odmieniających dziecięce szpitale. Każdy, kto wdrożył w dziecięcym szpitalu innowację w jednym z 7 wyznaczonych w przez nas obszarów transformacji, może ją do nas zgłosić, a my te najbardziej inspirujące opublikujemy razem z Raportem” - dodaje Maciej Malenda, szef zespołu pracującego nad raportem.


K.I.D.S. chce zbudować międzynarodową społeczność innowatorów dziecięcych szpitali, którzy będą wymieniać się wiedzą i wspólnie tworzyć nowatorskie projekty. Dlatego już teraz Fundacja zapowiada cykl webinarów z ekspertami branży medycznej i technologicznej.

Wizja „Dziecięcego Szpitala Przyszłości”

7 obszarów transformacji - przykłady innowacji

Pacjent w centrum. Szpital uniwersytecki w Hamburgu przygotował specjalną stronę internetową dla małych pacjentów, która pomaga im przygotować się do wizyty. https://www.kinder-uke.de/

Digitalizacja: W jednym ze szpitali w San Francisco gogle VR wykorzystywane są do minimalizacji bólu. 

https://www.voanews.com/episode/vr-helps-young-patients-say-goodbye-pain-medication-3955041
Zintegrowana opieka: Wdrożony w Kolorado program angażuje rodziców do dzielenia się doświadczeniem z innymi rodzicami, których dzieci otrzymały podobną diagnozę, by zredukować stres i lepiej radzić sobie z nową sytuacją. 

https://www.childrenscolorado.org/conditions-and-advice/connection/

Bliżej domu: Szpital Mercy Virtual Care zatrudnia 300 pracowników dedykowanych tylko i wyłącznie do opieki zdalnej. Dbają o pacjentów przebywających w domach i w 38 szpitalach w 7 stanach. 

https://www.philips.com/a-w/about/news/archive/blogs/innovation-matters/20190911-the-hospital-of-the-future-is-a-network.html

Ceniony Pracodawca: Program You Matter wdrożony przez Nationwide Children’s Hospital ma na celu wsparcie personelu szpitala, narażonego na ogromny stres i wypalenie zawodowe. 

https://www.nationwidechildrens.org/careers/you-matter-program

Centrum innowacji: Kanadyjski szpital dziecięcy SickKids od kilku lat rozwija aplikacje medyczne, wspierające lekarzy i małych pacjentów na całym świecie.
https://www.sickkids.ca/Apps/sickkids-mobile-apps.html

Zdrowa organizacja: By usprawnić zarządzanie placówką, niektóre szpitale zaczynają wdrażać znane z NASA “centra dowodzenia”. W jednym miejscu na monitorach zbierane są wszystkie kluczowe dane dotyczące bieżących operacji i przepływu pacjentów. 

O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Obecnie prowadzi m. in. projekty: wdrożenia telemedycyny, robotyzacji apteki szpitalnej, usprawnienia rejestracji pacjentów i stworzenia aplikacji pacjenta. W nasze projekty zaangażowało się wielu partnerów, m. in. The Heart, Grupa Publicis, USP Zdrowie, Colliers International, Nationale Nederlanden, Master Card, Alior Bank, Forbes,  i wiele innych. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Orman

karolina.orman@mslgroup.com

+48 533 050 425

MSL

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.