Komunikaty PR

Raport „Dziecięcy Szpital Przyszłości” Fundacji K.I.D.S

2020-06-02  |  12:45
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 2.81 MB )

Digitalizacja, zintegrowana opieka, rozwiązania telemedyczne czy nastawienie na poprawę doświadczeń pacjenta i pracownika to przykłady obszarów, które wyróżniono w Raporcie „Dziecięcy Szpital Przyszłości” przygotowywanym przez ekspertów K.I.D.S. Fundacja w ciągu roku swojego istnienia obserwowała sytuację placówek medycznych w Polsce i za granicą. Na podstawie badań i doświadczeń z wdrażania pierwszych projektów powstał raport, który identyfikuje obszary zmian w szpitalach i proponuje nowoczesne rozwiązania. W ten sposób powstała kompleksowa wizja transformacji, która jednocześnie wyznacza kierunki strategiczne projektów, jakimi zajmować się będzie Fundacja.

Eksperci K.I.D.S. bazując na materiałach takich instytucji jak NIK, WHO czy ECHO, własnych doświadczeniach oraz na pogłębionych wywiadach z małymi pacjentami, ich opiekunami i pracownikami szpitali dziecięcych, zbadali najczęściej wskazywane problemy, opracowując współczesne wyzwania placówek medycznych. Transformacja ma docelowo poprawić jakość doświadczeń zarówno pacjenta, rodzica, jak i pracowników szpitala, dlatego raport porusza różne aspekty poszczególnych etapów leczenia - od pierwszego kontaktu z lekarzem i kwestie administracyjne, po wypis do domu i rekonwalescencję.

  1. Pacjent w centrum - projektowanie całej ścieżki szpitalnego doświadczenia pacjenta z myślą o jego komforcie fizycznym i psychicznym. 
  2. Digitalizacja - wykorzystanie technologii do poprawy efektywności procesów i jakości opieki.
  3. Zintegrowana opieka - bliska współpraca i zaangażowanie wszystkich uczestników procesu leczenia. 
  4. Bliżej domu - rozszerzenie opieki poza tradycyjne mury szpitalne. 
  5. Ceniony pracodawca  - tworzenie komfortowego środowiska pracy
  6. Centrum innowacji - stworzenie warunków do rozwoju i wdrażania zmian w opiece medycznej
  7. Zdrowa organizacja - budowanie zrównoważonego modelu zarządzania, nowych źródeł dochodów i zdrowej struktury kosztów.

Raport w całości zostanie przedstawiony w sierpniu tego roku. Zaprezentuje kompleksową wizję szpitali przyszłości, wraz ze szczegółową analizą problemów i bazą inspirujących przykładów nowatorskich rozwiązań i dobrych praktyk z całego świata. 

Mamy nadzieję, że raport wzbudzi dyskusję wokół przyszłości szpitali w Polsce. Jednocześnie chcemy zainspirować liderów biznesu oraz firmy technologiczne, które działają w tych obszarach do wsparcia transformacji. Mamy wspaniały personel medyczny, ale otoczenie, w którym pracuje, nie zawsze nadąża za cyfrową rewolucją. Gromadzimy wokół Fundacji liderów zmian w szpitalach dziecięcych. Razem możemy dokonać ogromnej zmiany, odczuwalnej przez tysiące małych pacjentów.”- mówi współzałożyciel K.I.D.S. Tomasz Rudolf, na co dzień prezes The Heart, korporacyjnego company buildera, który zainicjował powstanie Fundacji.

Celem Raportu „Dziecięcy Szpital Przyszłości” jest także przedstawienie lokalnych i światowych przykładów wdrożonych innowacji. “Wciąż zbieramy przykłady wdrożonych już zmian i pilotażowych projektów odmieniających dziecięce szpitale. Każdy, kto wdrożył w dziecięcym szpitalu innowację w jednym z 7 wyznaczonych w przez nas obszarów transformacji, może ją do nas zgłosić, a my te najbardziej inspirujące opublikujemy razem z Raportem” - dodaje Maciej Malenda, szef zespołu pracującego nad raportem.


K.I.D.S. chce zbudować międzynarodową społeczność innowatorów dziecięcych szpitali, którzy będą wymieniać się wiedzą i wspólnie tworzyć nowatorskie projekty. Dlatego już teraz Fundacja zapowiada cykl webinarów z ekspertami branży medycznej i technologicznej.

Wizja „Dziecięcego Szpitala Przyszłości”

7 obszarów transformacji - przykłady innowacji

Pacjent w centrum. Szpital uniwersytecki w Hamburgu przygotował specjalną stronę internetową dla małych pacjentów, która pomaga im przygotować się do wizyty. https://www.kinder-uke.de/

Digitalizacja: W jednym ze szpitali w San Francisco gogle VR wykorzystywane są do minimalizacji bólu. 

https://www.voanews.com/episode/vr-helps-young-patients-say-goodbye-pain-medication-3955041
Zintegrowana opieka: Wdrożony w Kolorado program angażuje rodziców do dzielenia się doświadczeniem z innymi rodzicami, których dzieci otrzymały podobną diagnozę, by zredukować stres i lepiej radzić sobie z nową sytuacją. 

https://www.childrenscolorado.org/conditions-and-advice/connection/

Bliżej domu: Szpital Mercy Virtual Care zatrudnia 300 pracowników dedykowanych tylko i wyłącznie do opieki zdalnej. Dbają o pacjentów przebywających w domach i w 38 szpitalach w 7 stanach. 

https://www.philips.com/a-w/about/news/archive/blogs/innovation-matters/20190911-the-hospital-of-the-future-is-a-network.html

Ceniony Pracodawca: Program You Matter wdrożony przez Nationwide Children’s Hospital ma na celu wsparcie personelu szpitala, narażonego na ogromny stres i wypalenie zawodowe. 

https://www.nationwidechildrens.org/careers/you-matter-program

Centrum innowacji: Kanadyjski szpital dziecięcy SickKids od kilku lat rozwija aplikacje medyczne, wspierające lekarzy i małych pacjentów na całym świecie.
https://www.sickkids.ca/Apps/sickkids-mobile-apps.html

Zdrowa organizacja: By usprawnić zarządzanie placówką, niektóre szpitale zaczynają wdrażać znane z NASA “centra dowodzenia”. W jednym miejscu na monitorach zbierane są wszystkie kluczowe dane dotyczące bieżących operacji i przepływu pacjentów. 

O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Obecnie prowadzi m. in. projekty: wdrożenia telemedycyny, robotyzacji apteki szpitalnej, usprawnienia rejestracji pacjentów i stworzenia aplikacji pacjenta. W nasze projekty zaangażowało się wielu partnerów, m. in. The Heart, Grupa Publicis, USP Zdrowie, Colliers International, Nationale Nederlanden, Master Card, Alior Bank, Forbes,  i wiele innych. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Orman

karolina.orman@mslgroup.com

+48 533 050 425

MSL

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik Biuro prasowe
2020-07-06 | 11:00

Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik powstała nowa strefa o nazwie „Samsung. Aż chce się oddychać”. Celem ekspozycji jest edukacja w zakresie czystego powietrza oraz zachęcanie do zmiany
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2020-07-01 | 13:18

Wyzwania terapeutyczne w raku płuca

Nie miał kontaktu z azbestem, uprawiał sport, zdrowo się odżywiał. Nie palił ani nie przebywał wśród palaczy – nie był więc narażony na bierne palenie. Nie miał żadnych dolegliwości. Pewnego dnia wchodząc na 4. piętro
Zdrowie Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia
2020-07-01 | 01:00

Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia

30 czerwca na warszawskim Żoliborzu odbył się pokaz flagowego produktu z rodziny ZEPTER: Therapy Air®iOn. To certyfikowany oczyszczacz powietrza, który jest nie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Nastroje klientów na rynku motoryzacyjnym stopniowo się poprawiają. Powrót do normalności może potrwać nawet dwa lata

Sprzedaż samochodów zaczyna odbijać od dna. W czerwcu, jak wynika z najnowszych danych PZPM, była o 20,5 proc. niższa niż przed rokiem, podczas gdy majowa o 55 proc. gorsza w porównaniu do sytuacji z 2019 roku. W czasie pandemii znacząco spadł popyt na samochody premium. Z drugiej jednak strony była ona bodźcem do rozwoju przedsiębiorstw z określonych branż, w efekcie czego wzrosło zapotrzebowanie na samochody dostawcze i chłodnie. – Nastroje zakupowe w całej branży powinny wrócić do poziomu sprzed pandemii na przełomie sierpnia i września – ocenia Dariusz Olejnik, wiceprezes Kingsman Personal Finance.

Transport

Turystyka na skraju zapaści. Branża, by przetrwać, potrzebuje rządowego wsparcia przez najbliższy rok

Hotele i obiekty noclegowe mają minimalne obłożenie, wciąż sparaliżowana jest też turystyka przyjazdowa, przewoźnicy autokarowi, duże wydarzenia i targi. – Istnieje niebezpieczeństwo, że wiele firm i obiektów turystycznych zbankrutuje, bo jeżeli nie ma popytu, to nie będą w stanie pokryć kosztów – mówi Andrzej Hulewicz, wiceprezes Mazurkas Travel, i podkreśla, że za rok obraz branży może wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Jego zdaniem będzie ona potrzebować programów pomocowych jeszcze przez następny rok, żeby podnieść się z zapaści spowodowanej pandemią. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że jeszcze w lipcu zostanie przedstawiona ustawa z rozwiązaniami dla branży.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

IT i technologie

Pracodawcy w IT mają większy wybór kandydatów. Większość rekrutuje zdalnie

Aż 90 proc. firm z branży IT oferuje możliwość rekrutacji zdalnej z uwagi na pandemię koronawirusa. Wcześniej tylko 10 proc. pracodawców było gotowych przeprowadzić cały ten proces przez internet. Zmiana podejścia to odpowiedź na preferencje kandydatów. W obecnej sytuacji oczekują oni, że wśród dostępnych opcji będzie rekrutacja online.  Jednak – jak wynika z badań No Fluff Jobs – to niejedyne skutki pandemii dla rynku pracy w IT. Zmieniły się także priorytety poszukujących pracy i oczekiwania pracodawców.

Farmacja

8 proc. mieszkańców Europy ma alergię na jad owadów. Jedynym sposobem leczenia jest odczulanie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.