Komunikaty PR

Raport „Dziecięcy Szpital Przyszłości” Fundacji K.I.D.S

2020-06-02  |  12:45
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 2.81 MB )

Digitalizacja, zintegrowana opieka, rozwiązania telemedyczne czy nastawienie na poprawę doświadczeń pacjenta i pracownika to przykłady obszarów, które wyróżniono w Raporcie „Dziecięcy Szpital Przyszłości” przygotowywanym przez ekspertów K.I.D.S. Fundacja w ciągu roku swojego istnienia obserwowała sytuację placówek medycznych w Polsce i za granicą. Na podstawie badań i doświadczeń z wdrażania pierwszych projektów powstał raport, który identyfikuje obszary zmian w szpitalach i proponuje nowoczesne rozwiązania. W ten sposób powstała kompleksowa wizja transformacji, która jednocześnie wyznacza kierunki strategiczne projektów, jakimi zajmować się będzie Fundacja.

Eksperci K.I.D.S. bazując na materiałach takich instytucji jak NIK, WHO czy ECHO, własnych doświadczeniach oraz na pogłębionych wywiadach z małymi pacjentami, ich opiekunami i pracownikami szpitali dziecięcych, zbadali najczęściej wskazywane problemy, opracowując współczesne wyzwania placówek medycznych. Transformacja ma docelowo poprawić jakość doświadczeń zarówno pacjenta, rodzica, jak i pracowników szpitala, dlatego raport porusza różne aspekty poszczególnych etapów leczenia - od pierwszego kontaktu z lekarzem i kwestie administracyjne, po wypis do domu i rekonwalescencję.

  1. Pacjent w centrum - projektowanie całej ścieżki szpitalnego doświadczenia pacjenta z myślą o jego komforcie fizycznym i psychicznym. 
  2. Digitalizacja - wykorzystanie technologii do poprawy efektywności procesów i jakości opieki.
  3. Zintegrowana opieka - bliska współpraca i zaangażowanie wszystkich uczestników procesu leczenia. 
  4. Bliżej domu - rozszerzenie opieki poza tradycyjne mury szpitalne. 
  5. Ceniony pracodawca  - tworzenie komfortowego środowiska pracy
  6. Centrum innowacji - stworzenie warunków do rozwoju i wdrażania zmian w opiece medycznej
  7. Zdrowa organizacja - budowanie zrównoważonego modelu zarządzania, nowych źródeł dochodów i zdrowej struktury kosztów.

Raport w całości zostanie przedstawiony w sierpniu tego roku. Zaprezentuje kompleksową wizję szpitali przyszłości, wraz ze szczegółową analizą problemów i bazą inspirujących przykładów nowatorskich rozwiązań i dobrych praktyk z całego świata. 

Mamy nadzieję, że raport wzbudzi dyskusję wokół przyszłości szpitali w Polsce. Jednocześnie chcemy zainspirować liderów biznesu oraz firmy technologiczne, które działają w tych obszarach do wsparcia transformacji. Mamy wspaniały personel medyczny, ale otoczenie, w którym pracuje, nie zawsze nadąża za cyfrową rewolucją. Gromadzimy wokół Fundacji liderów zmian w szpitalach dziecięcych. Razem możemy dokonać ogromnej zmiany, odczuwalnej przez tysiące małych pacjentów.”- mówi współzałożyciel K.I.D.S. Tomasz Rudolf, na co dzień prezes The Heart, korporacyjnego company buildera, który zainicjował powstanie Fundacji.

Celem Raportu „Dziecięcy Szpital Przyszłości” jest także przedstawienie lokalnych i światowych przykładów wdrożonych innowacji. “Wciąż zbieramy przykłady wdrożonych już zmian i pilotażowych projektów odmieniających dziecięce szpitale. Każdy, kto wdrożył w dziecięcym szpitalu innowację w jednym z 7 wyznaczonych w przez nas obszarów transformacji, może ją do nas zgłosić, a my te najbardziej inspirujące opublikujemy razem z Raportem” - dodaje Maciej Malenda, szef zespołu pracującego nad raportem.


K.I.D.S. chce zbudować międzynarodową społeczność innowatorów dziecięcych szpitali, którzy będą wymieniać się wiedzą i wspólnie tworzyć nowatorskie projekty. Dlatego już teraz Fundacja zapowiada cykl webinarów z ekspertami branży medycznej i technologicznej.

Wizja „Dziecięcego Szpitala Przyszłości”

7 obszarów transformacji - przykłady innowacji

Pacjent w centrum. Szpital uniwersytecki w Hamburgu przygotował specjalną stronę internetową dla małych pacjentów, która pomaga im przygotować się do wizyty. https://www.kinder-uke.de/

Digitalizacja: W jednym ze szpitali w San Francisco gogle VR wykorzystywane są do minimalizacji bólu. 

https://www.voanews.com/episode/vr-helps-young-patients-say-goodbye-pain-medication-3955041
Zintegrowana opieka: Wdrożony w Kolorado program angażuje rodziców do dzielenia się doświadczeniem z innymi rodzicami, których dzieci otrzymały podobną diagnozę, by zredukować stres i lepiej radzić sobie z nową sytuacją. 

https://www.childrenscolorado.org/conditions-and-advice/connection/

Bliżej domu: Szpital Mercy Virtual Care zatrudnia 300 pracowników dedykowanych tylko i wyłącznie do opieki zdalnej. Dbają o pacjentów przebywających w domach i w 38 szpitalach w 7 stanach. 

https://www.philips.com/a-w/about/news/archive/blogs/innovation-matters/20190911-the-hospital-of-the-future-is-a-network.html

Ceniony Pracodawca: Program You Matter wdrożony przez Nationwide Children’s Hospital ma na celu wsparcie personelu szpitala, narażonego na ogromny stres i wypalenie zawodowe. 

https://www.nationwidechildrens.org/careers/you-matter-program

Centrum innowacji: Kanadyjski szpital dziecięcy SickKids od kilku lat rozwija aplikacje medyczne, wspierające lekarzy i małych pacjentów na całym świecie.
https://www.sickkids.ca/Apps/sickkids-mobile-apps.html

Zdrowa organizacja: By usprawnić zarządzanie placówką, niektóre szpitale zaczynają wdrażać znane z NASA “centra dowodzenia”. W jednym miejscu na monitorach zbierane są wszystkie kluczowe dane dotyczące bieżących operacji i przepływu pacjentów. 

O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Obecnie prowadzi m. in. projekty: wdrożenia telemedycyny, robotyzacji apteki szpitalnej, usprawnienia rejestracji pacjentów i stworzenia aplikacji pacjenta. W nasze projekty zaangażowało się wielu partnerów, m. in. The Heart, Grupa Publicis, USP Zdrowie, Colliers International, Nationale Nederlanden, Master Card, Alior Bank, Forbes,  i wiele innych. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Orman

karolina.orman@mslgroup.com

+48 533 050 425

MSL

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.