Samoprzylepna maseczka ochronna dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
Nadszedł moment, na który czekało wielu właścicieli firm z branży kosmetycznej, fryzjerskiej, czy medycznej. Od 18 maja ponownie mogą otworzyć swoje gabinety i obsługiwać klientów. W praktyce – wykonanie usługi może być jednak nieco bardziej skomplikowane przez gumki lub inne elementy maseczek. Rozwiązaniem może być najnowszy produkt polskiej firmy - maseczka ochronna MASTICK, dzięki której wykonywanie zabiegów będzie o wiele prostsze.
Strzyżenie i MASTICK w pakiecie
Potrzeba odświeżenia wizerunku po zniesieniu części koronawirusowych obostrzeń to teraz dla wielu bardzo ważny cel. Branża beauty szykuje się na otwarcie, czekając na bardziej szczegółowe wytyczne. Jedno jest pewne – bez należytej osłony twarzy tak u personelu, jak i klientów się nie obejdzie. Profesjonaliści branży fryzjerskiej zadają też sobie pytanie: jak u klientów z tradycyjną maseczką na twarzy wykonać fachowe mycie włosów, farbowanie i strzyżenie (szczególnie w okolicy uszu)? Odpowiedź jest jedna – nie da się. Na szczęście samoprzylepne maseczki jednorazowe MASTICK rozwiązują wszystkie te problemy, wspierając jednocześnie profilaktykę antywirusową.
Maseczka ochronna MASTICK dla branży beauty
Najważniejsze argumenty za wyborem maseczek samoprzylepnych to wygoda wykonywania wszelkich zabiegów. Maseczki MASTICK to bowiem:
• brak zakładanych za uszy troczków czy gumek,
• punktowe klejenie jedynie na wysokości kości policzkowych,
• brak niebezpieczeństwa zmoczenia czy zabrudzenia maski,
• możliwość chwilowego odklejenia maseczki (np. na czas golenia) i ponownej aplikacji bez uszczerbku dla trwałości kleju.
Wśród wielu jednorazowych produktów używanych na co dzień w salonach samoprzylepne jednorazowe maseczki powinny stać się podstawowym elementem wyposażenia salonu. Z myślą o estetycznym, precyzyjnym i jednocześnie wygodnym wykonaniu zabiegu mogą być oferowane klientom w pakiecie z usługą.
Maseczka ochronna MASTICK dla fizjoterapeutów i gabinetów rehabilitacji
Samoprzylepne jednorazowe maseczki to produkt niemedyczny, który świetnie sprawdzi się także w gabinetach masażu, fizykoterapii i rehabilitacji. Jako niezbędne wyposażenie każdego klienta można je oferować bezpośrednio przy rejestracji zabiegu. Dodatkowe zalety:
• niezwykła lekkość i niewyczuwalność podczas noszenia,
• przyjazny dla skóry klej i tkanina,
• stabilność – maseczka ochronna trzyma się na twarzy, także tej z zarostem,
• swoboda oddychania.
Procedury higieniczno-sanitarne w gabinecie kosmetycznym – zalecenie
Na koniec – przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, które zostały opracowane wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym, należy:
- przyjmować klientów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pomocą środków zdalnych,
- wyłączyć z użytku poczekalnie,;
- przy wykonywaniu usługi nosić maseczki i rękawiczki;
- usunąć testery kosmetyków,
- wielorazowe akcesoria w miarę możliwości zastąpić jednorazowymi;
- dezynfekować wszystkie powierzchnie dotykowe na stanowisku, na którym przebywał klient, narzędzia, urządzenia oraz pozostałe powierzchnie takie jak klamki, poręcze, włączniki, oparcia,
- przeorganizować stanowiska pracy z uwzględnieniem wymaganego dystansu między pracownikami (zalecane co najmniej 2 m).
Link do sklepu MASTICK: https://sklep.etisoft.pl/

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.