Samoprzylepna maseczka ochronna dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych
Nadszedł moment, na który czekało wielu właścicieli firm z branży kosmetycznej, fryzjerskiej, czy medycznej. Od 18 maja ponownie mogą otworzyć swoje gabinety i obsługiwać klientów. W praktyce – wykonanie usługi może być jednak nieco bardziej skomplikowane przez gumki lub inne elementy maseczek. Rozwiązaniem może być najnowszy produkt polskiej firmy - maseczka ochronna MASTICK, dzięki której wykonywanie zabiegów będzie o wiele prostsze.
Strzyżenie i MASTICK w pakiecie
Potrzeba odświeżenia wizerunku po zniesieniu części koronawirusowych obostrzeń to teraz dla wielu bardzo ważny cel. Branża beauty szykuje się na otwarcie, czekając na bardziej szczegółowe wytyczne. Jedno jest pewne – bez należytej osłony twarzy tak u personelu, jak i klientów się nie obejdzie. Profesjonaliści branży fryzjerskiej zadają też sobie pytanie: jak u klientów z tradycyjną maseczką na twarzy wykonać fachowe mycie włosów, farbowanie i strzyżenie (szczególnie w okolicy uszu)? Odpowiedź jest jedna – nie da się. Na szczęście samoprzylepne maseczki jednorazowe MASTICK rozwiązują wszystkie te problemy, wspierając jednocześnie profilaktykę antywirusową.
Maseczka ochronna MASTICK dla branży beauty
Najważniejsze argumenty za wyborem maseczek samoprzylepnych to wygoda wykonywania wszelkich zabiegów. Maseczki MASTICK to bowiem:
• brak zakładanych za uszy troczków czy gumek,
• punktowe klejenie jedynie na wysokości kości policzkowych,
• brak niebezpieczeństwa zmoczenia czy zabrudzenia maski,
• możliwość chwilowego odklejenia maseczki (np. na czas golenia) i ponownej aplikacji bez uszczerbku dla trwałości kleju.
Wśród wielu jednorazowych produktów używanych na co dzień w salonach samoprzylepne jednorazowe maseczki powinny stać się podstawowym elementem wyposażenia salonu. Z myślą o estetycznym, precyzyjnym i jednocześnie wygodnym wykonaniu zabiegu mogą być oferowane klientom w pakiecie z usługą.
Maseczka ochronna MASTICK dla fizjoterapeutów i gabinetów rehabilitacji
Samoprzylepne jednorazowe maseczki to produkt niemedyczny, który świetnie sprawdzi się także w gabinetach masażu, fizykoterapii i rehabilitacji. Jako niezbędne wyposażenie każdego klienta można je oferować bezpośrednio przy rejestracji zabiegu. Dodatkowe zalety:
• niezwykła lekkość i niewyczuwalność podczas noszenia,
• przyjazny dla skóry klej i tkanina,
• stabilność – maseczka ochronna trzyma się na twarzy, także tej z zarostem,
• swoboda oddychania.
Procedury higieniczno-sanitarne w gabinecie kosmetycznym – zalecenie
Na koniec – przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, które zostały opracowane wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym, należy:
- przyjmować klientów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pomocą środków zdalnych,
- wyłączyć z użytku poczekalnie,;
- przy wykonywaniu usługi nosić maseczki i rękawiczki;
- usunąć testery kosmetyków,
- wielorazowe akcesoria w miarę możliwości zastąpić jednorazowymi;
- dezynfekować wszystkie powierzchnie dotykowe na stanowisku, na którym przebywał klient, narzędzia, urządzenia oraz pozostałe powierzchnie takie jak klamki, poręcze, włączniki, oparcia,
- przeorganizować stanowiska pracy z uwzględnieniem wymaganego dystansu między pracownikami (zalecane co najmniej 2 m).
Link do sklepu MASTICK: https://sklep.etisoft.pl/
Udar mózgu - szybka reakcja może uratować życie
Zmiana czasu na zimowy już w ten weekend.
enel-med na konferencji „VITAzdrowie” zgromadził ponad 300 lekarzy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.