Santander Consumer Bank wspiera 22. Bieg po Nowe Życie.
13 maja w Wiśle odbędzie się 22. Bieg po Nowe Życie - wydarzenie promujące polską transplantologię. Jak co roku wezmą w nim udział lekarze związani z medycyną transplantacyjną, osoby po przeszczepieniu narządów, znani artyści, sportowcy, dziennikarze oraz przedstawiciele Santander Consumer Banku. Celem inicjatywy jest popularyzacja świadomego dawstwa organów do przeszczepienia. Według ostatnich danych Poltransplant z kwietnia br. roku na krajowej liście oczekujących na przeszczepienie narządu unaczynionego znajduje się 1886 osób.
Wrocław, 11 maja 2023 r. Tegoroczny Bieg po Nowe Życie jak zawsze wesprą znane osobistości m.in. Przemysław Saleta, który jest ambasadorem i współtwórcą wydarzenia, ale również inni sportowcy, artyści, dziennikarze oraz lekarze powiązani z transplantologią. Już 13 maja o godz. 15:00, maszerując wspólnie z osobami po przeszczepieniu za pomocą kijów do nordic walking, pokonają symboliczny kilometr. W tym roku do tradycyjnie trzyosobowych sztafet dołączą kolejni uczestnicy. Będą to uczniowie ze szkół województwa śląskiego, które w kolejnych miesiącach odwiedzą osoby po przeszczepie narządów w celu popularyzacji tematu wśród młodzieży. W tej edycji biegu weźmie udział łącznie ponad 400 osób.
W Wiśle nie zabraknie również przedstawicieli partnera Biegu po Nowe Życie, czyli ambasadorek i ambasadorów projektu z Santander Consumer Banku oraz członka zarządu banku - Mariusza Klepacza. - W naszym banku aktywnie podejmujemy się wielu inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – ważne jest dla nas zdrowie oraz jego ochrona, dlatego też cieszę się, że kolejny raz wspieramy 22. Bieg po Nowe Życie – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku - Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. - Wisła to dla nas również szczególne miejsce, to tutaj po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tej wyjątkowej inicjatywie - z Biegiem po Nowe Życie jesteśmy już 6 lat. Doceniamy bardzo ten czas, ponieważ dzięki wspólnym działaniom i motywacji możemy szerzyć wiedzę i uratować czyjeś życie, a aktywność fizyczna i zaangażowanie wszystkich uczestniczek i uczestników są do tego doskonałą okazją. Razem z naszymi pracowniczkami i pracownikami już niebawem ponownie staniemy na starcie sztafety - jestem dumny, że jesteśmy częścią tego bardzo ważnego projektu i trzymam kciuki za jego dalszy rozwój – dodaje.
Celem 22. Biegu po Nowe Życie jest zatem przede wszystkim zachęcenie do świadomego dawstwa narządów i upowszechnienia świadectw woli, które mogą dać drugie życie osobom czekającym na transplantację. Jest to tym bardziej szczególny aspekt w kontekście dużej liczby chorych oraz wzrostu zapotrzebowania na narządy.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.