Santander Leasing z nową ofertą „Dodatkowa gotówka dla lekarzy"
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
1 października br. przypadał Międzynarodowy Dzień Lekarza – z tej okazji Santander Leasing przygotował zupełnie nowy produkt dla lekarzy i weterynarzy „Dodatkowa gotówka dla lekarzy". Zakłada ona, że do każdej umowy pożyczki na sprzęt medyczny przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dodatkową gotówkę 20 proc. wartości brutto urządzeń medycznych do wartości max. 50 000 złotych na dodatkowe wyposażenie.
Nowoczesny gabinet to przede wszystkim jego wyposażenie, a więc innowacyjny sprzęt oraz konieczna i systematyczna wymiana niezbędnej aparatury. Finansowanie środków trwałych dla przedstawicieli branży medycznej obejmuje m.in. specjalistyczny sprzęt (przenośne i stacjonarne aparaty USG czy też rentgeny), a także środki potrzebne do prowadzenia placówki medycznej.
- Część przedstawicieli sektora medycznego nie jest płatnikami VAT. Dlatego też finansowanie inwestycji w formie pożyczki jest dla nich zdecydowanie korzystniejsze. Po zawarciu umowy lekarz staje się automatycznie właścicielem sprzętu i może od razu go amortyzować – wskazuje Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. - Nowa oferta pożyczki zakłada finansowanie urządzeń medycznych oraz dodatkowej gotówki do 20 proc. ich wartości w procedurze uproszczonej, a raty można rozłożyć nawet na 121 miesięcy. Dzięki temu przedstawiciele branży medycznej mogą wyposażyć gabinet w urządzenia wykorzystujące najnowsze technologie bez ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku oraz uzyskać dodatkowe środki na zakup niezbędnych materiałów eksploatacyjnych czy dodatkowego wyposażenia składając jeden wniosek. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. – dodaje.
To co istotne oferta pożyczki dostępna jest w przypadku zakupu sprzętu medycznego we wszystkich punktach sprzedaży dwóch współpracujących z Santander Leasing i czołowych na rynku dostawców: Miro oraz Amadar. Raty pożyczki są zwolnione z podatku VAT. Klient może zdecydować się na stałe raty, dzięki czemu zabezpiecza swoje przedsiębiorstwo przed ryzykiem stóp procentowych. Dodatkowo oferta zakłada, że prowizja i udział własny klienta, liczona od całej kwoty pożyczki łącznie z gotówką, wynosi 0 proc. Raty pożyczki mogą być uiszczane w systemie miesięcznych czy też kwartalnym. Klient może również skorzystać z karencji w spłacie rat maksymalnie do pierwszych 6 miesięcy trwania umowy, ale tylko dla rat miesięcznych.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.