Komunikaty PR

SIMDENSITY nowy system oceny gęstości i jakości kości dla implantologów

2023-11-20  |  20:00
Biuro prasowe

Badanie i ocena gęstości kości odgrywa kluczową rolę w procesie planowania i przeprowadzania zabiegów implantacji zębowej. Obecne stosowane metody oceny jakościowej i ilościowej oceny stanu kości wyrażone we względnych jednostkach Hounsfielda  (HU) i skalsyfikowane w 1989 r. w skali jakościowej oceny kości Mischa poprzez przyjęte oznaczenia od D1 do D4 nie są wystarczające i nie są im przypisane zarówno w ich granicach, jak i wewnątrz ich obszarów żadne uznane fizyczne jednostki miary.

System Simdensity pozwala już na etapie diagnostyki przed zabiegowej dokonać pogłębionej analizy stanu i jakości kości pacjenta, która dotychczas możliwa była dopiero w trakcie realizacji zabiegu.
Wdraża innowacyjne podejście do badań diagnostyki przed zabiegowej dostarczając lekarzowi informacje, które dotychczas nie były dla niego dostępne poprzez:

  • wyliczanie i prezentację w obowiązujących bezwzględnych wartościach jednostek fizycznych g/cm3 wartości gęstości kości w całym obszarze szczęki i żuchwy diagnozowanego pacjenta i w każdym wskazanym przez lekarza punkcie odniesienia dla planowanego zabiegu. Pomiar jest precyzyjny i może być realizowany z rozdzielczością do 1 voxela.
    Dostarczona informacja powoduje istotne zwiększenie możliwości oceny stanu kości w miejscu planowanego zabiegu oraz w ogólnej ocenie stanu jakości kości pacjenta.
    Twórcy systemu Simdensity uważają, że to nie koniec możliwości, bo ze względu na brak rozszerzonych protokołów implantacji udostępnianych przez producentów implantów, lekarz nie może jeszcze w 100% wykorzystać tej wiedzy. Istotnym działaniem jakie przewidują w kolejnym kroku, jest przeprowadzenie dodatkowych badań związanych z rozwojem produktu. Badania takie już są prowadzone we współpracy z jednym z czołowych producentów implantów oraz wspierane przez znane firmy W&H i C. WITT. Ich wyniki doprowadzą do korelacji danych generowanych w systemie z powstaniem nowych protokołów implantologicznych.
  • prezentację zachodzących zmian gęstości kości poprzez wprowadzenie skali kolorów z przypisanymi dla każdego z nich granicznymi wartościami gęstości kości. Zmiany wartości gęstości z wykorzystaniem dominanty barw można obserwować i analizować dla każdej z warstw przekroju kości nawigując wzdłuż osi planowanego miejsca zabiegu.

 

Obie innowacyjne funkcjonalności generują ważne i nowe dla procesu diagnostyki przed zabiegowej implikacje:

  • Po pierwsze, planując zabieg implantacji, już na etapie diagnostyki przed zabiegowej otrzymujemy informacje o wyznaczeniu ilościowej i rzeczywistej fizycznej wartości gęstości kości. Obecnie, w praktyce taką informację pozyskujemy opierając się na odczuciu oporu stawianego przez kość na wiertle dopiero w trakcie wykonywania zabiegu, podczas realizacji protokołów wiercenia otworu pilotującego i przygotowania łoża implantu zębowego.
  • Po drugie, wprowadzenie skali barw odzwierciedlającej zmiany gęstości, znacznie poprawia zdolność do obserwowania i diagnozowania takich zmian. Percepcja oka do odróżniania zmian gęstości kości w dotychczas użytkowanej w dostępnych obecnie systemach przeglądarek zdjęć skali szarości jest niewystarczająca do precyzyjnej ich oceny. Sytuacja zmienia się diametralnie podczas zastosowania systemu Simdensity, bowiem następujące kolejno zmiany kolorów widoczne na zdjęciach warstwowych są natychmiast zauważalne i wpływają na poprawę jakość oceny diagnostycznej stanu kości pacjenta.

 

Metoda diagnostyczna jest prosta w stosowaniu i polega na wykonaniu standardowo realizowanego badania tomograficznego CBCT z użyciem łatwego w zastosowaniu wzornika gęstości, a następnie eksporcie uzyskanego pliku DICOM do chmurowego systemu Simdensity gdzie lekarz, poprzez webową aplikację może już skorzystać z dostępnych funkcjonalności.
Funkcjonalność aplikacji użytkownika jest intuicyjna i analogiczna do stosowanych obecnie systemów w dostępnych przeglądarkach plików DICOM.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.