Komunikaty PR

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

2024-06-07  |  11:00
Biuro prasowe

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na drodze do Twojej kariery”. Celem projektu jest wsparcie studentów szczególnie kierunków medycznych w ich rozwoju osobistym i zawodowym oraz dostarczanie im niezbędnych do tego narzędzi. Tegoroczna edycja podejmuje temat wpływu sztucznej inteligencji na naukę i zawody medyczne, a poprzez platformę stworzoną przez Gedeon Richter Polska, otwiera studentów na nowe możliwości i najnowocześniejsze technologie.

W dzisiejszym świcie ciągłe dostosowywanie się do postępującej technologii i współpraca między dziedzinami jest kluczowa, aby osiągnąć maksymalne korzyści dla pacjentów i społeczeństwa. Program „Recepta na sukces”, który już od 10 lat realizuje firma farmaceutyczna Gedeon Richter Polska, corocznie podejmuje inną tematykę, aby w jak najszerszym stopniu wspierać rozwój studentów i absolwentów w szczególności kierunków medycznych. Od kilku lat AI zyskuje na popularności i zmienia niemal każdy aspekt ludzkiego życia, dlatego więc tak ważnym stało się by przyszli lekarze i farmaceuci byli przygotowani do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Misją tegorocznej edycji jest zatem zwrócenie uwagi na to, jak sztuczna inteligencja wpływa na farmację, medycynę, nauki pokrewne oraz jak rozwijać swoje kompetencje, mając na uwadze rolę AI w dziedzinach medycznych.

Już od 10 lat towarzyszymy młodym lekarzom i farmaceutom w stawianiu pierwszych kroków na ich zawodowej ścieżce. Dzięki programowi „Recepta na Sukces” możemy pomóc studentom w odkrywaniu ich potencjału, inspirować ich oraz wspierać ich w realizacji założonych celów. W tegorocznej odsłonie kampanii skupiamy się na temacie szczególnie aktualnym, czyli na sztucznej inteligencji, która ma wpływ również na branżę farmaceutyczną. Naszym celem jest zachęcanie studentów i absolwentów do poszerzania swoich kompetencji, rozwoju osobistego oraz przystosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Studenci to nasz przyszłość, dlatego tak ważne jest dla nas, aby wspierać ich na ścieżce kariery – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor ds. korporacyjnych i relacji zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.

REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na drodze do Twojej kariery

Z raportu „Gen Z o sobie i otaczającym ich świecie: Insighty o generacji bez generalizacji” wynika, że dla osób urodzonych w latach 1997-2012 samorozwój jest kwestią priorytetową. Dla 52% ankietowanych stanowi on wartość nadrzędną[1]. Tegoroczna kampania wprost nawiązuje do tej wartości, jednocześnie inspirując, wspierając i motywując do rozwoju zawodowego, również w zakresie AI. Drugi człon hasła, czyli „Spotkajmy się na drodze do Twojej kariery” odzwierciedla konkretne działanie podejmowane przez Gedeon Richter Polska, jakim jest „Akademia Recepty na Sukces”. Jest to dedykowany landing page, poprzez który firma dzieli się z odbiorcami wiedzą z zakresu sztucznej inteligencji. W jego ramach firma prowadzi również interaktywny quiz „Piszę się na to!”, który pomoże przyszłym i obecnym studentom w podjęciu wyboru swojej przyszłej specjalizacji. Jego celem jest pomoc w zdefiniowaniu pasji, zainteresowań oraz preferencji, aby mogli oni podjąć bardziej świadome decyzje.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://receptanasukces.com/

oraz na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=DF0MRYaA47k

 


[1] https://swps.pl/nauka-i-badania/nasze-dzialania/badania-i-wdrozenia/35313-jakie-sa-polskie-zetki-raport-ekspercki-o-mlodej-generacji

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami? Biuro prasowe
2024-06-21 | 13:00

Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu wśród kierujących zespołami?

Spadek z 47% w styczniu 2020 do 22% w maju 2023 roku – tak prezentuje się odsetek osób kierujących zespołami, które uważają, że pracodawca dba o ich wellbeing[1]. Problem
Zdrowie SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.
2024-06-06 | 11:40

SiDLY nawiązują partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Ponad 60 tysięcy osób korzysta już z opaski telemedycznej, aplikacji oraz systemu opracowanego przez polski startup SiDLY. Rozwiązanie umożliwia zdalną diagnostykę i monitorowanie
Zdrowie Polakom przestaje być do śmiechu. Bezzębie odbiera Polakom pewność siebie
2024-05-28 | 13:00

Polakom przestaje być do śmiechu. Bezzębie odbiera Polakom pewność siebie

Szeroki uśmiech z wiekiem coraz bardziej gaśnie, a zaciśnięte usta wstydliwie skrywają „dziurawy” problem. Ponad połowa Polaków ma braki w uzębieniu, zarówno

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.