Tworzenie lepszego świata dla zwierząt – Mars Polska podsumowuje 2022 rok
Psy i koty, z którymi dzielimy życie, obdarzają nas bezgraniczną miłością i oddaniem. Są przyjaciółmi, a także, jak potwierdzają badania naukowe, mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne swoich opiekunów[1]. Dlatego Mars Petcare, będąc od 1992 roku członkiem polskiego ekosystemu skoncentrowanego wokół opiekunów zwierząt domowych, realizuje szereg inicjatyw, aby tworzyć lepszy świat dla zwierząt. Ogólnopolski program dogoterapii prowadzony w szpitalach dla dzieci i młodzieży oraz Domach Pomocy Społecznej, działania edukacyjne w ramach programu „Pedigree Dla Dobra Psów”, wspieranie schronisk i fundacji w Polsce oraz Ukrainie, a także wolontariat pracowniczy – to wybrane przykłady działań podjętych przez Mars Petcare w 2022 roku, aby wszystkie psy i koty w Polsce były zdrowe, szczęśliwe i mile widziane.
Dogoterapia – moc merdającego ogona i uśmiechu pomogła już prawie 13 500 osobom
Już od 5 lat Mars Petcare wspólnie z Fundacją Dr Clown prowadzi ogólnopolski program zajęć dogoterapii połączonej z ,,terapią śmiechem” w szpitalach dla dzieci i młodzieży, a od 2021 roku także w Domach Pomocy Społecznej dla seniorów.
- Z roku na rok zwiększa się liczba szpitali i placówek objętych programem dogoterapii oraz liczba dzieci i seniorów korzystających z zajęć. W ich trakcie widzimy na własne oczy, jak psy naturalnie ofiarowują swoją bezwarunkową akceptację człowiekowi, wzmacniając poczucie własnej wartości i wnoszą radość. Uczestnicy zajęć odbierają tę pozytywną energię, otwierają się i nabierają odwagi oraz motywacji do ćwiczeń, a to przekłada się na wzrost efektów terapeutycznych – mówi Marzena Ignaczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska.
W 2022 roku blisko 3 000 małych pacjentów oraz prawie 700 seniorów uczestniczyło w terapeutycznych spotkaniach z udziałem wyszkolonych psów i certyfikowanych opiekunów – terapeutów. Porównując efekty pierwszego i ostatniego roku programu dogoterapii, liczba dzieci i młodzieży wzrosła blisko czterokrotnie. Od 2017 roku z dobroczynnej interakcji z czworonogami mogło skorzystać łącznie 13 394 młodszych i starszych beneficjentów.
Prawie 240 ton jedzenia dla bezdomnych psów i kotów w Polsce i Ukrainie
Mars Petcare wspiera schroniska i fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie, a także psy pracujące na rzecz społeczności lokalnych, w których funkcjonuje firma m.in. w policji, Polskim Związku Osób Niewidomych czy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Sochaczewie. W obliczu wojny w Ukrainie Mars kontynuuje współpracę z wieloletnimi partnerami - organizacjami charytatywnym m.in. Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, dzięki którym wsparcie firmy dociera do potrzebujących osób oraz czworonogów zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. W tym roku firma przekazała blisko 240 ton kompletnej i zbilansowanej karmy dla psów i kotów. Co więcej, w ramach wolontariatu (Mars Volunteer Program) Współpracownicy, jak co roku mogli poświęcić 16 płatnych godzin na pracę na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach, a także wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie jednej z największych międzynarodowych NGO działających na rzecz ochrony zwierząt na świecie Humane Society International, polegającej na stworzeniu tysięcy specjalnych zestawów dla opiekunów psów i kotów z Ukrainy przekraczających granicę Polski.
Edukacja w ramach programu „Pedigree Dla Dobra Psów”
Każdy pies zasługuje na kochający dom - to myśl, która przyświeca programowi „Pedigree Dla Dobra Psów”, zachęcającemu do odpowiedzialnej adopcji i opieki nad czworonogami. Pedigree wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce w 2021 roku rozpoczęły inicjatywę, w ramach której marka wsparła schroniska m.in. w opiece behawioralnej, leczeniu czworonogów oraz edukacji w szkołach i przedszkolach. Działania programu w 2022 roku zostały skoncentrowane wokół dzielenia się wiedzą z najmłodszymi. Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się, na czym polega odpowiedzialna opieka i adopcja, korzystając z kolorowanek i broszur edukacyjnych. Ponadto od początku trwania „Pedigree Dla Dobra Psów” rozdano tysiące pakietów powitalnych zawierających praktyczne informacje i produkty dla nowych opiekunów i ich pupili.
– Współtworząc od ponad 30 lat ekosystem Petcare w Polsce, Mars zdaje sobie sprawę, że starania o lepszy świat dla zwierząt przynoszą najlepsze efekty, gdy angażują wiele stron. Dlatego do szeregu naszych inicjatyw zapraszamy partnerów biznesowych, organizacje pozarządowe oraz lokalne społeczności. Z tego miejsca, chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania, aby każdy pies i kot w Polsce był zdrowy i szczęśliwy oraz mógł liczyć na troskliwą opiekę człowieka – dodaje Marzena Ignaczak.
[1] https://www.waltham.com/science/human-animal-interaction

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.