Komunikaty PR

Uruchomienie Telefonu Zaufania COVID-19

2020-04-23  |  12:35
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Nitka
Fundacja Onkologiczna Rakiety

al. Rzeczypospolitej 2/U-2
02-972 Warszawa
a.nitka|fundacjarakiety.pl| |a.nitka|fundacjarakiety.pl
530503239
www.fundacjarakiety.pl
Do pobrania Grafika ( 0.15 MB )

Z ogromną przyjemnością informujemy o uruchomieniu we współpracy z Orange Polska oraz Fundacją CAN-PACK Bezpłatnego Telefonu Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 - 0 800 220 280

Fundacja „Znajdź Pomoc” od lat wspiera osoby chorujące onkologicznie i ich bliskich, prowadzimy dla nich dedykowaną, całodobową infolinię, mającą na celu interwencję kryzysową i wsparcie psychoonkologiczne chorych i ich rodzin.

Od czasu pojawienia się pandemii koronawirusa na numer infolinii zaczęły dzwonić osoby w kryzysie niezwiązanym z chorobą onkologiczną, a niestety ze skutkami COVID-19 – zarówno przedsiębiorcy, których trudna sytuacja gospodarcza obciąża nadmiernym stresem, jak i osoby, które straciły pracę bądź obawiają się o jej utratę, czy też osoby doznające przemocy w rodzinie, która nasiliła się w czasie izolacji.

W związku z tym zdecydowaliśmy się uruchomić telefon zaufania dla osób w kryzysie psychicznym, związanym z pandemią koronawirusa, dostępny 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) w godzinach 17:00-20:00, odbierany przez psychologów z ogromnym doświadczeniem w tym obszarze. Numer infolinii bezpłatnie udostępnił nam nasz partner w tym projekcie – firma Orange, zaś Fundacja CAN-PACK przekazała pierwsze środki na ten cel. Obecnie szukamy kolejnych partnerów.

Infolinia skierowana jest do wszystkich osób doznających trudności psychicznych w związku z pandemią koronawirusa, w tym personelu placówek medycznych.

Więcej informacji na stronie Fundacji https://znajdzpomoc.pl/telefon-zaufania-koronawirus/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Onkologiczna Rakiety
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.