Komunikaty PR

Więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych, rośnie świadomość opiekunów

2024-05-13  |  10:30
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Jedna trzecia (31 proc.) weterynarzy spodziewa się, że właściciele zwierząt będą korzystać z coraz szerszego wachlarza usług w gabinetach weterynaryjnych. Wśród nich znajdzie się nie tylko leczenie, ale też profilaktyka, diagnostyka czy chirurgia – to wnioski z badania „Kierunki rozwoju branży weterynaryjnej” zrealizowanego na zlecenie Siemens Financial Services w Polsce. Jednocześnie co czwarty badany (24 proc.) uważa, że przychodnie będą pogłębiać specjalizację. Dostosowanie gabinetów do zmieniających się oczekiwań pacjentów może skłaniać do inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne.  

W ciągu ostatnich kilku lat obserwowany jest wyraźny wzrost liczby zwierząt domowych. Zgodnie z raportem FEDIAF z 2023 r. liczba zwierząt towarzyszących w Europie przekroczyła 340 milionów. Polacy mają ponad 8 mln psów i 7 mln kotów, co oznacza, że psy zamieszkują połowę polskich gospodarstw domowych, zaś koty – 40 proc. W badaniu Siemens Financial Services w Polsce jedna trzecia weterynarzy odpowiedziała, że liczba zwierząt towarzyszących dodatkowo wzrośnie w ciągu najbliższych 2 lat.  

Istotnym trendem zaobserwowanym przez 34 proc. lekarzy weterynarii jest wzrost świadomości wśród właścicieli zwierząt, co do potrzeb zdrowotnych ich podopiecznych. Tej zmianie podejścia do leczenia będzie towarzyszyć większe zainteresowanie usługami weterynaryjnymi. W najbliższej przyszłości 31 proc. ankietowanych spodziewa się, że klienci będą też oczekiwać nowych usług w gabinecie np. z zakresu fizjoterapii czy dermatologii.  

Specjalizacja czy rozszerzony zakres usług? 

– Zdania weterynarzy są podzielone co do tego, jak na kierunek rozwoju gabinetów wpłynie wzrost liczby zwierząt domowych i coraz większe oczekiwania klientów. Jedna czwarta badanych twierdzi, że wymienione tendencje zaowocują maksymalnym poszerzeniem zakresu usług. Gabinety częściej zapewniać będą nie tylko leczenie, lecz także m.in. diagnostykę, profilaktykę i zabiegi chirurgiczne. Jednocześnie, co czwarty ankietowany uważa, że odpowiedzią na nowe warunki będzie większa specjalizacja usług i oferowanie fachowej opieki w jednej dziedzinie, jak np. stomatologia – mówi Tomasz Szyszka z Siemens Financial Services w Polsce. 

Ten podział może wynikać z różnych czynników, ale najistotniejszym może być lokalizacja. W mniejszych ośrodkach, gdzie dostęp do opieki weterynaryjnej jest ograniczony, gabinety mogą oferować szerszy wachlarz usług. W większych miastach charakteryzujących się wysokim poziomem konkurencji, lepszym rozwiązaniem okaże się z kolei wyspecjalizowanie oferty. 

Inwestycja w nowoczesny sprzęt 

Coraz większe zapotrzebowanie na usługi weterynaryjne i rosnące wymagania właścicieli zwierząt wiążą się z potrzebą inwestycji w nowoczesny sprzęt do gabinetów. Jak wynika z badania „Kierunki rozwoju branży weterynaryjnej”, co czwarty (23 proc.) gabinet weterynaryjny zaopatruje się w nowy sprzęt, żeby dysponować nowoczesnymi i niezawodnymi rozwiązaniami. Z kolei co piąty (19 proc.) robi to po to, aby zwiększyć wydajność i efektywność pracy. Według badania Siemens Financial Services w Polsce, większość gabinetów wciąż inwestuje w nowy sprzęt dopiero wtedy, gdy dotychczasowy się zużyje. Takie podejście ogranicza wykorzystanie przewagi technologicznej i hamuje tempo podnoszenia jakości usług. 

– Do głównych przyczyn ograniczania inwestycji w nowe technologie zalicza się brak środków i czasu na ich realizację. Najlepszą odpowiedzią na te wyzwania mogą być rozwiązania finansowe dostępne online.  Siemens Financial Services w Polsce jako jedyny na rynku udostępnia przedstawicielom branży weterynaryjnej i medycznej rozwiązanie umożliwiające szybkie i bezpieczne pozyskanie finansowania na specjalistyczny sprzęt i niezbędne urządzenia, całkowicie przez Internet – podkreśla Tomasz Szyszka z Siemens Financial Services w Polsce – Za pośrednictwem SimplyLoan można otrzymać pożyczkę od 1 tys. do 1 mln złotych. Dzięki temu weterynarze mogą sfinansować online zarówno najnowocześniejszy sprzęt, jak i drobne urządzenia czy części – dodaje. 

 

Nota metodologiczna: 

Badanie z przedstawicielami 100 firm (jednoosobowych działalności i spółek handlowych) zrealizował Instytut Badań i Rozwiązań B2B Keralla Research w styczniu 2024 r. Uczestnikami badania byli właściciele i menedżerowie z branży weterynaryjnej z całej Polski, Wykorzystano metodę ilościową, technikę standaryzowanych wywiadów telefonicznych (CATI).  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.