Zeskanuj swój uśmiech u dentysty
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Cyfrowe skanowanie uśmiechu – brzmi nowocześnie, intrygująco, ale… czym dokładnie jest? To najnowocześniejsza metoda analizy stanu naszych zębów w gabinecie dentystycznym, jest alternatywą klasycznego wycisku. Pozwala na późniejsze dokładne dostosowanie naszego uśmiechu pod kątem indywidualnych potrzeb. Dlaczego warto korzystać z tej nowoczesnej metody? Odpowiada lek. dent. Wioleta Wojnarska z Medicover Stomatologia Inflancka.
Technologia w Twojej buzi
Zatem… jak to dokładnie działa i na czym polega? Przy użyciu cyfrowego skanera wewnątrzustnego 3D wykonuje się modele diagnostyczne – w sposób komfortowy i bezpieczny dla pacjenta. Dzięki temu, lekarz może z większą precyzją ocenić stan naszego uzębienia oraz natychmiast rozpocząć leczenie. Taki dokładny skan będzie nieoceniony, jeśli myślimy o zastosowaniu aparatu korekcyjnego lub po prostu chcemy zmienić wygląd naszych zębów.
Dlaczego akurat skaner wewnątrzustny?
- Klasyczne wyciski stomatologiczne to już przeżytek, który sprawiał kłopoty jeszcze przed wynalezieniem nowocześniejszego rozwiązania – komentuje lek. dent. Wioleta Wojnarska. – Nie dość, że ten sposób był dużo bardziej czasochłonny, to istniało także ryzyko, że nie będzie go można zastosować u każdego. Masa, potrzebna do uformowania wycisku, wymagała odpowiednio dużo przestrzeni w jamie ustnej, a nie każdy pacjent spełniał te wymagania. Ponadto, do utwardzenia masy trzeba było cierpliwie czekać, a to przede wszystkim dyskomfort dla pacjenta. Finalny „produkt”, czyli model naszych zębów, i tak był mniej dokładny niż wersje cyfrowe. W zależności od naszych oczekiwań, o których specjalista dowie się podczas dokładnego i indywidualnego wywiadu z pacjentem w gabinecie, stomatolog podejmie odpowiednie działania na bazie analizy cyfrowego skanu i w większości przypadków leczenie lub modelowanie zębów można rozpocząć niemal natychmiast, a wizualizację końcowego efektu jesteśmy w stanie obejrzeć już na drugiej wizycie – dodaje lek. dent. Wioleta Wojnarska z Medicover Stomatologia Inflancka.
Kiedy cyfrowy skaner uśmiechu mi pomoże?
Z rozwiązania warto skorzystać przede wszystkim w dwóch sytuacjach:
- Jeśli zamierzamy skorzystać z aparatu ortodontycznego i potrzebujemy dokładnej analizy naszych zębów, aby skonstruować dla nich indywidualnie dobrany, bezpieczny wzór. Na bazie zdjęć cyfrowych 3D stomatolog będzie w stanie niemal natychmiast rozpocząć prace nad konstrukcją idealnie dopasowaną do naszej szczęki, a co najważniejsze – produkt końcowy będzie w pełni bezpieczny i spełniający oczekiwania pacjenta.
- Jeśli chcemy zmienić estetykę naszego uśmiechu i chcemy zdecydować się np. na założenie licówek. Wtedy zastosowanie technologii cyfrowej pozwoli dentyście na większą precyzję i skuteczność proponowanych działań. To możliwe dzięki odpowiednio wykonanym zdjęciom oraz filmom, na bazie których specjalista analizuje mimikę pacjenta. Jeśli wizualizacja odbiega od wyobrażeń pacjenta, można wprowadzić zmiany w planie leczenia jeszcze przed pierwszymi realnymi działaniami lekarza. Przy użyciu specjalnego programu komputerowego modyfikuje się układ zębów tak, aby przewidzieć ich wygląd po zakończonym procesie leczenia.
Powyżej opisywana praktyka jest stosowana np. w klinikach Medicover Stomatologia, do których można zapisać się nawet bez posiadanego abonamentu – i to z dnia na dzień.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.