Komunikaty PR

Zjednoczone uczelnie Trójmiasta wkraczają w nowy rok akademicki – uroczysta para

2024-09-13  |  14:00
Biuro prasowe

Trójmiasto staje się coraz silniejszym ośrodkiem innowacji i rozwoju edukacyjnego. Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU) otwiera nowe perspektywy dla studentów i naukowców, oferując dogodne warunki do nauki i rozwoju kariery. Wraz z nadchodzącym rozpoczęciem roku akademickiego 2024/2025 FarU chce podkreślić jedność trójmiejskiej społeczności akademickiej, organizując uroczystą paradę, która już 5 października przejdzie ulicami Gdańska.

W ostatnich latach Trójmiasto przyciąga coraz więcej firm z sektora technologii, biotechnologii i logistyki, co sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy i napędza rozwój gospodarczy. W Trójmieście innowacje spotykają się z nowoczesnymi przestrzeniami miejskimi, tworząc atrakcyjne środowisko do życia i pracy.

Ważną częścią sukcesu Trójmiasta jako centrum innowacji jest synergia, jaką tworzą Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Działając w ramach Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita, stanowią fundament dynamicznego rozwoju regionu. Co więcej, wspólne inicjatywy badawcze i edukacyjne umożliwiają studentom i naukowcom dostęp do unikalnych zasobów oraz programów nauczania, które łączą różne dziedziny. Dzięki temu w Trójmieście teoria łączy się z praktyką, a innowacyjne pomysły mają realną szansę na wdrożenie.

FarU otwiera młodym ludziom drzwi do nowoczesnej edukacji oraz dostępu do zaawansowanej infrastruktury na trzech uczelniach. Nasza współpraca interdyscyplinarna i międzynarodowa sprawia, że w Trójmieście nowoczesne badania spotykają się z realnymi potrzebami rynku pracy. Co więcej, nasza kadra akademicka składa się z naukowców, którzy należą do czołówki badaczy na świecie – ponad 40 z nich zostało zaliczonych do grona 2% najbardziej wpływowych badaczy na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda – mówi Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku akademickiego odbędzie się tradycyjnie na początku października 2024 roku, a jego kulminacyjnym punktem będzie uroczysta parada, która przejdzie ulicami Gdańska. Barwne grupy studentów oraz przedstawiciele lokalnych władz wezmą w niej udział i przemaszerują ul. Długą do przedproży Dworu Artusa. Towarzyszyć im będzie Gdańska Orkiestra Akademicka, a na carillonach, z okazji tej uroczystości, zabrzmi „Gaudeamus igitur”, podkreślając doniosłość chwili. Podczas parady wystąpi także grupa akrobatyczna.

Już po raz kolejny uczelnie z Gdańska i całego Pomorza łączą siły, aby uroczyście otworzyć rok akademicki. Studenci, nauczyciele akademiccy oraz władze pomorskich uczelni, wraz z przedstawicielami władz regionu, przejdą barwnym orszakiem przez Trakt Królewski, nawiązując do tradycji akademickich, które znamy z historii. Parada jest symbolicznym wyrazem jedności naszych uczelni oraz różnorodności i kreatywności, które są niezbędne zarówno w nauce, jak i edukacji. To także okazja do wspólnego świętowania wartości i celów, które wyznaczamy sobie dla szkolnictwa wyższego w naszym regionie – dodaje dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Parada rozpocznie się 5 października o godz. 11:00 przy Złotej Bramie, w sercu historycznego Gdańska. Uczestnicy będą ustawiać się zgodnie ze strukturą parady od godz. 10:15 na Targu Węglowym obok Katowni. Zwieńczeniem wydarzenia będzie część oficjalna, podczas której przemówią przedstawiciele władz samorządowych, władz uczelni oraz studentów i doktorantów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.