Żłobek i modułowe przedszkole w Zegrzu przygotowane przez EKOINBUD
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/0fc6587bb9e735fb5549c744748894a820240423072131/2d97d57e6ef5d4ca12e79d2d8e5ba83920240423072153/0df9ea
Pod koniec marca bieżącego roku w podwarszawskim Zegrzu grupa EKOINBUD oddała do użytku kolejną inwestycję oświatową przeznaczoną dla najmłodszych. Nowoczesny zespół żłobkowo-przedszkolny, wykonany z drewna w technologii modułowej, składa się z dwóch niezależnych budynków, z czego jeden został wybudowany od podstaw, a drugi gruntownie przebudowano.
Pierwszym etapem realizacji inwestycji było wybudowanie nowego, jednokondygnacyjnego budynku przedszkolnego o powierzchni zabudowy 862,6 mkw. Kolejnym natomiast – gruntowna przebudowa budynku, w którym dawniej mieściły się koszary wojskowe. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii modułowej, całość prac budowlanych trwała zaledwie 13 miesięcy.
Naszym zadaniem było przygotowanie projektu, a także dostawa i montaż prefabrykowanej, drewnianej konstrukcji budynku – mówi Michał Karbownik, project manager, EKOINBUD. Ponadto wykonaliśmy prace ogólnobudowlane oraz systemy instalacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej. Powierzono nam również pełne zagospodarowanie okolicznego terenu wraz z przygotowaniem dużego placu zabaw dla dzieci, parkingu mogącego pomieścić 18 samochodów oraz nasadzeniem różnych gatunków drzew i trawników.
Drugim etapem była przebudowa dawnego, murowanego obiektu wojskowego, w którym od lat funkcjonowało przedszkole. Ten etap realizacji polegał na wykonaniu prac rozbiórkowych, wzmocnieniu konstrukcji istniejącego budynku oraz wykonaniu prac ogólnobudowlanych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Projekt przygotowano pod nadzorem konserwatora zabytków.
Grupa Ekoinbud wyspecjalizowała się w budowie nowoczesnych, zdrowych i ekologicznych budynków użyteczności publicznej i myślę, że bez zbędnej przesady możemy podkreślić, że jesteśmy liderem w tym segmencie rynku w Polsce – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Nasza oferta opiera się na głównej misji naszej firmy, zgodnie z którą chcemy oferować szybkie w realizacji budynki, wyróżniające się doskonałymi parametrami dyfuzyjności, co ma olbrzymie znaczenie w budynkach biurowych, w których pracownicy spędzają wiele godzin każdego dnia, w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, przedszkolach i żłobkach, w których dzieci bawią się i uczą w swoich najmłodszych latach życia, ale także w budynkach mieszkalnych, których prozdrowotne parametry mają równie wysokie znaczenie, jak wysoka jakość wykonania.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.