Zmiana w zarządzie Centrum Medycznego Damiana

Marek Kubicki, członek zarządu i dyrektor Pionu Biznesowego, odchodzi z Centrum Medycznego Damiana. Jego zadania przejmie Radosław Rożek. Zmiany wchodzą w życie 1 września 2023 roku.
Marek Kubicki zasiadał w zarządzie Centrum Medycznego Damiana oraz kierował Pionem Biznesowym od 2018 roku. Ze strukturami Healthcare Services Medicover był związany od 2016 roku, kiedy dołączył do zespołu Care Experts jako członek zarządu. W czasie pandemii odegrał kluczową rolę w rozwoju Centrum Medycznego Damiana, organizując sieć punktów szczepień i testowania na COVID-19, natomiast od 2022 roku rozwijał sektor usług z zakresu zdrowia psychicznego pod marką MindHealth, w tym integrację spółki Allenort.
Radosław Rożek obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego oraz członka zarządu Centrum Medycznego Damiana. Obecnie, począwszy od września 2021 roku, pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego Ambulatory w Pionie Usług Biznesowych Medicover. Doświadczenie w zarządzaniu biznesem zdobywał w sektorze logistycznym w Polsce i Europie Centralnej. Był uczestnikiem wielu renomowanych programów z zakresu przywództwa oraz posiada dyplom MBA.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.