Znana jest data otwarcia parku handlowego przy Nowych Bielawach w Toruniu

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Z pozwoleniem na użytkowanie w ręku Nowe Bielawy rozpoczęły odliczanie do otwarcia parku handlowego, który wyrósł przy centrum handlowym. Zaplanowano je na najbliższy piątek, 9 czerwca. Jest to już druga tego typu inwestycja, która w ciągu ostatniego roku powstała przy ul. Olszyńskiej.
W listopadzie ubiegłego roku zadebiutował tu park handlowy, który pomieścił 3 sklepy wielkopowierzchniowe – TEDi, Komfort i NEONET. Teraz, wraz z otwarciem drugiego obiektu, który zlokalizowany jest kilkanaście metrów od Nowych Bielaw, kupujący zyskają kolejne 3 duże sklepy.
W jego ofercie pojawi się: sklep popularnej marki Sinsay – tu powstały w nowym koncepcie sieci, sklep z artykułami dla zwierząt Maxi Zoo, a także sklep jednej z największych w Europie sieci dyskontów niespożywczych – Action.
Nowy park handlowy, podobnie jak działająca już od kilku miesięcy bliźniacza inwestycja, jest jednokondygnacyjny i wolno stojący. Do umiejscowionych w nim sklepów wchodzi się bezpośrednio z ulicy. Wokół obiektu z myślą o kupujących przygotowano natomiast 100 nowych miejsc parkingowych.
– Otwarcie drugiego parku handlowego wieńczy trwającą od 2022 roku, dwuetapową rozbudowę centrum handlowego Nowe Bielawy. W efekcie tych prac popularny w Toruniu obiekt zyskał 2 parki handlowe i 6 nowych sklepów – mówi Barbara Wojdełko, CEO w Greenman Poland.
– Razem obiekty przy ul. Olszyńskiej tworzą nowoczesny i komfortowy kompleks handlowy, który daje mieszkańcom regionu jeszcze więcej możliwości zakupowych, zapewniając dostęp do szerokiej oferty, opartej na doskonale znanych i atrakcyjnych konsumencko markach – dodaje.
W otwarciu, które zaplanowano w piątek na godz. 9.00, wezmą udział przedstawiciele inwestora i dyrekcji centrum handlowego, a także przedstawiciele marek, które tego dnia zadebiutują w Toruniu. Także od godz. 9.00 klienci będą mogli zrobić już zakupy w nowych sklepach.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.