Znani i lubiani na Gali Sukces Pisany Szminką. Nagrodzono Małgorzatę Rozenek

Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
13 maja w Teatrze 6. Piętro odbyła się Gala Finałowa XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką. W gronie najważniejszych liderów i liderek polskiego biznesu pojawili się znani i lubiani, m.in. Alina Adamowicz, Anna Karwan, Martyna Kondratowicz, Joanna Przetakiewicz, Małgorzata Rozenek-Majdan, Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, Beata Tadla, Katarzyna Zdanowicz oraz Ambasador USA Mark Brzezinski i Olga Leonowicz, a także prezeska Sukcesu Pisanego Szminką – Olga Kozierowska.
Organizacja już od 15 lat wspiera przedsiębiorczość Polek. Jako najstarsza i największa tego typu inicjatywa wyróżnia także liderki i liderów, będących wzorem włączania i równości w biznesie. Dotychczas w konkursie wręczono już ponad 140 nagród. Podczas Gali poznaliśmy laureatki i laureatów XV edycji konkursu. Wieczorną Galę poprowadzili Katarzyna Zdanowicz, Beata Tadla oraz Marcin Dobrowolski.
– Polskie przedsiębiorczynie nie obawiają się ryzyka. Odważnie sięgają po marzenia i próbują swoich sił w różnych dziedzinach. Nie poddają się w przedbiegach i śmiało dążą do sukcesu – tego możemy się od nich uczyć. Bez względu, czym ten sukces dla nas jest, bo to już bardzo indywidualna sprawa – mówi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu Sukces Pisany Szminką.
Małgorzata Rozenek-Majdan została wyróżniona Nagrodą Specjalną. Sukces Pisany Szminką docenił to, jak doświadczenie medialne oraz rozpoznawalność wykorzystuje do podnoszenia w debacie publicznej ważnych społecznie tematów, przede wszystkim z zakresu niepłodności oraz in vitro.
Laureatki i laureaci XV edycji konkursu Sukces Pisany Szminką:
Kategoria: Biznes Roku – przychód powyżej 10 mln zł – Małgorzata Miśkiewicz – prezeska Abedik.
Kategoria: Biznes Roku – przychód poniżej 10 mln zł – Katarzyna Zasiadły – CEO Ul&Ka.
Kategoria: Mikrobiznes – Martyna Brzozowska – właścicielka Zrób mi mamo.
Kategoria: Start-up roku – Katarzyna Goch – CEO firmy LIFEBITE SP. Z O.O.
Kategoria: Liderka w nowych technologiach – Noemi Zabari – CEO Astrotectonic Sp. z o.o.
Kategoria: Organizacja przyjazna rodzicom – Ekoenergetyka Polska S.A.
Kategoria: Pracodawca równych szans – Fundacja Znacznie Więcej
Kategoria: Female Champion of Change – Aleksandra Włodarczyk – Senior Fixed Income CEE Trader w ING oraz współzałożycielka 30% Club Poland.
Kategoria: Male Champion of Change – Paweł Jakubik – do niedawna dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze Microsoft, obecnie Technology Sales Leader w EY. Przewodniczący prezydium Forum Technologii Bankowych.
Kategoria: Edukatorka Młodego Pokolenia – prof. Marlena Plebańska – prezeska Fundacji STEAM.
Kategoria: Liderka w branży HoReCa – Monika Walecka – właścicielka rzemieślniczej piekarni Cała w mące, cukierni Tonka oraz kanapkowni Focca.
Kategoria: Wpływowy Głos – Anna Wiatrowska – autorka profilu na Instagramie Queerowy Feminizm.
Kategoria: Inspiratorka Roku – Agnieszka Święch – współzałożycielka i członkini zarządu Fundacji OFF School. Inicjatorka Domu Spokojnej Młodości.
Nagroda Specjalna – Małgorzata Rozenek-Majdan – prezeska Fundacji MRM, której celem jest wspieranie leczenia niepłodności i wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych oraz ambasadorką inicjatywy Tak dla in vitro.
Dokonanie 15-lecia – Olga Adamkiewicz, Katarzyna Rozenfeld i Magdalena Sobkowiak-Czarnecka – pomysłodawczynie kampanii Kobiety na Wybory.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.