Zróżnicowana oferta Scandic Park
Scandic Park to już kilkanaście lat na rynku. W aktualnej ofercie posiada zarówno domy w zabudowie bliźniaczej, jak i mieszkania w budynku wielorodzinnym. Projekty wyróżniają się przemyślanym i użytecznym rozkładem pomieszczeń oraz rozwiązaniami proekologicznymi. Atutem jest także lokalizacja na terenie gminy Dopiewo, gwarantująca bogatą infrastrukturę oraz sprawną komunikacje z Poznaniem. U zbiegu ulic Konarzewskiej i Łąkowej powstaje kameralny, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny. Do dyspozycji przyszłych właścicieli będzie 20 mieszkań o powierzchni od 30 do 64 mkw., a wśród nich kawalerki jak i lokale dwupokojowe. Mieszkania na parterze uzupełniają ogrody o powierzchni do nawet 110 mkw., co umożliwia wiele aranżacji z np. miejscem zabaw dla dzieci, czy wypoczynku. Nove Dopiewo to także miejsca parkingowe. Dostępnych jest jeszcze 5 mieszkań, a ceny rozpoczynają się od 289.900 złotych brutto za lokal o powierzchni 40.84 mkw. Inwestycja będzie gotowa już w maju bieżącego roku. Prace są mocno zaawansowane, aktualnie jest kończona elewacja zewnętrzna.
Z kolei przy ulicy Andersena realizowany jest projekt Bajkowy Dopiewiec. Powstało 20 parterowych EcoVilli w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach 77 oraz 89 mkw. Każdy dom to przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze, a powierzchnia działki wynosi od 400 do 520 mkw. Do każdej nieruchomości przypisane są dwa miejsca postojowe. Domy z trzech stron otoczone są zielenią - mniejszy ogród zlokalizowany jest przy podjeździe, a większy o powierzchni nawet do 330 mkw. rozciąga się wzdłuż domu. Ogromnym udogodnieniem tego projektu są zaawansowane rozwiązania w zakresie energooszczędności. W cenie nieruchomości zawarta jest nowoczesna instalacja fotowoltaiczna, która zapewnia stałe i niskie koszty ogrzewania, prądu, a także ciepłą wodę. W sprzedaży zostały 4 ostatnie domy – 2 o powierzchni 77mkw. oraz także 2 o powierzchni 89 mkw. Mniejszy dom kosztuje 467.400, a większy – 478.000 złotych brutto. Domy są już gotowe do odbioru.
Dopiewo to popularna lokalizacja. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Nie brakuje też licznych udogodnień gwarantujących komfort zamieszkiwania. Funkcjonują szkoły, przedszkola, apteki, gabinety medyczne oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. Działa także komunikacja podmiejska oraz kolej metropolitalna. Co istotne, w pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A2 oraz drogi S5 i S11.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.