Komunikaty PR

LandAR – Architektura Krajobrazu

2014-12-18  |  13:30

W naszej pracowni zajmujemy się zagospodarowaniem terenów publicznych, osiedlowych i prywatnych. Projektujemy na miarę natury m.in. parki, zieleńce, skwery, place miejskie, drogi,  boiska, place zabaw, OGRODY.

W naszej pracowni projektujemy ogrody dla każdego - zarówno te funkcjonalne, praktyczne, jak i te ze snów oraz marzeń, a także tajemnicze, romantyczne... Ogrody dla Ciebie!
Słuchamy, doradzamy, realizujemy... Zaprojektujemy Twój idealny ogród!

INACZEJ O NAS…

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami stała góra. Była wysoka i stroma, a jej szczytu nie widzieli nawet ludzie o sokolim wzroku. Góra ta nazywała się Sukces.

 

Wielu było śmiałków, którzy próbowali się na nią wspiąć. Bezskutecznie. Jedni błądzili na zboczach, a inni rezygnowali zniechęceni. Myślano, że szczyt zostanie niezdobyty na wieki.
Wtedy pojawił się dzielny rycerz, LandAR z Krainy Krajobrazu. Wielu śmiałków patrzyło na niego z zaciekawieniem, nie wiedząc kim jest ten młody jegomość. On jednak podjął się zdobycia Szczytu Sukcesu. Nie był jednak sam. W wyprawie na szczyt towarzyszyli mu dzielni kompani, z których każdy potrafił co innego: jeden dotknięciem palca władał roślinami całego świata, drugi ścielił przed LandAR'em drogi gładkie jak stół i długie na kilometry, trzeci
oświetlał każdy zakamarek góry jednym klaśnięciem w dłonie. Szli 40 dni i 40 nocy, nie oglądając się za siebie i wykorzystując wszystkie swoje umiejętności, ponieważ mieli cel: osiągnięcie szczytu góry Sukces. Nie było łatwo. Na stromej drodze pojawiały się złe wilki i niepogoda. Im dalej jednak szli, tym wyżej wschodziło słońce. Na końcu drogi zobaczyli  mur, a w nim drzwi tak wielkie, że nie było widać ich końca, a na nich złotą zasuwę z zapadkami. Ten śmiałek, który chciał otworzyć drzwi, musiał odgadnąć hasło. I wtedy odezwał się sam LandAR - "jedno jest hasło, które otwiera drzwi prowadzące na szczyt Sukcesu. To PROFESJONALIZM". Drzwi się otworzyły. Dzięki spostrzegawczości LandAR'a z Krainy Krajobrazu, grupa dzielnych śmiałków osiągnęła cel i z dumą wyrusza na kolejne wyprawy.
 

To już koniec bajki, ale początek przygody - wyprawy w świat PROJEKTÓW NA MIARĘ NATURY, INSPIROWANYCH PASJĄ.

Chodźcie z nami!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Sofia, Warna i… Kraków. Pontica Solutions chce rozszerzać działalność w Polsce Biuro prasowe
2021-12-06 | 11:00

Sofia, Warna i… Kraków. Pontica Solutions chce rozszerzać działalność w Polsce

Bułgarska firma outsourcingowa na kolejną lokalizację swojej firmy wybrała Polskę. Pontica Solutions otworzyło biuro w krakowskim centrum CitySpace w O3 Business Campus i planuje dalszą
Firma Pogromcy jesieni
2021-12-03 | 14:45

Pogromcy jesieni

Z jednej strony czarująca feerią kolorów, z drugiej – nieprzewidywalna i smagająca chłodem, wiatrem i wilgocią. Taka już jest nasza jesień – czasem „złota
Firma Jak przyciągnąć klientów w okresie świątecznym?
2021-12-03 | 01:00

Jak przyciągnąć klientów w okresie świątecznym?

Sezon świąteczny to dla większości sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – czas żniw. Można być pewnym, że w tym roku również klienci

Więcej ważnych informacji

Edukacja

Stan czytelnictwa w Polsce się poprawia. Rośnie zainteresowanie literaturą dziecięcą

Według najnowszego raportu Biblioteki Narodowej co najmniej jedną książkę (lub jej fragment) w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie przeczytało 42 proc. respondentów. To najlepszy wynik od sześciu lat, choć wciąż nie jest dobry. Oznacza wzrost o 3 proc. w skali roku i o 5 proc. na przestrzeni dwóch lat. Choć księgozbiory domowe częściej znajdują się tam, gdzie mieszkają osoby do 18. roku życia, to posiadanie książek w domu wciąż nie jest zjawiskiem powszechnym. Nadal potrzebna jest promocja czytelnictwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Taki jest cel konkursu Literacka Podróż Hestii, który właśnie miał swój finał.

Handel

Coraz mniejsze spożycie piwa. Branża spodziewa się dalszych spadków z powodu kolejnej podwyżki akcyzy

Zaledwie kilka dni po przyjęciu ustawy podnoszącej akcyzę od piwa o 10 proc. od nowego roku oraz o kolejne 28 proc. w ciągu następnych pięciu lat posłowie rozpoczęli prace nad kolejnym projektem zakładającym podwyżkę akcyzy od dosładzanych piw smakowych. Zdaniem przedstawicieli branży będzie to skutkować podwyżką cen piwa i dalszym spadkiem jego spożycia. A to przełoży się na kondycję nie tylko browarów i to głównie tych mniejszych, ale też rolników czy małych sklepów, które żyją ze sprzedaży piwa.

Problemy społeczne

Pacjenci korzystający z respiratorów w domach stracą dostęp do leczenia. Grozi im powrót do szpitali

W Polsce jest 9 tys. osób, które korzystają z respiratora w warunkach domowych. To m.in. pacjenci z chorobami płuc, POChP czy powikłaniami pocovidowymi. – Dzięki temu możemy w ogóle egzystować. Jeżeli tego nie będzie, to po pewnym czasie następuje zapalenie dróg oddechowych czy zapalenie płuc i szpital. Czyli to jest coś, co jest koniecznością i co ratuje nasze życie – podkreśla Ryszard Rusnarczyk, prezes Stowarzyszenia „Jednym Tchem”. Mimo że kolejka potrzebujących tego rodzaju świadczenia się wydłuża, Ogólnopolski Związek Świadczeniodawców Wentylacji Mechanicznej wstrzymał właśnie przyjęcia nowych pacjentów. Powodem jest propozycja NFZ dotycząca obniżki wyceny tego świadczenia nawet o 60 proc.

Ochrona środowiska

Włóknisty materiał może zastąpić plastik w branży rolno-spożywczej. Polska firma na razie wykorzystuje go do uprawy roślin

Polski start-up opracował materiał, który może zastąpić plastik w wielu różnych zastosowaniach, przyczyniając się do ograniczenia nieodnawialnych zasobów naturalnych takich jak torf. Wykorzystuje do tego naturalne włókna roślinne. Dziś głównie proponuje ich zastosowanie w rolnictwie – do podłoży w uprawach roślin. Dzięki temu kiełkujące rośliny są mniej narażone na choroby odglebowe, uprawy są bardziej regularne i wymagają mniej podlewania. W przyszłości włóknisty materiał mógłby znaleźć zastosowanie m.in. w budownictwie jako alternatywa dla wełny mineralnej.