Mówi: | Witold Skrok |
Funkcja: | Wiceprezes |
Firma: | Alior Bank |
Alior Bank od początku roku zyskuje dwa tysiące nowych klientów dziennie
Alior Bank w ciągu ostatnich trzech kwartałów pozyskiwał średnio dwa tysiące nowych klientów dziennie. Wynik ten planuje utrzymać w kolejnych miesiącach. Do końca przyszłego roku zamierza otworzyć 200 nowych placówek Alior Express, czyli mini oddziałów m.in. w centrach handlowych. Jednocześnie chce intensywnie rozwijać bankowość internetową.
Jak tłumaczy wiceprezes Witold Skrok pozyskiwane dwa tysiące klientów dziennie to wyłącznie osoby, które otwierają nowe rachunki w banku tradycyjnym.
– Nie bierzemy pod uwagę klientów, którzy zaczęli z nami współpracować w ramach Alior Sync, banku wirtualnego. Tam pozyskaliśmy 90 tysięcy klientów w niecałe trzy miesiące – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Witold Skrok.
I to właśnie na młodych klientów otwartego w połowie czerwca banku wirtualnego Alior najbardziej teraz liczy. Zdaniem Witolda Skroka są to ludzie, którzy z biegiem lat staną się zamożni i bank będzie na nich zarabiał. Nie oznacza to, że rezygnuje z osób w średnim i starszym wieku.
– Każda grupa potrzebuje innego kontaktu z bankiem. Osoby, które nie korzystają z internetu bardzo mocno wykorzystały nasz produkt płatności za rachunki bez opłat. Do tej pory wszystkie banki oferowały płatności rachunków za darmo poprzez internet. My poszliśmy o krok dalej mówiąc: możesz zapłacić rachunek w oddziale i my nie będziemy pobierali od ciebie żadnych prowizji. Dzięki temu zyskaliśmy ponad 350 tysięcy klientów – tłumaczy Witold Skrok.
Do nowych rozwiązań mających przyciągnąć do banku nowe osoby należy też wirtualny kantor. Przedstawiciele Alior Banku zapewniają, że to pierwszy tego rodzaju produkt na rynku finansowym.
– Nie trzeba być naszym klientem, żeby kupić po bardzo korzystnym kursie walutę, żeby w innym banku spłacić np. kredyt hipoteczny. Sądzimy, że jest to pierwszy krok do tego, żeby stać się klientem naszego banku – mówi Witold Skrok.
Nowym pomysłem, który już się dobrze sprawdza, jest projekt Alior Bank Express.
– To są małe oddziały, bardzo blisko klienta. Otworzyliśmy do tej pory 65 takich placówek. Planowaliśmy 100, natomiast po pierwszych 9 miesiącach zdecydowaliśmy się zwiększyć ten cel. Do końca przyszłego roku chcemy otworzyć 200 takich oddziałów – mówi wiceprezes.
Witold Skrok ostrożnie komentuje plany Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące luzowania rekomendacji ograniczających dostęp do kredytów. Jego zdaniem zmiana polityki będzie miała wpływ na cały sektor bankowy, jednak banki nie zmienią zbytnio swojego podejścia do oceny zdolności kredytowej klientów.
– Nasza rola jako osób zarządzających ryzykiem to bardzo ostrożne patrzenie na ryzyko kredytowe, szczególnie tych klientów, którzy pojawią się jako nasi nowi klienci, po złagodzeniu obostrzeń ze strony KNF – tłumaczy Witold Skrok.
Alior Bank rozpoczął swoją działalność w Polsce w roku 2008. Bank utworzyła włoska grupa Carlo Tassara. W styczniu 2012 roku wartość depozytów przekroczyła 13,5 mld zł. W tym samym czasie bank udzielił kredytów na 10,5 mld zł.
Czytaj także
- 2024-12-13: PZU chce mocniej inwestować w sektor zdrowia i transformację energetyki. W strategii do 2027 roku zapowiada duże zmiany w strukturze grupy
- 2024-11-19: Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
- 2024-11-20: Branża wiatrakowa niecierpliwie wyczekuje liberalizacji przepisów. Zmiany w prawie mocno przyspieszą inwestycje
- 2024-11-08: Samorządy inwestują w mieszkania dla studentów i absolwentów. Chcą w ten sposób zatrzymać odpływ młodych ludzi
- 2024-10-31: Rosnące ceny energii i usług podbijają inflację. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie się utrzymywać około 5-proc. wzrost cen
- 2024-11-05: Polacy boją się obniżenia poziomu życia na emeryturze. 40 proc. na ten cel oszczędza
- 2024-11-06: Coraz więcej Polaków deklaruje, że nie marnuje żywności. Wciąż jednak do kosza trafia 5 mln t jedzenia rocznie
- 2024-10-10: Już sześciolatki korzystają z bankowości elektronicznej. Często nie są świadome cyberzagrożeń
- 2024-10-16: Mokradła z kluczową rolą dla zagrożonych gatunków ptaków i bioróżnorodności. Coraz więcej podmiotów angażuje się w ich ochronę
- 2024-09-11: Pierwsze pożyczki na zieloną transformację trafiają do miast. Do końca roku zostanie podpisanych 200 umów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Mija rok obowiązywania ustawy o opiece geriatrycznej. W systemie opieki nad seniorami zmieniło się niewiele
Rok obowiązywania ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej nie przyniósł znaczących zmian w systemie opieki nad seniorami, ale zdaniem lekarzy dzięki niej więcej rozmawia się o problemach tego sektora i szuka się odpowiednich rozwiązań, bardziej dopasowanych do krajowych realiów. Problemem pozostaje brak geriatrów oraz brak odpowiedniej liczby oddziałów geriatrycznych. Eksperci postulują możliwość przygotowania lekarzy innych specjalizacji do opieki nad seniorami, przede wszystkim POZ, a także położenie większego nacisku na wielodyscyplinarne podejście do tej opieki.
Konsument
Ludzie przestają ufać treściom publikowanym w internecie. Rośnie także potrzeba bycia offline
Nieufność wobec treści udostępnianych w sieci i mediach społecznościowych oraz dążenie do budowania zdrowej relacji z technologią – to według raportu Accenture dwa z pięciu najważniejszych przyszłorocznych trendów konsumenckich. Okazuje się, że kontakt z fałszywymi treściami stał się już powszechny, przez co większość ludzi ostrożnie podchodzi do tego, co czyta w internecie. Dla marek, które docierają do odbiorców głównie poprzez media społecznościowe, dużym wyzwaniem będzie więc odbudowa zaufania klientów. Ci jednak, a zwłaszcza reprezentanci młodszych pokoleń, coraz częściej szukają możliwości bycia offline.
Konsument
Nowy rok to dobry moment na refleksję nad celami finansowymi. Polacy mają coraz większą świadomość konieczności budowania kapitału
Pandemia, wojna w Ukrainie i najwyższa od kilkudziesięciu lat inflacja – wszystkie te kryzysy, które wydarzyły się w ciągu niespełna pięciu lat, nadszarpnęły oszczędności Polaków i wielu z nich skłoniły do zastanowienia się nad swoją przyszłością finansową i jej zabezpieczeniem. Wciąż jednak na tle innych krajów UE poduszka finansowa Polaków jest skromna. Według Doroty Sierakowskiej, analityczki rynków surowcowych, przedsiębiorczyni i inwestorki, przełom roku to dobry moment na podjęcie planów finansowych, a najważniejszą zasadą inwestycji, chroniącą przed kryzysami, powinno być zróżnicowanie portfela.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.