Mówi: | Łukasz Nowak |
Funkcja: | Chief Product Officer |
Firma: | Allegro.pl |
Allegro: nowa odsłona serwisu to początek serii zmian
Ewolucja bez rewolucyjnej zmiany przyzwyczajeń – to jak zapewnia Allegro – była filozofia zmian serwisu dotyczących zarówno kupujących, jak i sprzedających towary. Nowa odsłona portalu to dopiero początek ewolucji – firma na bieżąco będzie zbierać opinie użytkowników i wprowadzać kolejne zmiany. Wyszukiwanie produktów ma być coraz prostsze i bardziej intuicyjne, a sam serwis dostosowany do pracy na rożnych urządzeniach – smartfonach i tabletach.
– Część potrzeb jest identyczna, czyli wygoda, prostota jest wspólna dla nas wszystkich. – podkreśla w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Łukasz Nowak, szef produktu Allegro.
Zmiany w funkcjonowaniu serwisu są na bieżąco monitorowane i w razie potrzeby będą dostosowywane do kolejnych wymagań klientów.
– Obecna wersja jest bardzo dobra, ale jeszcze nieskończona. Są rzeczy, funkcjonalności, elementy, których nie zdążyliśmy wprowadzić, więc w kolejnych dniach, tygodniach będziemy wprowadzać drobne zmiany, które krokowo powinny zwiększać jakość korzystania z serwisu, głównie dotyczy to przeglądania ofert, docierania w jak najprostszy sposób do tego, co nas interesuje – wyjaśnia Łukasz Nowak.
Na liście planowanych zmian jest ułatwienie zwrotu prowizji sprzedającym, a po stronie kupujących – zmiany w zarządzaniu kontem Moje Allegro.
– To samo, co zrobiliśmy w Polsce, zrobimy w pozostałych krajach, w których są nasze serwisy transakcyjne. Marketplace, czyli ten sam layout z lokalnymi różnicami będziemy uruchamiać również w Czechach, Rosji, na Ukrainie – mówi Nowak.
Serwis Allegro jest już dostępny na smartfonach pracujących w systemach Android i w środowisku Apple'a. Użytkownicy tych urządzeń mają też możliwość dokonywania płatności za kupione towary. Właściciele telefonów mogą więc dokonać całej transakcji mobilnie: od poszukiwania, wyboru, określenia warunków przesyłki, aż po wykonanie przelewu.
– Urządzeniem, które trochę zmieni zasady gry jest tablet. I myślę, że będziemy tutaj mieli pod koniec marca wersję aplikacji na tablety i androidowe, i iOS-owe. Ciągle popularna jest strona lekka, która także będzie ulegała zmianie, ma być ładniejsza i prostsza – dodaje Łukasz Nowak. Docelowo serwis ma być dostępny w pełnej wersji na wszystkich urządzeniach.

Od dziś serwis Allegro w nowej odsłonie
Czytaj także
- 2025-04-17: Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów
- 2025-04-07: Duże zmiany w globalnym handlu. Polska może stracić nawet 0,43 proc. PKB
- 2025-03-19: Rekordowy eksport polskiej żywności. Koszty produkcji będą jednak rosły z powodu zmieniających się norm wraz z wprowadzaniem Zielonego Ładu
- 2025-02-24: Umowa UE–Mercosur budzi sprzeciw ze strony rolników m.in. z Francji i Polski. To może być główną przeszkodą w ratyfikacji porozumienia na forum UE
- 2025-02-17: Cła Trumpa uderzają w Europę. UE zapowiada reakcję, ale wciąż nie wypracowała wspólnej strategii
- 2025-01-24: MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
- 2025-01-20: Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
- 2025-01-13: Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
- 2024-12-12: Nowe obowiązki dla e-sklepów. Wchodzi w życie rozporządzenie o bezpieczeństwie produktów
- 2025-01-10: Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.