Mówi: | Herbert Wirth |
Funkcja: | Prezes Zarządu |
Firma: | KGHM Polska Miedź |
"Nagroda za odważne decyzje" - prezes KGHM Menadżerem Roku 2011
Kapituła ekonomicznego miesięcznika „Home & Market” nagrodziła Herberta Wirtha za odważne decyzje. – To nagroda dla moich współpracowników za wytrwałość realizacji marzeń o pozycji KGHM na świecie – podkreślił prezes KGHM Polska Miedź podczas gali wręczenia nagród.
– Ta firma dawno zasłużyła sobie na to, żeby być firmą globalną i udało nam się tego dokonać. Myślę, że nagroda jest za odważne myślenie, za pewne wizjonerstwo i za konsekwencje w realizacji tej wizji, tego co jest ważne dla akcjonariuszy KGHM Polska Miedź S.A. – mówi Herbert Wirth.
Jak napisano w oficjalnym uzasadnieniu, tytuł Najlepszego Menadżera Roku 2011 dla prezesa KGHM to nagroda za odważne decyzje, które uczyniły z KGHM globalny koncern, obecny na czterech kontynentach i które przyniosły zyski akcjonariuszom.
Chodzi przede wszystkim o zakończoną w tym roku transakcję przejęcia kanadyjskiej Quadry, która jest właścicielem złóż miedzi i innych surowców (złota, srebra, molibdenu) m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Chile.
– Jesteśmy teraz po ewaluacji siódmym producentem miedzi, a jeżeli chodzi o zasoby tego surowca, to jesteśmy czwartą największą firmą na świecie – podkreśla Herbert Wirth.
W ostatnim czasie polski koncern awansował na pozycję lidera na światowym rynku srebra – wynika z World Silver Survey 2011.
– Za rok 2011 KGHM ze swoją produkcją, która znacząco wzrosła w stosunku do roku 2010, osiągnął fenomenalny wynik 1 260 ton srebra, co dało nam pierwsze miejsce. Wyprzedziliśmy nawet tak znamienitą firmę jak BHP Billiton, która jest globalną firmą o zdecydowanie większej kapitalizacji. I to jest naprawdę powód do dumy. Udało nam się być pierwszymi – podkreśla Herbert Wirth.
Nagrody Home & Market dla Najlepszych Menadżerów Roku wręczane są od 15 lat. Jak podkreślają pomysłodawcy tytułu, przyznawane są najwybitniejszym menadżerom, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do rozkwitu nie tylko zarządzanych przez nich spółek, ale również wnieśli istotny wkład w rozwój gospodarki.

Zdjęcia z wręczenia nagród dla "Managera roku 2011" Home & Market
Czytaj także
- 2025-04-10: Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
- 2025-03-27: Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych. Kraje łączą siły, by chronić ich przed cyberzagrożeniami
- 2025-04-08: Blisko 10 mln Ukraińców nie ma dostępu do wody pitnej lub infrastruktury sanitarnej. Na jej odbudowę potrzeba 11,3 mld dol.
- 2025-03-07: Polska w końcówce europejskiej stawki pod względem udziału kobiet w zarządach spółek. Zmienić ma to unijna dyrektywa
- 2025-03-26: Złoto przebiło barierę 3 tys. dol. za uncję. Sytuacja na świecie wskazuje na dalsze wzrosty cen
- 2025-03-11: Jerzy Owsiak: Polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji
- 2025-02-28: Polsko-brytyjska współpraca gospodarcza nabiera rozpędu. Dobre perspektywy dla wspólnych projektów energetycznych i obronnych
- 2025-03-12: Dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry przyciąga do Polski inwestorów. Kluczowymi partnerami stają się firmy z Wielkiej Brytanii
- 2025-02-28: Branża AGD podnosi się po trudnym okresie. Liczy na wsparcie w walce z silną konkurencją z Chin
- 2025-03-11: Konkurencyjność przemysłu priorytetem dla Europy. Konieczne jest zwiększenie poziomu inwestycji firm w innowacje
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.
Ochrona środowiska
Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.
Handel
Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.