Wręczenie Nagrody Finansista Roku 2012 ministrowi skarbu Mikołajowi Budzanowskiemu - przebitki
KOMUNIKAT PRASOWY
Mikołaj Budzanowski Finansistą Roku 2012
Odbyła się Gala rozdania nagród FINANSISTA ROKU 2012, organizowana przez redakcję tygodnika ekonomicznego „Gazeta Finansowa”. W tym roku tytuł FINANSISTY ROKU przyznano już po raz 13. Laureatem nagrody został Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa za skuteczny nadzór nad majątkiem państwowym, aktywne i dynamiczne realizowanie polityki prywatyzacyjnej oraz odwagę i konsekwencję we wspieraniu inwestycji i innowacji w branży energetycznej. Kapituła przyznała również pięć wyróżnień Finansista Roku 2012 oraz Finansową Markę Roku 2013.
Redakcja „Gazety Finansowej” doceniła ministra Mikołaja Budzanowskiego za skuteczny nadzór nad majątkiem państwowym, aktywne i dynamiczne realizowanie polityki prywatyzacyjnej oraz odwagę i konsekwencję we wspieraniu inwestycji i innowacji w branży energetycznej. Skuteczne zakończenie wielu ciągnących się procesów prywatyzacyjnych, walka o niższe ceny gazu dla Polski, oraz intensyfikacja poszukiwań gazu łupkowego, dają szansę nie tylko na niezależność energetyczną ale przede wszystkim na rozwój, nowoczesnej i konkurencyjnej, polskiej gospodarki.
Kapituła przyznała również pięć wyróżnień Finansista Roku 2012.
Wyróżnienia Finansista Roku 2012 otrzymali:
- Wojciech Balczun, uznany menadżer, przewodniczący rady nadzorczej PLL LOT, w latach 2008-2013 prezes zarządu PKP CARGO – za postawienie PKP CARGO na właściwym torze. W ciągu ostatnich pięciu lat PKP CARGO S.A. przekształciło się w operatora logistycznego z prawdziwego zdarzenia. Spółka, dzięki odważnym decyzjom restrukturyzacyjnym, stała się nowoczesnym przewoźnikiem, jedną z nielicznych tego typu firm w Europie przynoszącą zysk ze sprzedaży i bilansowy zysk netto.
- POLSKO-PORTUGALSKA IZBA GOSPODARCZA (PPCC) - za wspieranie przez PPCC już od pięciu lat, rozwoju stosunków gospodarczych i kulturalnych miedzy Polską a Portugalią oraz aktywne i konsekwentne promowanie atrakcyjności inwestycyjnej obu krajów. Pod kierownictwem Pedro Pereiry da Silvy (COO Jeronimo Martins, Country Manager JM w Polsce i Portugalii) Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza rośnie w szybkim tempie. W 2008 roku zakładały ją 22 firmy, dziś należy do niej już 200 różnej wielkości przessiebiorstw z różnych regionów Polski i Portugalii.
- City Security SA - za konsekwentne i dynamiczne budowanie swojej pozycji na polskim rynku usług ochrony. W 2012 roku udział firmy w polskim rynku ponownie wzrósł, przychód, jak i zysk – zwiększone zostały o kilkanaście procent. City Security jest jednym z niewielu przedstawicieli branży ochrony w Polsce, który zdecydował się na wyjście ze swoimi usługami za granicę. Firma 2 lata temu zaczęła działać na Ukrainie i w Rosji, gdzie dziś ugruntowuje swoją pozycję.
- Paweł Blajer, redaktor TVN CNBC Biznes - za wyznaczanie nowych kierunków w świecie mediów biznesowych, a w szczególności za program dla ludzi, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą “Blajer mówi: Biznes”.
„Gazeta Finansowa” istnieje na rynku już od 15 lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania w Polsce wolnego rynku. Te 15 przełomowych lat dla polskiej gospodarki i przyszłości naszego kraju znalazło odzwierciedlenie w publikacjach “Gazety”. Filozofią tygodnika jest nie tylko informowanie o aktualnościach, ale również promowanie dobrych wzorów – firm i osobowości, które oddziałują na polską gospodarkę. Dlatego też od 13 lat jesteśmy organizatorem konkursu Finansista Roku.
W poprzednich latach honorowy tytuł Finansisty Roku otrzymali: Józef Wancer - Prezes Banku BPH, Wojciech Kostrzewa – Prezes BRE Bank, Andrzej Podsiadło – Prezes PKO BP, Maria Wiśniewska - Prezes PEKAO S.A., Leszek Balcerowicz - Prezes Narodowego Banku Polskiego, Wiesław Rozłucki – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Zyta Gilowska – Minister Finansów, Stanisław Kluza – szef Komisji Nadzoru Bankowego, Jan Krzysztof Bielecki - Prezes Banku Pekao S.A., dr Leszek Czarnecki - Prezes Getin Holding, dr Ludwik Sobolewski – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Waldemar Pawlak – Minister Gospodarki.
Finansowa Marka Roku 2013:
- W kategorii: Leasing Finansową Marką Roku 2013 został Europejski Fundusz Leasingowy SA za konsekwentne budowanie kompleksowej oferty instrumentów finansowych wspierających polskich przedsiębiorców.
- W kategorii: Ubezpieczenie Finansową Marką roku 2013 zostało Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. za spektakularne umocnienie pozycji rynkowej i otwarcie na potrzeby nowych grup klientów.
- W kategorii: Bank Finansową Marką Roku 2013 został Bank Zachodni WBK za systematyczny i spójny rozwój instytucji, oparty na nowoczesności i przyjaznych relacjach z klientami zarówno indywidualnymi jak i biznesowymi.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w hotelu Hyatt Regency Warsaw.
Sponsorami Gali Finansista Roku 2012 byli: PELION Healthcare Group, dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna, jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii, oraz OSG Records Management, która oferuje kompleksowe usługi zarządzania dokumentacją na całym świecie.
Partnerami Gali byli: Super Biznes – ekonomiczny dodatek do Super Expressu, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska oraz Galeria Delfiny, która przygotowała wystawę swoich prac w hotelowym foyer.
Partnerami medialnymi Gali byli: Home&Market, Gentelman, Biznes Open, Rezydencje, Warszawska Gazeta, Miejska Gazeta Informacyjna, Agencja informacyjna Newseria oraz portale Kurier365.pl, GF24.pl, cashcom.pl, RaportCSR.pl, Capital24.pl.
Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP
PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia. Myśli o Banku Millennium i Banku Pocztowym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.