85 mln użytkowników Klarny może korzystać z elastycznych płatności na Airbnb
Klarna, międzynarodowy licencjonowany bank, dający dostęp do elastycznych metod płatności, a także zaawansowana aplikacja do robienia zakupów online, nawiązała globalną współpracę na 25 rynkach z platformą internetową Airbnb, w tym również w Polsce. To pierwsze tego typu partnerstwo na naszym rynku e-commerce, które umożliwia płatność za najem krótkoterminowy w opcji „Zapłać w 3 ratach 0%”.
Wygrany przez Klarnę przetarg na obsługę płatności odroczonych dla gości platformy Airbnb to duży krok w rozwoju oferty elastycznych płatności marki w segmencie usług turystycznych.
– Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści użytkownikom Airbnb i naszym klientom. Wiemy, że możliwość wyboru elastycznych form płatności może znacząco poprawić komfort podróżowania. Cieszymy się więc, że możemy zaoferować opcję trzech rat bez odsetek, co czyni rezerwacje jeszcze wygodniejszymi – podkreślił Matthieu Bondu, Klarna Business Development Lead CEE.
Oferta Klarny „Zapłać w 3 ratach 0%” pozwala na podzielenie kosztów zakupów na 3 raty bez dodatkowych kosztów oraz odsetek (przy spłacie należności na czas). Wystarczy podpiąć kartę płatniczą lub kredytową w momencie płatności i środki o równowartości pierwszej raty pobiorą się automatycznie, a pozostałe dwie raty zostaną pobrane w ciągu 60 dni (co 30 dni każda). Użytkownik przed każdą pobraną płatnością otrzyma powiadomienie. Za pośrednictwem Klarny goście korzystający z Airbnb mogą też zapłacić za rezerwację w całości, w momencie jej dokonywania.
Dane rynkowe pokazują, że konsumenci potrzebują mieć większy wybór, jeśli chodzi o metody płatności za nocleg. Według Payments Journal aż 84 proc. konsumentów wskazało, że chętniej skorzystają z opcji ratalnej lub BNPL, aby zapłacić za swoją podróż.
– Jak wynika z badań, w 2023 roku Polacy wydali na podróże ponad 97 mld zł, co stanowi wzrost o 12,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Prognozy do końca 2024 roku są optymistyczne i wskazują na podtrzymanie wzrostowego trendu. Klarna w Polsce dynamicznie rozwija segment podróży, odnotowując wzrost o 94% w ubiegłym roku i o 184% w roku bieżącym – powiedział Krzysztof Lubiński Senior Analyst w Klarnie.
Klarna jest partnerem Airbnb na 25 rynkach na całym świecie. Poza Polską, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, firma oferuje opcję płatności za nocleg na tej platformie w Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Poza Unią Europejską są to m.in. Stany Zjednoczone, Australia oraz Wielka Brytania.
W segmencie usług turystycznych, na poziomie globalnym Klarna współpracuje m.in. z takimi graczami jak Expedia, Booking.com, Turkish Airlines, Lufthansa, Hotels.com czy FlixBus. Płatności Klarną są dostępne w ponad 600 tys. sklepów internetowych.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.