Łączenie tradycji z innowacją: Holder C65 marki Kärcher ze Złotym Medalem targów
Marka Kärcher wprowadza do swojego portfolio nowe urządzenie komunalne do użytku w miastach – Holder C65. Innowacyjna maszyna łączy sprawdzone rozwiązania z nowoczesnym podejściem do utrzymania czystości w przestrzeniach miejskich. Urządzenie zadebiutuje 17 października na Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu, przez które zostało wyróżnione Złotym Medalem.
Holder C65 przeznaczony jest do całorocznego użytkowania w celach komunalnych w miastach. Inteligentny napęd Power Drive, a także nisko umiejscowiony środek ciężkości oraz mocny silnik, sprawiają, że urządzenie potrafi pokonywać nierówności terenu o nachyleniu do 75 stopni. Dzięki temu Holder C65 poradzi sobie z każdym terenem i warunkami.
Wszechstronność i wydajność pracy
Układ hydrauliczny o wysokiej wydajności napędza zarówno trakcję, jak i większość akcesoriów pojazdu Holder C65, co czyni go bezpieczną alternatywą dla ciągników komunalnych. Doskonała widoczność oraz przegubowa konstrukcja sprawiają, że pojazd może być efektywnie używany nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego oraz w małych, trudnych do manewrowania przestrzeniach.
Wysokowydajne jednostki napędowe Kubota (spełniające normę Stage V) o mocy 57-65 KM zapewniają wystarczający zapas mocy dla pojazdów. Wyposażone w przedni i tylny TUZ są przystosowane do uniwersalnych systemów montażowych. Urządzenie umożliwia także zamontowanie z przodu mechanicznego wałka odbioru mocy (WOM), co pozwala na współpracę z mocnymi mulczerami, kosiarkami na wysięgniku z własnym napędem, pługami wirnikowymi, rębakami do gałęzi czy innymi akcesoriami napędzanymi wałkiem odbioru mocy. Dzięki temu urządzenie jest wydajne i wszechstronne, radząc sobie z pielęgnacją zieleni, zimowym posypywaniem oraz całorocznym zamiataniem ulic i chodników.
Przegubowa konstrukcja gwarantuje minimalny promień skrętu, co sprawia, że urządzenie jest niezwykle zwinne i łatwe w manewrowaniu. W połączeniu z komfortową kabiną, która zapewnia operatorowi doskonałe warunki pracy, otrzymujemy nośnik narzędzi odpowiadający zróżnicowanym potrzebom.
Najnowsze urządzenie firmy Kärcher będzie można zobaczyć od 17 do 19 października na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu, w Pawilonie 5, na stoisku numer 37.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.