Komunikaty PR

Akcja sprzątania pod patronatem Wojewody Małopolski - zebrano 60 tys. śmieci

2024-05-29  |  01:00
Biuro prasowe

Nadchodzący, Światowy Dzień Ochrony Środowiska to idealny czas na podsumowanie zakończonej w kwietniu akcji sprzątania świata. Podczas tej edycji pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Wojewody Małopolskiego, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Konsorcjum Filantropijnym, wzięło udział ponad 7100 osób. Do udziału zaproszono nie tylko szkoły, przedszkola oraz przedsiębiorstwa, ale i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli lokalnego biznesu.

Dzięki takim inicjatywom nasza Sądecczyzna staje się piękniejsza. Widzimy, że młodzież chce pielęgnować rejon, w którym mieszka – i co cieszy, robią to także dorośli. Tym chętniej bierzemy udział w podobnych akcjach, zwłaszcza, że idea dbałości o naturę i środowisko wspierana jest oddolnie od kilku lat przez naszych pracowników. Jako przedstawiciele biznesu jesteśmy odpowiedzialni społecznie za ten piękny obszar, dlatego chętnie włączamy się w podobne wydarzenia – mówi prezes Krystyna Baran, prezes zarządu firmy WIŚNIOWSKI.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Bądź EKO Fanem – 2024”. Uczestnicy sprzątali wybrane miejsca w dniach 19-30 kwietnia 2024 r. Organizatorzy i partnerzy akcji, tj. Fundacja Horyzont 360, WIŚNIOWSKI oraz HOTEL Heron Live ufundowali pakiety specjalne, tj. worki do śmieci, rękawiczki, owoce oraz soki. Uczestnikom akcji wydano ponad 300 kompletów worków na śmieci, 10 tysięcy rękawiczek, 7 tysięcy jabłek i 600 litrów soku, będących prowiantem dla aktywistów. Dla organizacji i instytucji wspierających sprzątanie przygotowano także specjalne certyfikaty uczestnictwa. Napełniono do pełna ponad 1005 worków o pojemności 60 l, zbierając łącznie ponad 60 300 litrów śmieci.

- Cieszymy się, że nie tylko my dostrzegamy, że walka o czystość rejonu to nie sprawa jednostek. Partnerzy widzą znaczenie akcji i wiedzą, że środowisko naturalne to także sprawa biznesu, organizacji samorządowych i całych społeczności. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników – mówi dr Monika Bochenek, prezes Fundacji Horyzont 360.

***

Marka WIŚNIOWSKI od lat wspiera działania małopolskiej fundacji. Akcja #Sprzątanie Dla Sądecczyzny jest też jednym z wielu projektów chroniących okoliczne tereny wokół Jeziora Rożnowskiego, tak uwielbianego przez założyciela firmy – Andrzeja Wiśniowskiego. Firma jest też znana z wszelkiego rodzaju działań CSR, otrzymując prestiżowe nagrody w obszarze troski o środowisko naturalne. Wśród wybranych nadmienić należy nagrodę główną Orła Polskiej Stolarki przyznaną w 2019 r. przez dziennikarzy branżowych w kategorii „Firma zaangażowana społecznie”. Niedawno także, podczas kongresu ESG Polska Moc Biznesu, firma otrzymała nagrodę w obszarze pomocy społecznej: „DNA – bo pomaganie mamy w genach”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania Biuro prasowe
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz
Ochrona środowiska Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami
2024-06-19 | 01:00

Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami

Polski rynek pomp ciepła został zalany produktami z Azji, które nie spełniają europejskich norm jakości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niedawno zatrzymał na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.