Alu-frost się rozwija i pomaga
Nowy laser BySmart Fiber 3015 pracuje w alu-frost od miesiąca, a już zarobił pokaźną kwotę. Jej część wesprze Fundację „Pomóż im”. To już zakładowa tradycja, że pewien procent zysków ze zleceń wykonanych na nowej maszynie firma przekazuje zaprzyjaźnionej organizacji, z którą współpracuje do lat.
Fundacja „Pomóż im” zajmuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi, prowadzi też w Białymstoku hospicjum dla swoich pacjentów. Alu-frost, firma z Sowlan specjalizująca się w cięciu laserem i produkcji akcesoriów samochodowych, przekaże jej 5 tys. złotych zysku, jaki wypracowała nowa maszyna w pierwszym miesiącu jej funkcjonowania. Jak zapowiada Fundacja, pieniądze te zostaną wydane na wyposażenie domu opieki wytchnieniowej, który powstaje w Sochoniach przy ul. Sosnowej. Pojdą m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu takiego jak łóżka rehabilitacyjne, krzesełka kąpielowo-toaletowe, pionizatory, fotele dla rodziców.
To nie jest pierwsza akcja przeprowadzana przez sowlański zakład na rzecz chorych dzieci z Fundacji „Pomóż im”. Jedną z najbardziej spektakularnych była licytacja customowego roweru stworzonego przez cenionego projektanta jednośladów – Adama Zdanowicza. W zeszłym roku na potrzeby Fundacji przez pierwszy miesiąc pracował laser Mazak, teraz wycinarka Bystronic. Alu-frost znane jest już w Białymstoku z tego, że wspiera wybrane akcje charytatywne. Zaangażowało się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, od lat sponsoruje paradę Motomikołajów, wsparło inicjatywę #Oddajrower.
- Mamy to szczęście, że mimo trudnych czasów udaje nam się utrzymać firmę w dobrej kondycji, wciąż mamy zamówienia, a klienci nas polecają dalej, zakład systematycznie się rozwija – mówi Piotr Świrko, prezes alu-frost. – Czujemy stabilność i bezpieczeństwo, chcemy więc sprawić, na tyle na ile to w naszych siłach, by poczuli je też ci, którzy najbardziej tego potrzebują. Jesteśmy pełni podziwu dla ludzi z Fundacji „Pomóż im”. W zasadzie trudno wyrazić wdzięczność za to co robią, tak wielka to praca i tak trudna.
Zakup nowej wycinarki laserowej otwiera przed alu-frost nowe możliwości i perspektywy. Przede wszystkim pozwala na sprawniejszą i szybszą obsługę klientów. Teraz firma może pracować „na cztery lasery” - trzy tną blachy płaskie, a jeden rury i profile. Pracownicy nie muszą tak często czyścić rusztów, a to oznacza oszczędność czasu, który będą mogli poświęcić realizację kolejnych zleceń. Powstaje też mniej odprysków na detalach, co także sprawia, że obróbka metalu jest mniej pracochłonna.
- Dążymy do optymalizacji procesów produkcyjnych, by klienci jak najkrócej czekali na realizację swoich zamówień. Zwykle wykonujemy jakiś elementy, które są częścią większej konstrukcji czy maszyny, więc czas dla naszych obiorców ma kluczowe znacznie – dodaje Piotr Świrko.
Usprawnienie cięcia laserem powoduje, że alu-frost może obsłużyć więcej klientów, a większe obroty oznaczają większą sumę przeznaczaną przez firmę na pomoc potrzebującym, na przykład dzieciom objętym opieką Fundacji „Pomóż im”.

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność

Prestiżowy program dla kadry kierowniczej w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania danymi ESG

Browary przyszłości, czyli strategia „Warzymy Lepszy Świat” Grupy Żywiec
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Zagrożenie krztuścem pozostaje najwyższe od ponad trzech dekad. Odporność utrzymuje się do 10 lat po szczepieniu
W ubiegłym roku na krztusiec zachorowało ponad 32 tys. osób. To ok. 35 razy więcej niż rok wcześniej. Ostatnie tygodnie przynoszą wyhamowanie tendencji wzrostowej, ale Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed tą groźną chorobą i wskazuje na konieczność szczepień u dzieci już w okresie niemowlęcym i szczepień przypominających u dorosłych. Dużą rolę w promowaniu tej jedynej formy profilaktyki odgrywają pielęgniarki, które nie tylko informują o korzyściach ze szczepień, ale też mogą do nich kwalifikować.
Bankowość
Zdaniem 80 proc. Polaków ceny nieruchomości są wysokie lub bardzo wysokie. Mimo to i tak wolimy posiadać na własność, niż wynajmować

Tylko 26 proc. Polaków uważa, że mamy obecnie dobry moment na zakup nieruchomości. Dla ośmiu na 10 ankietowanych ceny nieruchomości są obecnie wysokie lub bardzo wysokie. 65 proc. ocenia też, że niewiele osób z ich otoczenia może sobie teraz pozwolić na zakup mieszkania lub domu – wynika z badania „To my. Polacy o nieruchomościach” portalu ogłoszeniowego Nieruchomosci-online.pl.
Transport
Nowe opłaty za emisję CO2 mogą spowodować wzrost kosztów wielu małych i średnich firm. Eksperci apelują o mądre instrumenty wsparcia [DEPESZA]

System ETS2, który zacznie obowiązywać od 2027 roku, nałoży podatek na paliwa kopalne wykorzystywane do ogrzewania budynków czy w transporcie. Koszty w dużej mierze poniosą dostawcy, w tym małe i średnie firmy. – Potencjalny wpływ systemu ETS2 na sektor MŚP w Polsce będzie znacznie mniej drastyczny, niż mogłoby się wydawać. Konieczne jest jednak przygotowanie odpowiednich instrumentów, które wesprą przedsiębiorców w przemianie w kierunku niskoemisyjnym, ale jednocześnie będą unikały podwójnej kompensacji – wskazuje raport WiseEuropa pt. „Wędka czy ryba? Wsparcie dla polskich MŚP w związku z wprowadzeniem ETS2”.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.