Anna Auksel-Sekutowicz na listach Koalicji Obywatelskiej
Wiemy już, kto wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Jedynką będzie oczywiście Donald Tusk. Obok niego znaleźli się m.in. Urszula Zielińska z Partii Zieloni, Aleksandra Gajewska, ale także Sebastian Kościelnik, który został uznany za winnego wypadku z udziałem kolumny Beaty Szydło. Na liście są również stołeczni radni i samorządowcy. Wsród nich Anna Auksel Sekutowicz.
Anna Auksel-Sekutowicz jest jedną z najbardziej aktywnych działaczek zasiadających w Radzie Miasta Warszawy. Wybrana do reprezentowania społeczności w dzielnicy Białołęka i Praga Północ w 2018 roku. Jak sama mówi, w swoich działaniach na codzień stara się udowadniać, że ważne jest dla niej dobro wszystkich mieszkańców stolicy. Jest inicjatorką akcji społeczno-edukacyjnej #bezLANIAwody, do której przyłączyło się wiele znanych osób m. in. Karolina Pilarczyk, Aleksandro Kisio, Gosia Andrzejewicz czy Laura Breszka. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem suszy w Polsce i popularyzację oszczędności wody w domowych warunkach.
Od początku kadencji zaangażowana w tematy związane z przedsiębiorczością kobiet. Zorganizowała razem ze stowarzyszeniami i fundacjami warszawskimi, które wspierają kobiety prowadzące własne biznesy, spotkanie Warszawa Kobiet Biznesu.
W trakcie pandemii Covid19 razem ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej pracowała nad dokumentem Warszawa! Miasto Bezpiecznych Eventów. W ramach projektu odbyły się konsultacje z ekspertami w zakresie prawa, bezpieczeństwa i walki z epidemią, w celu stworzenia wspólnego dokumentu zawierającego wytyczne organizacji „bezpiecznego eventu”, które zostały przesłane do Ministerstwa Rozwoju. Auksel to zwolenniczka liberalizmu gospodarczego, wolności uczuć, emocji i poglądów.

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Wielgosza

Czy Polska gotowa jest na walkę z hejtem?

Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego – druga kadencja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.