Aplikacja DotBee udostępniła multiwalutową kartę

Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
DotBee – aplikacja finansowa oferująca płatności mobilne, szybkie przelewy i możliwość opłaty bilet na parking czy komunikację miejską – udostępniła również swoim użytkownikom multiwalutową kartę płatniczą.
Karta wielowalutowa to karta debetowa, przy użyciu której można płacić nie tylko w złotówkach, ale także w walutach obcych (np. w euro, dolarach USA czy funtach szterlingach) zakupy za granicą. Bardzo często nie ponosząc kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji.
Jak informuje DotBee karta multiwalutowa dostępna jest wyłącznie dla zweryfikowanych użytkowników aplikacji poprzez KYC. W aplikacji dostępny jest przelicznik walut pozwalający użytkowników poznać koszt dokonuje transakcji niezależnie czy będzie to płatność wykonana kartą za granica kraju czy internetowe zakupy.
Aktywowanie karty nie jest skomplikowane. Należy pobrać aplikację z google play, app store lub app gallery, założyć konto, a następnie przejść proces weryfikacji. Pozytywna weryfikacja umożliwia aktywowanie wirtualnej karty płatniczej, którą można następnie dodać do Gpay lub Apple Wallet.
Jak działa karta wielowalutowa? Płacąc kartą DotBee za granicą rzeczywiście wykorzystywane są środki dostępne w aplikacji. Płacąc za rachunek np. w euro karta rozpozna walutę transakcji i odpowiednio ja zaksięguje.
Większość operatorów prowadzi rachunki w najbardziej popularnych walutach - EUR, USD, GBP czy CHF. Jak będą rozliczane transakcje dokonane w innych walutach? Użytkownik DotBee może zweryfikować koszt operacji przed dokonaniem transakcji korzystając właśnie z wcześniej wspomnianego przelicznika walut.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.