Aplikatory i drukarki etykiet szyte na miarę dla przedsiębiorstw automotive
Branża automotive wymaga od producentów oraz dostawców ścisłego trzymania się rygorystycznych norm. Wykorzystanie dedykowanych rozwiązań przygotowanych przez specjalistów dysponujących odpowiednią wiedzą i doświadczeniem stanowi sposób na spełnienie ustalonych założeń. Jednym z takich rozwiązań są spersonalizowane systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet.
Rygorystyczne wymagania branży automotive
Produkcja w branży automotive wiąże się z koniecznością spełniania szeregu regulacji, których niedotrzymanie może przynieść poważne konsekwencje finansowe zarówno dla producenta, jak i dostawcy. Jedną z obowiązujących norm jest IATF16949 określająca wymagania systemu zarządzania jakością w firmach związanych z motoryzacją. Certyfikacja ta jest wdrażana we wszystkich przedsiębiorstwach dostarczających komponenty, podzespoły i usługi na linie produkcyjne w branży automotive na różnych szczeblach w łańcuchu dostaw. Wiele z nich dysponuje dedykowanym zespołem specjalizującym się w tworzeniu personalizowanych rozwiązań spełniających wymagania branży motoryzacyjnej.
– W Etisoft z przedstawicielami branży automotive współpracujemy od wielu lat, a naszymi partnerami zostało ponad 400 fabryk na całym świecie. Mamy świadomość, że tworzenie rozwiązań na ten rynek wymaga znajomości przepisów oraz spełniania rygorystycznych wymagań, dlatego stworzyliśmy dedykowany zespół specjalistów, w skład którego wchodzą eksperci z działu technologicznego, jakości oraz handlowego. Doskonała znajomość obowiązujących norm jakościowych oraz doświadczenie pozwala nam dostarczać zarówno standardowe, jak i niestandardowe rozwiązania spełniające najwyższe oczekiwania naszych klientów. Potwierdza to między innymi uzyskany przez Etisoft pozytywny wynik recertyfikacji normy zarządzania jakością IATF 16949 – mówi Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply w Etisoft.
Dedykowane rozwiązania do aplikacji etykiet w branży automotive
Rozwiązaniem skutecznym i efektywnym, a jednocześnie spełniającym normy stawiane branży automotive są drukarki etykiet wyposażone w weryfikator kodów. Urządzenia te automatycznie kontrolują poprawność drukowania kodów na etykietach. Weryfikator kodów kreskowych i kodów 2D jest zintegrowany z drukarką termotransferową, dzięki czemu weryfikuje i zatwierdza poprawność kodów w już trakcie wydruku etykiet. Dane wydrukowane na etykiecie są sprawdzane pod kątem zgodności z danymi wysłanymi z systemu nadrzędnego, a obraz kodu kreskowego lub kodu 2D jest weryfikowany pod kątem zgodności z normami ISO. Zastosowanie drukarek etykiet z weryfikatorami pozwala zmniejszyć ilość reklamacji, zwrotów i niepotrzebnych przestojów, a także ograniczyć koszty związane z błędnie wydrukowanymi kodami na produktach.
Do aplikacji wymagających szczególnej precyzji i bezbłędnego wydruku kodów niejednokrotnie wykorzystuje się również rozwiązania niestandardowe. Wiąże się to z koniecznością przygotowania dedykowanego projektu, a następnie produkcji prototypu i wykonania dużej liczby testów, które potwierdzą poprawność działania dla wielu wariantów i scenariuszy.
– Dla jednego z naszych klientów działającego w branży automotive przygotowaliśmy rozwiązanie przeznaczone do automatycznego etykietowania elementów cylindrycznych. Specjalna głowica etykietująca jest w stanie przykleić i dokleić wydrukowaną w tym samym cyklu etykietę samoprzylepną wokół nieporuszającego się obiektu o kształcie cylindrycznym. Głowica bez przezbrojeń mechanicznych potrafi obsłużyć produkty w zakresie średnic 20-40 mm, a dzięki przeprojektowaniu przez naszych specjalistów podany zakres może zostać zwiększony lub przesunięty. Rozwiązanie to jest wykorzystywane między innymi do produkcji cylindrycznych elementów zawieszenia samochodowego czy też elementów składowych układu kierowniczego – wyjaśnia ekspert.
Proces realizacji niestandardowego projektu jest dłuższy, jednak umożliwia producentowi wykorzystanie spersonalizowanych komponentów czy interfejsów komunikacyjnych współdziałających zgodnie z przyjętymi założeniami. Profesjonalni dostawcy są w stanie przygotować skuteczne rozwiązania spełniające wymagania zarówno klientów, jak i instytucji odpowiedzialnych za regulacje prawne. Wybór sprawdzonego dostawcy tworzącego dedykowane systemy do druku i aplikacji etykiet daje producentom pewność, że etykiety na pojazdach opuszczających linię produkcyjną zostały umieszczone w sposób zgodny z obowiązującymi normami.

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.