Łatwiejsze korzystanie z systemu AutoTracTM w mieszanych flotach
Rolnicy i usługodawcy posiadający flotę składającą się z maszyn różnych producentów mogą teraz skorzystać z aktywacji AutoTracTM TIM (systemu zarządzania osprzętem) firmy John Deere na wyświetlaczach uniwersalnych 4. generacji. Oznacza to, że sprawdzony system naprowadzania AutoTracTM może być używany we wszystkich ciągnikach z systemem TIM certyfikowanym przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF). Dotychczas najbardziej znanymi rozwiązaniami w zakresie naprowadzania dla flot składających się z maszyn różnych producentów był system AutoTracTM Universal 300 oraz Reichhardt GREEN FIT. Nowy system AutoTracTM TIM stanowi w pełni zintegrowaną ofertę, uzupełniającą wcześniejsze rozwiązania. Jego główną zaletą jest brak konieczności doposażania ciągnika w dodatkowe podzespoły kierownicy czy sterownika.
To proste rozwiązanie dla rolników i usługodawców posiadających floty mieszane, którzy chcą korzystać z uniwersalnego systemu naprowadzania. Aby móc uruchomić system AutoTracTM TIM, potrzebny jest wyświetlacz uniwersalny 4. generacji certyfikowany przez AEF (4240 lub 4640) z aktywacją AutoTracTM oraz odbiornik StarFireTM 6000 lub 7000.
Coraz więcej producentów udostępnia w swoich ciągnikach interfejs AEF TIM. Za pomocą ISOBUS John Deere otwiera swój układ kierowniczy ciągników dla innych producentów z certyfikatem systemu naprowadzania AEF TIM. Szczegółowe informacje na temat maszyn zgodnych z systemem John Deere AutoTracTM TIM można znaleźć w bazie danych AEF.
Natychmiast po uruchomieniu AutoTracTM TIM system zyskuje następujące dodatkowe możliwości: jeśli maszyna (dowolnej marki) posiada modem JDLinkTM, można bezprzewodowo i bezpłatnie wymieniać dane z John Deere Operations CenterTM. Można konfigurować, planować, monitorować i analizować przepływy pracy w jednym portalu online. Klienci mogą ponadto korzystać z technologii rolnictwa precyzyjnego, takich jak tworzenie map zabiegów agrotechnicznych. Można je następnie wysłać bezpośrednio do ciągników znajdujących się na polu za pomocą funkcji John Deere AutoSetup.
Poprzez aktywację AutoTracTM TIM John Deere otwiera się na innych producentów i pokazuje, że nadal ma to ogromne znaczenie. W ten sposób firma umożliwia klientom – w szczególności tym posiadającym floty mieszane – łatwe korzystanie z rozwiązań John Deere dla rolnictwa.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.