Axpo i Heidelberg Materials Polska przedłużają współpracę w obszarze zakupów ene
Axpo Polska podpisało kolejny kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej z Heidelberg Materials Polska, liderem produkcji cementu w Polsce i jednym z największych producentów betonu towarowego i kruszyw w kraju. Przedmiotem umowy jest zakup energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce, w tym dla jednego z obiektów Górażdże – największej cementowni w Europie.
Axpo Polska, część szwajcarskiej grupy energetycznej Axpo, już od 2019 roku współpracuje z Heidelberg Materials Polska, należącym do międzynarodowego koncernu Heidelberg Materials. Dotychczasowa współpraca i partnerskie relacje zaowocowały przedłużeniem kontraktu o kolejne lata. Umowa dotyczy zakupu energii elektrycznej dla wszystkich zakładów produkcyjnych koncernu Heidelberg Materials w Polsce.
– Przedłużenie wieloletniej współpracy z tak ważnym klientem jak Heidelberg Materials Polska jest potwierdzeniem zaufania oraz efektywności proponowanych przez nas rozwiązań biznesowych. Działamy elastycznie i jesteśmy gotowi dopasować ofertę zarówno do wyzwań rynkowych, jak i potrzeb wynikających ze strategii zakupowych przyjętych przez klientów. Służymy także ekspertyzą energetyczną w momencie zmian legislacyjnych. Cieszę się, że nasi klienci to doceniają – mówi Paweł Wierzbicki, dyrektor zespołu Origination i członek zarządu Axpo Polska.
Umowy na zakup energii elektrycznej od Axpo Polska obejmują trzy spółki: Górażdże Cement, Górażdże Kruszywa oraz Górażdże Beton. Łącznie firmy te posiadają w Polsce ponad 60 zakładów produkcyjnych i są znaczącym konsumentem energii elektrycznej w Polsce.
– Axpo Polska jest dla nas ważnym partnerem biznesowym. W dotychczasowej relacji mogliśmy liczyć na profesjonalizm spółki oraz elastyczność w przygotowaniu oferty dostosowanej do naszych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że kolejne lata współpracy będą tak samo satysfakcjonujące jak do tej pory – mówi Jacek Żabski, Dyrektor ds. Logistyki i Zakupów w Heidelberg Materials Polska.
Axpo Polska, należące do Grupy Axpo, działa na polskim rynku od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci Axpo Polska mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi czy gwarancjami pochodzenia. Spółka świadczy usługi także dla ponad 30 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, realizuje duże projekty fotowoltaiczne i rozwija magazyny energii.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.