Axpo Polska z nową lokalizacją w The Warsaw Hub
Od teraz spółka Axpo Polska, część szwajcarskiej Grupy Axpo zajmującej się obrotem energią, ma nową siedzibę w samym sercu warszawskiej dzielnicy biznesowej. Kompleks budynków The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego wyróżnia wysoka funkcjonalność, komfortowa lokalizacja oraz zastosowanie ekologicznych rozwiązań, co jest zgodne z prośrodowiskową misją spółki.
Axpo Polska dołączyło do grona najemców The Warsaw Hub, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji na biurowej mapie Warszawy. Do tej pory przestrzeń w kompleksie wynajęły m.in. takie firmy jak Google, Getin Noble Bank, Oracle, Cushman & Wakefield oraz Standard Chartered. Spółka Axpo zajmuje całe piętro 25 o powierzchni 1484 m2 w budynku B.
The Warsaw Hub to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń dla biznesu wyposażona w rozwiązania przyjazne ludziom i naturze, wyróżniona certyfikatem BREEAM przyznawanym najbardziej zrównoważonym konstrukcjom. W niskoemisyjnych budynkach kompleksu ogranicza się zużycie energii, m.in. poprzez zastosowanie systemu energooszczędnej klimatyzacji VRF, nawilżaczy adiabatycznych (znacznie bardziej wydajnych niż parowe), oświetlenia LED, szybkobieżnych energooszczędnych wind wyposażonych w system odzysku energii, czujników ruchu, które włączają światło wtedy, gdy jest ono potrzebne czy systemu BMS/EMMS wspierającego ciągłą weryfikację zużycia. The Warsaw Hub posiada także stację uzdatniania wody deszczowej, która wykorzystywana jest w instalacjach sanitarnych oraz do nawadniania terenów zielonych wokół budynków. W budynku istnieją również komfortowe warunki dla osób dojeżdżających do pracy rowerem (w tym punkt naprawy rowerów) oraz miejsca postojowe do ładowania samochodów elektrycznych.
- Szukaliśmy siedziby, która stanie się wizytówką naszej firmy – otwartej na nowe technologie i ekologiczne rozwiązania. Nie bez znaczenia była również dogodna dla naszych pracowników lokalizacja, zapewniająca komfortowe połączenie z resztą miasta oraz udogodnienia dla rowerzystów. Te i wiele innych zalet dostrzegliśmy w kompleksie The Warsaw Hub, który od grudnia stał się nowym adresem Axpo. Do dyspozycji naszych pracowników będzie nie tylko wygodna przestrzeń biurowa, ale i wspólna strefa relaksu. Zawsze stawialiśmy na swobodną wymianę myśli i wzajemną inspirację. Jesteśmy pewni, że nowe biuro w jeszcze większym stopniu będzie sprzyjać rozwojowi spółki – mówi Edita Alimanovic, Chief Operation Officer w Axpo Polska.
Nowe biuro Axpo
Poza zrównoważonymi rozwiązaniami samego budynku, nowa przestrzeń Axpo to także ekologiczne udogodnienia i design. Dominuje naturalne drewno, jasne przestrzenie, a całości dopełniają rośliny oraz elementy w wesołych kolorach nowego brandingu. Ponadto, w różnych miejscach biura umieszczono neony z inspirującymi hasłami oraz dekoracje z mchu. Pomieszczenia są jasne i pełne światła – głównie naturalnego, którego nie brak na 25 piętrze. Gdy jednak zajdzie słońce, przestrzeń rozświetla się dziesiątkami różnych lamp LED. Przewodzą im dwie splecione linie światła, które okalają całe biuro i nawiązują do stale płynącej energii.
Na nowe biuro Axpo składa się przestronna recepcja, przestrzeń biurowa w formacie open space, 6 pokoi do pracy cichej, 3 miejsca do zespołowej pracy kreatywnej wyposażone w interaktywne tablice i wygodne pufy oraz 7 sal konferencyjnych, z których każda nawiązuje wystrojem do innego rodzaju energii z portfolio Grupy Axpo. Dwie największe sale – Small Wind i Big Wind – charakteryzuje biel, falowany sufit oraz lampy w kształcie wiatraków. Pozostałe są mniejsze i przeznaczone głównie na spotkania wewnętrzne. Wśród nich można znaleźć pomieszczenia takie jak na przykład: Solar (proste kolory, gdzie głównym elementem jest stół stworzony z paneli słonecznych), Biofuel (zielony pokój ze ścianą wykonaną z mchu), czy Hydro (sala niebieska, do której stół wykonano z połączenia drewna i niebieskiej żywicy).
Część rekreacyjna biura to duża kuchnia połączona z jadalnią i wygodnymi kanapami w kolorach brandingu, mniejsza kuchnia dla gości, strefa relaksu i gimnastyki wyposażona w drabinki i maty do jogi, pokój relaksu z fotelem do masażu, a wystrojem nawiązujący do kosmosu oraz pomieszczenie do gry w piłkarzyki.
O Axpo
Grupa Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość poprzez innowacyjne rozwiązania energetyczne. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbioru energii słonecznej i wiatrowej. Ponad 5 tysięcy pracowników Grupy łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie już w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.
Axpo w Polsce
Axpo jest obecne na polskim rynku od 20 lat. Klienci w Polsce mogą skorzystać z szytych na miarę umów PPA, a także rozwiązań w zakresie dostaw energii elektrycznej i gazu w oparciu o ustrukturyzowane kontrakty długoterminowe. W ciągu ostatnich ośmiu lat Axpo rozszerzyło również swoje portfolio klientów o małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i obecnie świadczy usługi dla 15 000 tych firm w kraju.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.