Komunikaty PR

Badanie kamerą termowizyjną - czyli jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom

2020-08-20  |  11:00

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoi przed Tobą obecnie, jest ochrona Twoich najcenniejszych zasobów – ludzi, i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Badanie kamerą termowizyjną i ochrona antywirusowa to tylko niektóre z narzędzi, które Ci w tym pomogą. Dowiedz się co jeszcze możesz zrobić, by Twoja firma odnosiła sukcesy w świecie, który właśnie dostosowuje się do nowego stylu życia i pracy.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy

Obecny kryzys związany z pandemią to ciężka próba dla większości firm. Liderzy wielu organizacji skupiają się na bieżących problemach, jednak „nowa normalność” wymaga szybkiego przystosowania się do zmian - które zaszły niemal z dnia na dzień - w perspektywie długofalowej. Z badania przeprowadzonego przez Firmę Delloite wynika, że aż 58%polskich dyrektorów finansowych ocenia wpływ epidemii SARS-CoV-2 na ich firmy jako negatywny. Nawet jeśli Twoja firma także została „skażona” wirusem, masz wpływ na to, jak wykorzystasz obecną sytuację – w myśl słów Winstona Churchilla, że kryzys to szansa, której nie można zmarnować.

Czy badanie kamerą termowizyjną wpływa na morale pracowników?

Zdrowy i szczęśliwy pracownik to dobry pracownik – ta maksyma jest zawsze aktualna, a szczególnie w obecnych czasach. Postaw zdrowie pracowników na pierwszym miejscu, tym bardziej, że ciągłe monitorowanie ich zdrowia i samopoczucia ma kluczowe znaczenie dla Twojego przyszłego sukcesu. Ochrona antywirusowa wdrożona w firmie, w tym badanie kamerą termowizyjną, pokaże Twoim pracownikom, że jesteś przygotowany na to, co przyniesie przyszłość, a także że ich przyszłość jest związana z Twoją firmą. Takie działanie z pewnością przełoży się na większą wydajność pracowników i podwyższy ich morale. -Badanie kamerą termowizyjną pozwala na szybki i bezdotykowy pomiar temperatury ciała. Badanie charakteryzuje się także bardzo wysoką dokładnością i skutecznością – tłumaczy Mariusz Adamus, ekspert z Etisoft, firmy która wprowadziła do swojej oferty system pozwalający wykonać badanie kamerą termowizyjną. – To nowoczesne rozwiązanie, w połączeniu z innymi środkami ochrony, jak maseczki ochronne czy przyłbice, może bardzo wspomóc walkę z epidemią, ponieważ badanie kamerą termowizyjną pozwala na pomiar temperatury jednocześnie u kilkunastu osób w czasie zaledwie 1 sekundy – dodaje.

Co wspólnego ma badanie kamerą termowizyjną z planowaniem strategii?

Z raportu Oferteo.pl. wynika, że aż 88% przedsiębiorstw chce kontynuować realizację zleceń pomimo kryzysu. Czy samo chcieć, oznacza móc? Bycie odpowiedzialnym liderem oznacza m.in., że myślisz o tym, jak zmiana funkcjonowania firmy po pandemii wpłynie na Twoich pracowników, którzy będą od Ciebie oczekiwać prawdziwego przywództwa. Jeśli pokażesz Twoim pracownikom, że zależy Ci na ich teraźniejszości, , udowodnisz im tym samym, że wiesz jak się poruszać w tych niepewnych czasach i masz pomysł na dalsze funkcjonowanie firmy. Tak robią najwięksi gracze – planują strategię. Amazon postawił na badanie kamerą termowizyjną zamiast używanych dotychczas termometrów bliskiego zasięgu. Firma zainstalowała kamery termowizyjne w swoich magazynach w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, aby monitorować pracowników pod kątem objawów koronawirusa. Badanie przeprowadza się w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżąco identyfikować osoby, które mogą mieć wirusa, jeszcze zanim wejdą na teren firmy. Dzięki temu możliwość, że przez jednego pracownika stanie cała produkcja, jest zredukowana do minimum.

Wprowadzaj innowacje, albo zgiń

Oprócz nagłego charakteru kryzysu związanego z koronawirusem, jego globalny charakter jest zupełnie bezprecedensowy. Dotknął firm na całym świecie, bez względu na ich  wielkość, skalę i sektor działania. COVID 19 jest świetnym środkiem niwelującym wszelkie nierówności między nimi. Pozostawia każdej firmie w zasadzie tylko jeden wybór - wprowadzaj innowacje lub przestań istnieć. – Wykorzystując nowoczesne technologie, jakimi posługujemy się na co dzień , wychodzimy naprzeciw temu, czego obecnie oczekuje rynek. Oferujemy m.in. sprzęt umożliwiający badanie kamerą termowizyjną, samoprzylepne maseczki ochronne czy przyłbice – wylicza ekspert z Etisoft, firmy której działania są silnie związane z innowacjami nie tylko w dobie pandemii.

 

Nie ma wątpliwości, że gatunek ludzki pokona najnowsze zagrożenie, a pandemia, choć zostawi po sobie ogrom zniszczeń, kiedyś minie. To jak będzie funkcjonowała Twoja firma w świecie po pandemii zależy od tego, jakie decyzje podejmiesz dziś, wykorzystując najnowsze technologie tak, by pracowały na Twoją korzyść. 5% pracodawców widzi szansę dla swojego przedsiębiorstwa mimo koronawirusa. Czy zrobiłeś już wszystko, by być w tym gronie?

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Najlepsza motywacja - pieniądze czy postawa szefa? Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:00

Najlepsza motywacja - pieniądze czy postawa szefa?

Lato, słońce za oknem, koledzy i koleżanki zza sąsiednich biurek na urlopie, social media „atakują” zdjęciami z pięknych starówek, plaż, górskich
Firma Konferencja Kadry Bez Granic vol.7
2024-07-24 | 11:00

Konferencja Kadry Bez Granic vol.7

Czy zastanawialiście się, jak bezpiecznie i świadomie działać w dynamicznie zmieniającym się świecie? Jakie zagrożenia i mity związane z zatrudnianiem cudzoziemców oraz
Firma Soudal kolejny raz wybrany przez wykonawców
2024-07-24 | 11:00

Soudal kolejny raz wybrany przez wykonawców

Wzorem lat ubiegłych Soudal znalazł się w gronie laureatów rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2024. Wykonawcy zadecydowali o przyznaniu firmie nagród

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.