Komunikaty PR

BCC i Ministerstwo Finansów wyróżniło najlepsze urzędy skarbowe w Polsce

2024-05-16  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

14 maja w Ministerstwie Finansów, podczas finału konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club, już po raz 21. wyróżnione zostały najlepiej funkcjonujące urzędy skarbowe w kraju.

W tegorocznej edycji konkursu ponad 10 600 przedsiębiorców oceniło pracę 378 urzędów skarbowych. 43 najlepiej funkcjonujące placówki zostały już po raz dwudziesty pierwszy nagrodzone tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. To wyróżnienie od przedsiębiorców dla urzędów skarbowych i ich pracowników. Laureaci mogą posługiwać się przyznanym tytułem przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

- W ramach tegorocznej edycji oceniane były między innymi: jakość obsługi w urzędach skarbowych oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Czasami wystarczy wskazać przedsiębiorcy źródło wiedzy, udzielić merytorycznej odpowiedzi na pytania lub wskazać właściwe ścieżki załatwienia danej sprawy, żeby zapobiec popełnieniu przez niego błędu lub uniknąć potencjalnego ryzyka - ocenia dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club. 

- Cyfryzacja systemów procesów i komunikacji pomiędzy urzędami a przedsiębiorcami jest konieczna. Coraz więcej rutynowych i powtarzalnych obowiązków podatkowych jest realizowanych za pośrednictwem Internetu. Obie strony tych relacji wiele elektronicznych procesów już z powodzeniem opanowały, ale przed nami kolejne wyzwania jak KSeF, czy e-Doręczenia, które  w niedługiej perspektywie staną się istotną częścią codziennych kontaktów przedsiębiorców z administracją skarbową. Właściwa implementacja nowych cyfrowych narzędzi oraz świadomość ich funkcjonalności i korzyści, jakie płyną z ich wykorzystywania to warunek konieczny, aby z powodzeniem pobudzać i rozwijać przedsiębiorczość. Widzę tu wiele korzyści dla przedsiębiorców, ale konieczne jest też większe zaangażowanie administracji państwowej w edukację i przemyślane działania zachęcające biznes, szczególnie mały i średni, do stosowania najnowszych rozwiązań elektronicznych.  - dodaje Jacek Goliszewski.

W Krajowej Administracji Skarbowej stawiamy na systematyczny rozwój digitalizacji i cyfryzacji. Konsekwentnie wprowadzamy nowe rozwiązania, które pozwalają na zdalną obsługę naszych klientów, w tym przedsiębiorców. Większość spraw podatkowych można obecnie załatwić samodzielnie np. z domu, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. Podatnicy chętnie korzystają z funkcjonalności serwisu e-Urząd Skarbowy. Z myślą o przedsiębiorcach w tym roku po raz pierwszy udostępniliśmy w usłudze Twój e-PIT wstępnie wypełnione zeznania w podatku dochodowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-28). Cały czas wsłuchujemy się w głos naszych klientów – monitorujemy, jak oceniają świadczone przez nas usługi i jakie są ich potrzeby – podkreśla Marcin Łoboda, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Nagrodzone urzędy: Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, Urząd Skarbowy w Żywcu, Pierwszy Urząd Skarbowy w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Urząd Skarbowy w Bydgoszczy, Urząd Skarbowy w Lublińcu, Urząd Skarbowy w Lwówku Śląskim, Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze, Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku, Drugi Urząd Skarbowy w Gdyni, Urząd Skarbowy w Rudzie Śląskiej, Urząd Skarbowy w Będzinie, Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie, Drugi Urząd Skarbowy w Koszalinie, Urząd Skarbowy w Krasnymstawie, Urząd Skarbowy we Włodawie, Urząd Skarbowy we Wschowie, Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze, Urząd Skarbowy w Kutnie, Urząd Skarbowy w Poddębicach, Urząd Skarbowy w Myślenicach, Urząd Skarbowy w Oświęcimiu, Urząd Skarbowy w Nysie, Urząd Skarbowy w Namysłowie, Urząd Skarbowy w Dębicy, Urząd Skarbowy w Ustrzykach Dolnych, Podlaski Urząd Skarbowy w Białymstoku, Urząd Skarbowy w Zambrowie, Urząd Skarbowy w Przysusze, Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu, Urząd Skarbowy w Łukowie, Urząd Skarbowy w Siedlcach, Trzeci Urząd Skarbowy w Szczecinie, Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie, Urząd Skarbowy w Starachowicach, Urząd Skarbowy w Sandomierzu, Urząd Skarbowy w Żninie, Pierwszy Urząd Skarbowy w Toruniu, Urząd Skarbowy w Ostródzie, Urząd Skarbowy w Olsztynie, Urząd Skarbowy w Ostrołęce, Urząd Skarbowy w Legionowie, Urząd Skarbowy w Czarnkowie oraz Urząd Skarbowy w Lesznie.

Analiza ankiet wypełnianych przez przedsiębiorców wykazała między innymi, że: zmniejsza się odsetek osób odwiedzających urzędy skarbowe, a wzrasta tych, które korzystają z usług elektronicznych Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Poprawił się także wskaźnik zadowolenia z jakości obsługi.

Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy jest organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową.

„Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” to ogólnopolski projekt organizowany przez Business Centre Club od 2002 roku. Co roku przedsiębiorcy wypełniają ankietę, w której wskazują najlepiej, ich zdaniem, funkcjonujące i najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w kraju. 

Celem Konkursu jest tworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, zachęcenie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków, a także wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędu skarbowego i jego pracowników. Ważnym elementem konkursu jest także możliwość poznania i zrozumienia praw, obowiązków oraz uwarunkowań, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw. 

Kontakt dla mediów:

Agencja Open Minded Group: pr@openmindedgroup.pl

Renata Stefanowska (BCC): renata.stefanowska@bcc.pl  

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Go Green with Taiwan 2024 – zielone innowacje z szansą na nagrodę Biuro prasowe
2024-07-04 | 14:30

"Go Green with Taiwan 2024" – zielone innowacje z szansą na nagrodę

Startuje kampania „Go Green with Taiwan”, skierowana do autorów ekologicznych inicjatyw na całym świecie. Celem konkursu jest promowanie zrównoważonych rozwiązań
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.