Komunikaty PR

Boom na baterie do pulsoksymetrów

2020-12-11  |  13:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Popyt na baterie w czasie pandemii wzrósł o 70 proc. Potrzebne są do pulsoksymetrów, termometrów bezdotykowych i ciśnieniomierzy. Polskie baterie zasilają domowe urządzenia medyczne, ale także polskie i zagraniczne szpitale.

W tym roku popularność niektórych urządzeń, jak pulsoksymetry czy termometry bezdotykowe wyraźnie wzrosła. Pierwsze używane są przez chorych na Covid-19, u których nie ma konieczności hospitalizacji. Pozwalają kontrolować poziom tlenu we krwi. To kluczowe kryterium przy zachorowaniach na koronawirusa. Niski wskaźnik jest sygnałem, że trzeba jechać do szpitala.

Baterii coraz mniej

Wybierając domowy sprzęt medyczny, który z założenia może być niezbędny, warto zadbać o baterie. Zarówno o jakość jak i odpowiedni zapas. Ostatnio na rynku jest ich ograniczona liczba ze względu na sytuację epidemiologiczną, a co za tym idzie większe niż zwykle zapotrzebowanie zasilania sprzętu.

- Na przykładzie sprzedaży baterii rok do roku w okresie kwiecień – maj oraz baterii słuchowych widać, że sprzedaż wzrosła w tym okresie blisko 70 proc. – mówi Michał Seredziński, wiceprezes Baltrade, polski producent baterii everActive, a także dystrybutor innych marek i urządzeń.

Dotyczy to nie tylko zakupu przez konsumentów, ale przede wszystkim szpitali i innych jednostek leczniczych, które muszą zapewnić wyższy stan magazynowy niż zwykle.

Polskie baterie we włoskich szpitalach

- Od lat dostarczamy nasze baterie everActive dla urządzeń w branży medycznej. Zasilają niewielkie urządzenia używane w szpitalach, jak holtery, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, termometry czy aparaty słuchowe. Nasze baterie są gruntownie przetestowane, a te dedykowane do aparatów słuchowych są klasyfikowane jako wyrób medyczny. Zaopatrujemy pomorskie szpitale, a także liczne placówki medyczne w całej Polsce – wyjaśnia Michał Seredziński, producent polskich baterii everActive.

Żeby zobrazować jak duży jest popyt na baterie w tym roku wystarczy fakt dostarczenia polskich baterii everActive dla kilku szpitali w jednym z regionów Włoch. Z Gdańska wyjechało wówczas na południe Europy prawie 500 tys. baterii, które zasiliły urządzenia głównie w walce z Covid-19.

- Zgromadzona maksymalna energia w bateriach z zamówienia to blisko 1000 kWh, co odpowiada kilkumiesięcznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną przeciętnego gospodarstwa domowego – wylicza Seredziński.

Jakie baterie do urządzeń medycznych?

Warto dodać, że wybór baterii nie jest bez znaczenia. Te, które są podstawowym wyposażeniem wyrobów medycznych, jak everActive Ultrasonic są mocno specjalistyczne. Ze względu na ich medyczne zastosowanie, każda partia jest drobiazgowo sprawdzana, a proces przygotowania produktu, począwszy od projektu musi być całkowicie transparentny. Nie wszystkie znane marki mogą pochwalić się takimi kwalifikacjami.

- Staramy się edukować naszych klientów i dostawców. Baterie uniwersalne tzw. „paluszki”, które zamierzamy stosować w urządzeniach medycznych np. do termometrów, pulsoksymetrów itd., powinny być z wysokiej półki, charakteryzować się długą żywotnością i możliwie wysokim napięciem podczas rozładowywania oraz zapewniać bardzo powtarzalne parametry pracy, jak everActive Pro Alkaline. Te są sprawdzone pod kątem wydajności w Akredytowanym Laboratorium Badawczym CLAIO – wyjaśnia Michał Seredzińśki z Baltrade.

Dodatkowo niestabilne napięcie baterii może prowadzić do błędnych wyników w urządzeniach pomiarowych. Jest to ryzyko bardzo ograniczone, ale jednak nadal istnieje. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.