Komunikaty PR

Brama garażowa. Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

2022-12-16  |  01:00
Biuro prasowe

Brama garażowa to spory wydatek i zakup na lata. Warto więc podczas dokonywania wyboru zwrócić uwagę na różne parametry, takie jak: sposób otwierania, termoizolacyjność czy zabezpieczenia przed włamaniem. Nie bez znaczenia jest też estetyka, komfort użytkowania oraz cena.


Drzwi do garażu, niezależnie od tego czy jest on oddzielnym budynkiem, czy został zaprojektowany jako część domu, powinna komponować się z otoczeniem. Jednym słowem musi pasować do wyglądu całej posesji. Dziś na rynku budowlanym jest w czym wybierać. Inwestorzy mają duży wybór jeżeli chodzi o rodzaj bramy garażowej jak i materiał, z jakiego została wykonana. Mogą to być zarówno gładkie powierzchnie, czy też okleiny foliowe imitujące drewno, metal, kamień. Kolorystyka w ofercie producentów również jest przebogata.


- Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnej bramy garażowej, warto sprawdzić, czy producent zadbała o takie elementy jak: panele wzmocnione, które się nie odkształcają, prowadnice wyprofilowane w sposób uniemożliwiający wypadnięcie rolek, zabezpieczenie przed przygnieceniem pojazdu/osoby, możliwość otwierania bramy garażowej nie tylko pilotem, ale również telefonem - mówi specjalista z fabryki okien i drzwi DMD Tomasz Januszewski.


Bezpieczne bramy garażowe segmentowe


Do wyboru mamy różne rodzaje bram. Jednym z nich są bramy garażowe segmentowe. To najczęściej wybierany rodzaj wejścia do garażu. Z powodzeniem mogą być one montowane tam, gdzie brakuje miejsca przed garażem na otwierane skrzydła bramy. Są doskonałym rozwiązaniem, gdy nie ma podjazdu do garażu lub jest bardzo krótki. Zajmują bardzo mało miejsca, dlatego sprawdzą się w garażach znajdujących się przy chodniku czy ulicy. Montuje się je od wewnątrz na ścianie wjazdowej.


Co jeszcze wyróżnia bramę segmentową?


 - Przede wszystkim są funkcjonalne, solidne, bezpieczne i cechują się dobrą izolacją cieplną. Mają uniwersalny wygląd pasujący do każdego rodzaju elewacji domów. W zależności od potrzeb mogą być otwierane ręcznie lub z zastosowaniem napędu elektrycznego – dodaje ekspert z DMD.


Oszczędzaj miejsce, wybierz rolowane bramy garażowe


Bramy rolowane to konstrukcja z wąskich lameli aluminiowych, połączonych przegubowo. Działają jak klasyczna roleta okienna. Są idealnym rozwiązaniem w przypadku krótkiego podjazdu, a także wtedy, gdy znajduje się on przy ulicy. To komfortowe rozwiązanie dla małych garaży, gdzie na suficie nie ma miejsca na prowadnice i panele bramy segmentowej. Ten rodzaj bramy może być montowany zarówno w nowo budowanych jak też już istniejących garażach oraz wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.


W tym przypadku mechanizm działania zbliżony jest do zastosowanego w roletach zewnętrznych. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Zwijane są za pomocą silnika lub ręcznie do skrzyni rolety.


- Przy wyborze bramy garażowej ze względu na sposób jej otwierania, liczy się przede wszystkim przestrzeń, którą dysponujemy. Jednak współczesne budynki są tak projektowane, by na danej powierzchni zmieściło się ich jak najwięcej. Niemal wszędzie powstają osiedla szeregówek i bliźniaków, których mieszkańcy mają do dyspozycji niewielki skrawek podwórka przed domem. W tych przypadkach idealnym rozwiązaniem na praktyczne wejście do garażu będą bramy rolowane lub segmentowe – podsumowuje Tomasz Januszewski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.