Bydgoskie SoftBlue ma umowę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
SoftBlue SA, notowana na NewConnect innowacyjna firma IT, podpisała umowę o poufności z jedną ze spółek Skarbu Państwa – Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Przedmiotem jej jest przeprowadzenie wspólnych projektów badawczo–rozwojowych i na ich podstawie wdrożenie rozwiązań związanych z aktualną kondycją społeczno-zdrowotną kraju. Ze względu na poufny charakter umowy, o dalszych etapach współpracy spółka poinformuje w późniejszym terminie.
- Miło mi poinformować, że zawarliśmy współpracę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, która jest jedną z największych instytucji finansowych na polskim rynku. – mówi Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA. – Podobnie jak my, PWPW angażuje się w wiele inicjatyw naukowych. Liczę, że nasza wspólna praca, której celem jest przeprowadzenie projektów B+R i na ich podstawie wdrożenie rozwiązań związanych z aktualną kondycją społeczno-zdrowotną kraju, przyniesie korzyść nie tylko nam, ale przede wszystkim społeczeństwu. – dodaje Michał Kierul.
W ramach zawartego kontaktu, na czas trwania umowy, spółki zobowiązały się do wzajemnej wymiany informacji, materiałów i dokumentów. SoftBlue ma nadzieję, że połączenie sił z PWPW i wspólna praca, wpłyną na zbudowanie nowych relacji biznesowych.
- Współpracowaliśmy już z wieloma instytucjami państwowymi a także prywatnymi podmiotami, zarówno z rynku rodzimego, jak i zagranicznego. Naszym celem jest ciągły rozwój w tym obszarze i zdobywanie nowych kontaktów. Wierzymy, że takie umowy jak ta z PWPW w dużej mierze nam to umożliwią. – komentuje Michał Kierul.
SoftBlue S.A. to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu.
SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: SoftBlue Airdron
SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency).
Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa specjalizującą się w zapewnieniu wiarygodności procesów identyfikacji i transakcji. PWPW powstała w 1919 roku.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.