Komunikaty PR

Caravaning, czyli urządzamy wygodny kamper

2024-07-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Domy na kółkach cieszą się popularnością za sprawą wolności podróżowania, którą oferują. Obojętnie, czy kupujemy nowy, czy odnawiamy używany pojazd kempingowy, kluczem w aranżacji jest funkcjonalność. Na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić jak najwięcej sprytnych i komfortowych rozwiązań. Podpowiadamy, jak urządzić kamper lub przyczepę kempingową.

Czasy, gdy caravaning oznaczał podróżowanie w ciasnocie i niewygodzie odeszły w niepamięć. Dziś inspiracją dla nowoczesnych pojazdów kempingowych stał się styl życia w wielkich miastach, gdzie maksymalnie wykorzystuje się i stara jak najlepiej zagospodarować przestrzeń do życia.

Funkcjonalność i ergonomia

Najważniejsza jest funkcjonalność i ergonomia, by uzyskać więcej przestrzeni i komfortu na tym samym metrażu. Na rynku meblarskim znajdziemy wiele rozwiązań odpowiadających mobilnemu stylowi życia i podróżowania. – Liczą̨ się̨ przede wszystkim inteligentne koncepcje zaaranżowania wnętrza oraz wielofunkcyjne elementy wyposażenia o optymalnej trwałości przy jak najmniejszej wadze – mówi Maciej Gumiński, manager ds. marketingu produktu Häfele, producenta systemów okuć meblowych. Należy pamiętać, że masa całkowita kampera lub kampervana nie może przekroczyć 3,5 tony (powyżej tej wagi są potrzebne dodatkowe uprawnienia dla kierowcy).

Przestrzeń, mimo że niewielka, powinna mieć wydzielone strefy: część sypialną, mieszkalną, kuchnię i łazienkę lub toaletę. Projekt należy zacząć od rozmieszczenia największych obiektów: łóżka, lodówki, kuchenki (dobrze sprawdzają się modele z pokrywą pozwalającą uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą w kuchni), toalety (najczęściej zintegrowanej z kabiną prysznicową) oraz zbiorników na wodę. Duże pojazdy można doposażyć nawet o piekarnik, mikrofalówkę i zmywarkę do naczyń.

Wolną przestrzeń warto uzupełnić szafkami i sprytnymi rozwiązaniami do przechowywania. Upewnijmy się, że wszystkie mają odpowiednie zamknięcia, co zapewni bezpieczeństwo w trakcie jazdy. – Dostępny jest szeroki wybór zatrzasków, rygli zasuwanych i zamków baskwilowych, gałek obrotowych i naciskowych, zapewniających zamkniecie frontu podczas poruszania się̨ pojazdu – wymienia ekspert. – Jeśli stosujemy szuflady, użyjmy prowadnic z hamulcem i wygodną regulacją oraz blokadą pozycji zamkniętej i otwartej – dodaje.

Wybierając dodatkowe sprzęty, takie jak np. czajnik czy ekspres do kawy, sięgnijmy po te zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w kamperze – mają możliwość przymocowania do ściany lub blatu.

Niewidoczne ma znaczenie

Warto też poświęcić większą uwagę temu, czego na pierwszy rzut oka nie widać, czyli okuciom meblowym, jak zawiasy do klap szafek – tradycyjnie otwierane szafki zajmują zdecydowanie za dużo miejsca. Drzwiczki nie mogą kolidować z innymi obiektami.  – Zawiasy w kamperze muszą być lekkie, a przy tym wytrzymałe. Wybierzmy takie, których można użyć do otwierania i delikatnego zamykania wszystkich klap w przyczepie kempingowej niezależnie od ich wysokości, szerokości i ciężaru – proponuje Maciej Gumiński. Zastosowane okucia muszą być stosunkowo lekkie, niezawodne i odporne na korozję.

Kamper można wyposażyć nawet w telewizor. Dobrze, by zamocować go na uchwycie z możliwością obrotu, dostosowanym do różnych wielkości ekranów. –  Zwróćmy uwagę na łatwy montaż, stabilne zamocowanie i regulację pozycji płaskiego telewizora w przyczepie. Przydatne i istotne są funkcje obrotu ekranu o 180° oraz zablokowania go w pozycji pionowej w trakcie jazdy – wymienia ekspert Häfele.

Światło i wentylacja

Nie zapominajmy o dobrze dobranym oświetleniu. Najlepiej sprawdzą się energooszczędne, inteligentne i kompleksowe rozwiązania, umożliwiające łatwe sterowanie, zmianę barw i natężenia oraz jednoczesne ładowanie telefonów komórkowych. – Takim systemem oświetlenia jest Loox5, który za jednym razem pozwala na zrealizowanie zarówno oświetlenia akcentującego, jak i funkcjonalnego wspierającego nasze codzienne czynności, co bywa nieosiągalne w przypadku zastosowania wyłącznie konwencjonalnych źródeł światła – mówi Maciej Gumiński.

W takim pojeździe, zwłaszcza gdy podróżuje nim kilka osób, czasami też zwierzęta, może pojawić się problem z wilgocią. Trzeba zadbać o prawidłową wentylację – wietrzenie pomoże pozbyć się gorącego powietrza, pary wodnej po prysznicu czy zapachów gotowania. – Z pomocą przyjdzie duży wybór kratek wentylacyjnych o różnych kształtach i rozmiarach, wykonanych z tworzywa sztucznego lub aluminium – podpowiada ekspert.

Dobrze urządzony i wyposażony pojazd pozwoli cieszyć się caravaningiem i czerpać radość z podróżowania.

Przy urządzaniu kampera można też zwrócić się do firm, które są otwarte na niestandardowe pomysły i pomogą stworzyć nieszablonowe rozwiązania dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań – radzi ekspert Häfele.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych Biuro prasowe
2024-07-16 | 12:00

VW FS umacnia pozycję lidera w finansowaniu aut osobowych

Udział w rynku leasingu i CFM na poziomie 18,7 proc., ponad 215 tys. finansowanych samochodów oraz 83 proc. zadowolonych klientów. Volkswagen Financial Services to nr
Motoryzacja Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
2024-07-15 | 14:48

Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO

Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy
Motoryzacja Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu
2024-07-09 | 10:00

Kto zostanie nowym Ambasadorem Bezpiecznej Jazdy Arval? Rusza 4. edycja konkursu

1 lipca br. rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval” – wiodącego programu CSR-owego dla kierowców flotowych korzystających z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.