Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy z BYD – chińskim koncernem motoryzacyjnym zajmującym się produkcją samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów użytkowych – już w sierpniu otworzy swój pierwszy salon BYD w Warszawie.
Fabryka PZO na warszawskim Kamionku to kompleks zrewitalizowanych Polskich Zakładów Optycznych. W skład projektu realizowanego przez White Star Real Estate oraz Cain International wchodzą dwa budynki biurowe: PZO, PZO II oraz projekt mieszkaniowy. Do grona najemców PZO II dołączyła Grupa Cichy-Zasada. Największa firma dealerska w branży motoryzacyjnej w Polsce we współpracy z chińskim potentatem motoryzacyjnym otworzy pierwszy w Warszawie salon BYD.
Otwarcie pierwszego w Warszawie salonu BYD jest niezwykle ważnym krokiem w rozwoju Grupy Cichy-Zasada. BYD to obecnie największy producent samochodów elektrycznych na świecie, od kilku lat obecny też w Europie. Planowane otwarcie fabryki na Węgrzech oraz sponsoring mistrzostw EURO2024 z pewnością ugruntuje jego pozycję. Cieszymy się, że możemy wprowadzić tę markę na warszawski rynek. Umiejscowienie salonu sprzedaży w nowoczesnym kompleksie PZO II z pewnością podkreśla innowacyjność marki połączoną z dbałością o wzornictwo, a lokalizacja w samym sercu Pragi sprawia, że modele będą dostępne na wyciągnięcie ręki dla każdego fana motoryzacji. Już 6.08.2024 zaprezentujemy Klientom nasz nowy salon, w którym będą mogli zobaczyć takie modele jak Seal, Seal-U czy Dolphin – mówi Dariusz Waldowski, Dyrektor Zarządzający marką BYD w Grupie Cichy-Zasada.
Koncentrując się na pozyskiwaniu, magazynowaniu i zastosowaniu energii, BYD oferuje kompleksowe nowe rozwiązania energetyczne o zerowej emisji.
Otwarcie pierwszego salonu BYD w Warszawie przez Grupę Cichy-Zasada to dla nas niezwykle ważne wydarzenie. To dowód na to, że Fabryka PZO jest atrakcyjnym miejscem dla wiodących firm z różnych branż. Pełna komercjalizacja projektu PZO II podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych przestrzeni, które łączą komfort i funkcjonalność, a przy tym dają drugie życie istniejącym już budynkom – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.
W Fabryce PZO oddano do użytku ponad 11 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Jeden z budynków PZO w całości zajmuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wśród najemców PZO II – oprócz Grupy Cichy-Zasada – są: Aurovitas Pharma Polska, ENGIE Services, Fundacja Katalyst Education, Affidea Sp. z o.o. oraz Fitness Klub Zdrofit.
Rewitalizacja Fabryki PZO jest poszanowaniem tradycji poprzez wkomponowanie obiektu w pejzaż dzielnicy. Kompleks przy ul. Grochowskiej został zaprojektowany z myślą o komforcie najemców. Loftowa przestrzeń biurowa, styl i standard wykonania budynku klasy A oraz certyfikacja BREEAM PZO II na poziomie excellent tworzą wyjątkowy klimat do pracy i wpisują się w koncepcję inteligentnego miasta.
Otwarcie pierwszego salonu BYD w Warszawie w Fabryce PZO przez Grupę Cichy-Zasada zaplanowano na sierpień 2024 roku.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.