Grupa Cichy-Zasada otwiera pierwszy w Warszawie salon BYD w Fabryce PZO
Projekt PZO II ponownie został w pełni skomercjalizowany. Nowy najemca – Grupa Cichy-Zasada – wynajął blisko 1000 mkw. powierzchni na parterze budynku. We współpracy z BYD – chińskim koncernem motoryzacyjnym zajmującym się produkcją samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów użytkowych – już w sierpniu otworzy swój pierwszy salon BYD w Warszawie.
Fabryka PZO na warszawskim Kamionku to kompleks zrewitalizowanych Polskich Zakładów Optycznych. W skład projektu realizowanego przez White Star Real Estate oraz Cain International wchodzą dwa budynki biurowe: PZO, PZO II oraz projekt mieszkaniowy. Do grona najemców PZO II dołączyła Grupa Cichy-Zasada. Największa firma dealerska w branży motoryzacyjnej w Polsce we współpracy z chińskim potentatem motoryzacyjnym otworzy pierwszy w Warszawie salon BYD.
Otwarcie pierwszego w Warszawie salonu BYD jest niezwykle ważnym krokiem w rozwoju Grupy Cichy-Zasada. BYD to obecnie największy producent samochodów elektrycznych na świecie, od kilku lat obecny też w Europie. Planowane otwarcie fabryki na Węgrzech oraz sponsoring mistrzostw EURO2024 z pewnością ugruntuje jego pozycję. Cieszymy się, że możemy wprowadzić tę markę na warszawski rynek. Umiejscowienie salonu sprzedaży w nowoczesnym kompleksie PZO II z pewnością podkreśla innowacyjność marki połączoną z dbałością o wzornictwo, a lokalizacja w samym sercu Pragi sprawia, że modele będą dostępne na wyciągnięcie ręki dla każdego fana motoryzacji. Już 6.08.2024 zaprezentujemy Klientom nasz nowy salon, w którym będą mogli zobaczyć takie modele jak Seal, Seal-U czy Dolphin – mówi Dariusz Waldowski, Dyrektor Zarządzający marką BYD w Grupie Cichy-Zasada.
Koncentrując się na pozyskiwaniu, magazynowaniu i zastosowaniu energii, BYD oferuje kompleksowe nowe rozwiązania energetyczne o zerowej emisji.
Otwarcie pierwszego salonu BYD w Warszawie przez Grupę Cichy-Zasada to dla nas niezwykle ważne wydarzenie. To dowód na to, że Fabryka PZO jest atrakcyjnym miejscem dla wiodących firm z różnych branż. Pełna komercjalizacja projektu PZO II podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych przestrzeni, które łączą komfort i funkcjonalność, a przy tym dają drugie życie istniejącym już budynkom – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.
W Fabryce PZO oddano do użytku ponad 11 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Jeden z budynków PZO w całości zajmuje Zarząd Transportu Miejskiego. Wśród najemców PZO II – oprócz Grupy Cichy-Zasada – są: Aurovitas Pharma Polska, ENGIE Services, Fundacja Katalyst Education, Affidea Sp. z o.o. oraz Fitness Klub Zdrofit.
Rewitalizacja Fabryki PZO jest poszanowaniem tradycji poprzez wkomponowanie obiektu w pejzaż dzielnicy. Kompleks przy ul. Grochowskiej został zaprojektowany z myślą o komforcie najemców. Loftowa przestrzeń biurowa, styl i standard wykonania budynku klasy A oraz certyfikacja BREEAM PZO II na poziomie excellent tworzą wyjątkowy klimat do pracy i wpisują się w koncepcję inteligentnego miasta.
Otwarcie pierwszego salonu BYD w Warszawie w Fabryce PZO przez Grupę Cichy-Zasada zaplanowano na sierpień 2024 roku.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.