Cellnex Poland otwiera biura regionalne - w Poznaniu, Katowicach i Gdyni
Cellnex Poland rozszerza swoją działalność w naszym kraju.
Spółka tworzy sieć biur regionalnych. Poza warszawskim, otwartym w 2022 roku, pracę rozpoczynają kolejne trzy – w Poznaniu, Katowicach i Gdyni.
W nowo powstałych biurach – podobnie jak w stołecznym – pracować będą połączone zespoły OnTower i Towerlink – firm przejętych przez spółkę od operatorów Play i Polkomtel w 2021 roku.
W biurach w Poznaniu, Katowicach i Gdyni będzie pracować blisko 200 pracowników i będą to największe siedziby Cellnex Poland poza Warszawą.
Wpływ działalności firmy na polską gospodarkę, w odniesieniu do Produktu Krajowego Brutto, wynosi 0,14% PKB. Wskaźnik uwzględnia m.in. wzrost aktywności gospodarczej generowanej dzięki środkom wydawanym przez Cellnex Poland na naszym rynku.
– Misją naszej firmy jest zapewnienie łączności w każdym miejscu. W tym celu inwestujemy nie tylko w infrastrukturę telekomunikacyjną w całej Polsce, ale także w kompetencje pracowników. Ich wiedza, doświadczenie i współdziałanie sprawiają, że realizacja naszych celów staje się możliwa - mówi Małgorzata Rozwałka - Tłok, Dyrektor ds. Kapitału Ludzkiego.
W najbliższym czasie firma będzie kontynuować proces integracji kolejnych biur działających obecnie już w 19 polskich miastach.
– Finalizujemy bardzo ważny etap rozwoju naszej firmy, czyli integrację zespołów Cellnexu, Playa i Polkomtela. Połączenie zespołów o różnych kulturach korporacyjnych jest koniecznym elementem konsolidacji firmy, bez którego nie bylibyśmy w stanie dbać o najwyższe standardy obsługi klienta - mówi Santiago Argelich Hese, Prezes Zarządu Cellnex Poland. – Wybierając nowe lokalizacje chcieliśmy osiągnąć dwa główne cele. Pierwszym było stworzenie komfortowych warunków pracy naszym pracownikom, drugim wybór lokalizacji, z których dojazd do stacji bazowych zajmuje maksymalnie 2 godziny - wyjaśnia. - Wierzę, że stworzenie wspólnej przestrzeni do pracy da nam szansę na osiągnięcie najwyższej efektywności zarządzania współdzieloną infrastrukturą telekomunikacyjną – dodaje Santiago Argelich Hesse.
W kwietniu 2021 roku Cellnex kupił 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej Play (OnTower Poland Sp. z o. o.), a w ciągu kolejnych dwóch lat zdobył 100 proc. udziałów. W czerwcu 2021 r. spółka przejęła 99,9 proc. firmy Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Cyfrowy Polsat, która jest dziś częścią TowerLink Poland Sp z o.o., zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i planowaniem rozwoju sieci oraz 220 - utrzymaniem sieci i jej zarządzaniem jej). Cellnex, który obecnie posiada W Polsce niemal 16 000 lokalizacji, zainwestował w kraju ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.