Ceramika Paradyż Ambasadorem Polskiej Gospodarki
Za nami finał konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki 2021, w którym przyznano nagrody w sześciu kategoriach. Ceramika Paradyż została uhonorowana tytułem Kreator Rozwiązań XXI Wieku. To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest firmom o wysokim stopniu innowacyjności, promujących polską gospodarkę przez ofertę własnych nowatorskich produktów lub usług jeszcze dotychczas w świecie nieoferowanych.
Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 września br. w Pałacu Lubomirskich, siedzibie Business Centre Club w Warszawie. Prezes organizacji, Marek Goliszewski za pośrednictwem przekazu video na początku spotkania pogratulował wszystkim laureatom oraz podkreślił, że zdobyte wyróżnienie jest nie tylko wspaniałym docenieniem działań poszczególnych firm, lecz także ważnym wskazaniem dla partnerów biznesowych, by to właśnie z tymi firmami w pierwszej kolejności podejmować działania handlowe. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Tomasz Popielawski, menedżer ds. PR i komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.
- Ceramika Paradyż to wizytówka polskiego przemysłu w kraju i na świecie. Wyróżnia nas zjawiskowy design, najwyższa jakość produktów oraz inwestycje w innowacyjne technologie. Z myślą o naszych klientach od ponad 32 lat tworzymy doskonałe płytki ceramiczne. Każdego dnia inspirujemy ich pięknem, a podejmowane przez nas licznie inicjatywy i działania spotykają się także z uznaniem w środowisku biznesowym, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. – powiedział Tomasz Popielawski.
Ceramika Paradyż nieustannie stawia na konsekwentny rozwój. W jednym z zakładów produkcyjnych trwa montaż innowacyjnej w skali światowej linii demonstracyjnej. Dzięki tej technologii, polski producent już niebawem będzie mógł zaproponować niespotykaną gamę produktów o bogatych efektach zdobniczych widocznych w całym przekroju masy, nawet po obróbce mechanicznej krawędzi. Płyty ceramiczne o imponujących rozmiarach sięgających nawet 180 x 320 cm, staną się doskonałą alternatywą dla coraz mniej dostępnych i bardzo kosztownych surowców występujących w naturze.
Ambasador Polskiej Gospodarki to ogólnopolskie, niekomercyjne przedsięwzięcie największej w Polsce ustawowej organizacji indywidualnych pracodawców Business Centre Club. Jego głównym zadaniem jest wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, a także zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie rodzimej gospodarki. W trakcie uroczystości wręczono po raz pierwszy także tytuły Ambasadorów osobom. Odebrali je rzecznik MŚP Adam Abramowicz i dyplomata dr Jarosław Mulewicz. Laudacje na ich cześć wygłosili członkowie Loży Założycieli BCC dr Grażyna Magdziak (przewodnicząca Jury konkursu) oraz gen. Leon Komornicki.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.