C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Commoditrader, dostępna w Polsce od czerwca duńska cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Platforma Commoditrader, czyli “allegro dla zboża”, skupia ponad 2000 producentów rolnych z całej Europy oferując im między innymi dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online.
Jedną z kluczowych funkcjonalności platformy jest możliwość zakupu bądź sprzedaży towaru łącznie z transportem – Commoditrader umożliwia kontakt z niezależnym dostawcą logistycznym. W przypadku polskiej wersji platformy jest to firma C.Hartwig Gdynia S.A.
- Naszym założeniem było stworzenie rynku dostępnego dla wszystkich, dlatego użytkownicy mogą porównywać ceny produktów łącznie z ich transportem – komentuje Ida Boesen, współzałożycielka Commoditrader. - Często to właśnie od ceny transportu zależy czy transakcja się powiedzie. Commoditrader pokazuje cenę końcową, co to jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Dzięki temu nie muszą wykonywać kilku telefonów czy pisać kilkunastu maili przy każdej transakcji – mogą sprawdzić cenę wszystkich ofert w tym samym czasie w jednym miejscu. Jest to nowość na rynku oraz ogromna przewaga pod względem przejrzystości oraz dostępu. Takie działania wymagają wiarygodnej firmy transportowej, która na czas pojawi się u naszych klientów. Uważamy C.Hartwig Gdynia za godnego zaufania partnera i nie możemy się doczekać, aby wspólnie wspierać polskich rolników.
C.Hartiwg Gdynia, partner logistyczny Commoditrader w Polsce, to jeden z największych spedytorów na polskim rynku. Spedycja towarów masowych, w tym towarów suchych, między innymi zbóż, to jedna z pierwszych usług, jakie swoim klientom oferowała firma C.Hartwig Gdynia. Dzięki współpracy z firmą z Gdyni, użytkownicy platformy Commoditrader mają szansę dotrzeć do większej ilości odbiorców - także zagranicą. Spedytor przewiezie ich towary nie tylko po Polsce, ale także po całej Europie i świecie. Producenci rolni, handlujący za pomocą Commoditrader, mogą korzystać także z własnego transportu.
- Mamy doświadczenie i wiedzę, które oferujemy na polskim rynku agro - mówi Marek Kearney, Dyrektor ds. Projektów Logistycznych C.Hartwig Gdynia. - Jako jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, chcemy wspierać naszych klientów w możliwie najlepszy sposób. Współpraca z Commoditrader jest spotkaniem wyspecjalizowanych podmiotów branży. Myślę, że jako firma stosująca innowacje podejście do realizowanych projektów, znajdziemy wspólny język z duńskim partnerem Jeśli chodzi o logistykę, to jesteśmy gotowi, aby wspierać zarówno handel krajowy, jak i zagraniczny.
Commoditrader to nowoczesna platforma do cyfrowego handlu produktami rolnymi, za pomocą której użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaż oraz licytować dostępne oferty. Podstawowa, darmowa wersja platformy to także wachlarz innych funkcji: zarządzanie transportem towarów, rekomendacje, możliwość ubezpieczenia transakcji, samoobsługowe centrum wsparcia. Wersja płatna to dodatkowo dostęp do informacji cenowych i rynkowych, dostęp do pełnej bazy użytkowników, ceny kontraktów futures, indywidualne wdrożenie do programu. Opcja PRO umożliwia badanie jakości zboża dwa razy do roku.
W pierwszym roku działalności Commoditrader, duńscy producenci rolni uzyskali ceny o 6-12% lepsze, niż poprzez tradycyjną formę handlu. Użytkownicy za pomocą kilku kliknięć mogą sprawdzić ceny nie tylko w Polsce, ale również w Danii i Rumunii
O C.Hartwig Gdynia
C.Hartwig Gdynia to wiodący polski spedytor działający na rynku krajowym i międzynarodowym, posiadający 11 oddziałów w Polsce i 3 oddziały zagraniczne (Hamburg, Nowy Jork, Felixstowe). Swoim klientom i kontrahentom oferuje kompleksowe rozwiązania w spedycji morskiej, lotniczej, multimodalnej, transportu drogowego oraz linii drobnicowych.
O Commoditrader
Commoditrader to europejska platforma handlowa dla rolników oraz międzynarodowych firm handlowych, założona w Danii w 2018 r. Dzięki Commoditrader użytkownicy mogą porównywać ceny produktów rolnych z całej Polski i z zagranicy za pomocą kilku kliknięć oraz dokonywać transakcji bezpośrednio na platformie. Producenci rolni w jednym miejscu znajdą oferty zarówno sprzedających, jak i kupujących zboże. Podstawową funkcjonalnością platformy jest giełda, czyli miejsce, gdzie użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaży.
Platforma dostępna jest w Danii, Rumunii i w Polsce, a wkrótce w kolejnych krajach w Europie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi ponad 2000 rolników i firm handlowych. Obrót zbożem za pośrednictwem Commoditrader wynosi 4,9 mln ton. Firma współpracuje z 5 firmami transportowymi, zatrudnia 17 pracowników. W 2019 r. otrzymała nagrodę New Nordic FinTech Award podczas Copenhagen Fintech Week, a rok wcześniej - nagrodę Agricultural Innovation 2018.
https://commoditrader.com/pl/

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.