Komunikaty PR

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

2020-06-24  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.47 MB )

Commoditrader, dostępna w Polsce od czerwca duńska cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Platforma Commoditrader, czyli “allegro dla zboża”, skupia ponad 2000 producentów rolnych z całej Europy oferując im między innymi dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online. 

Jedną z kluczowych funkcjonalności platformy jest możliwość zakupu bądź sprzedaży towaru łącznie z transportem – Commoditrader umożliwia kontakt z niezależnym dostawcą logistycznym. W przypadku polskiej wersji platformy jest to firma C.Hartwig Gdynia S.A.

  • Naszym założeniem było stworzenie rynku dostępnego dla wszystkich, dlatego użytkownicy mogą porównywać ceny produktów łącznie z ich transportem – komentuje Ida Boesen, współzałożycielka Commoditrader. - Często to właśnie od ceny transportu zależy czy transakcja się powiedzie. Commoditrader pokazuje cenę końcową, co to jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Dzięki temu nie muszą wykonywać kilku telefonów czy pisać kilkunastu maili przy każdej transakcji – mogą sprawdzić cenę wszystkich ofert w tym samym czasie w jednym miejscu. Jest to nowość na rynku oraz ogromna przewaga pod względem przejrzystości oraz dostępu. Takie działania wymagają wiarygodnej firmy transportowej, która na czas pojawi się u naszych klientów. Uważamy C.Hartwig Gdynia za godnego zaufania partnera i nie możemy się doczekać, aby wspólnie wspierać polskich rolników.

C.Hartiwg Gdynia, partner logistyczny Commoditrader w Polsce, to jeden z największych spedytorów na polskim rynku. Spedycja towarów masowych, w tym towarów suchych, między innymi zbóż, to jedna z pierwszych usług, jakie swoim klientom oferowała firma C.Hartwig Gdynia. Dzięki współpracy z firmą z Gdyni, użytkownicy platformy Commoditrader mają szansę dotrzeć do większej ilości odbiorców - także zagranicą. Spedytor przewiezie ich towary nie tylko po Polsce, ale także po całej Europie i świecie. Producenci rolni, handlujący za pomocą Commoditrader, mogą korzystać także z własnego transportu.

  • Mamy doświadczenie i wiedzę, które oferujemy na polskim rynku agro - mówi Marek Kearney, Dyrektor ds. Projektów Logistycznych C.Hartwig Gdynia. - Jako jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, chcemy wspierać naszych klientów w możliwie najlepszy sposób. Współpraca z Commoditrader jest spotkaniem wyspecjalizowanych podmiotów branży. Myślę, że jako firma stosująca innowacje podejście do realizowanych projektów, znajdziemy wspólny język z duńskim partnerem Jeśli chodzi o logistykę, to jesteśmy gotowi, aby wspierać zarówno handel krajowy, jak i zagraniczny.

Commoditrader to nowoczesna platforma do cyfrowego handlu produktami rolnymi, za pomocą której użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaż oraz licytować dostępne oferty. Podstawowa, darmowa wersja platformy to także wachlarz innych funkcji: zarządzanie transportem towarów, rekomendacje, możliwość ubezpieczenia transakcji, samoobsługowe centrum wsparcia. Wersja płatna to dodatkowo dostęp do informacji cenowych i rynkowych, dostęp do pełnej bazy użytkowników, ceny kontraktów futures, indywidualne wdrożenie do programu. Opcja PRO umożliwia badanie jakości zboża dwa razy do roku. 

W pierwszym roku działalności Commoditrader, duńscy producenci rolni uzyskali ceny o 6-12% lepsze, niż poprzez tradycyjną formę handlu. Użytkownicy za pomocą kilku kliknięć mogą sprawdzić ceny nie tylko w Polsce, ale również w Danii i Rumunii

O C.Hartwig Gdynia

C.Hartwig Gdynia to wiodący polski spedytor działający na rynku krajowym i międzynarodowym, posiadający 11 oddziałów w Polsce i 3 oddziały zagraniczne (Hamburg, Nowy Jork, Felixstowe). Swoim klientom i kontrahentom oferuje kompleksowe rozwiązania w spedycji morskiej, lotniczej, multimodalnej, transportu drogowego oraz linii drobnicowych.

O Commoditrader

Commoditrader to europejska platforma handlowa dla rolników oraz międzynarodowych firm handlowych, założona w Danii w 2018 r. Dzięki Commoditrader użytkownicy mogą porównywać ceny produktów rolnych z całej Polski i z zagranicy za pomocą kilku kliknięć oraz dokonywać transakcji bezpośrednio na platformie. Producenci rolni w jednym miejscu znajdą oferty zarówno sprzedających, jak i kupujących zboże. Podstawową funkcjonalnością platformy jest giełda, czyli miejsce, gdzie użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaży.

Platforma dostępna jest w Danii, Rumunii i w Polsce, a wkrótce w kolejnych krajach w Europie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi ponad 2000 rolników i firm handlowych. Obrót zbożem za pośrednictwem Commoditrader wynosi 4,9 mln ton. Firma współpracuje z 5 firmami transportowymi, zatrudnia 17 pracowników. W 2019 r. otrzymała nagrodę New Nordic FinTech Award podczas Copenhagen Fintech Week, a rok wcześniej - nagrodę Agricultural Innovation 2018.

https://commoditrader.com/pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo XXV jubileuszowa edycja Wystawy AGRO SHOW Biuro prasowe
2024-09-26 | 12:52

XXV jubileuszowa edycja Wystawy AGRO SHOW

XXV jubileuszowa edycja Wystawy AGRO SHOW – podsumowanie wystawy Tegoroczna XXV jubileuszowa edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW odbyła się w dniach 20-22 września na
Rolnictwo Badania: Jak kupują rolnicy? Mniej ufni i bardziej patriotyczni
2024-09-24 | 10:30

Badania: Jak kupują rolnicy? Mniej ufni i bardziej patriotyczni

Dobre, bo polskie – nie wydaje się w przypadku rolników tylko marketingowym sloganem. Tylko dla co dziewiątego z nich pochodzenie produktów nie ma znaczenia – wynika z
Rolnictwo Nawet 2 miliardy pomidorów trafi do fabryki Kraft Heinz w Pudliszkach
2024-09-06 | 13:05

Nawet 2 miliardy pomidorów trafi do fabryki Kraft Heinz w Pudliszkach

Trwają właśnie zbiory tegorocznych pomidorów. W Pudliszkach i okolicach około 150 lokalnych gospodarzy przystąpiło do prac na polach. Mimo trudnych warunków pogodowych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.