Komunikaty PR

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

2020-06-24  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.47 MB )

Commoditrader, dostępna w Polsce od czerwca duńska cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Platforma Commoditrader, czyli “allegro dla zboża”, skupia ponad 2000 producentów rolnych z całej Europy oferując im między innymi dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online. 

Jedną z kluczowych funkcjonalności platformy jest możliwość zakupu bądź sprzedaży towaru łącznie z transportem – Commoditrader umożliwia kontakt z niezależnym dostawcą logistycznym. W przypadku polskiej wersji platformy jest to firma C.Hartwig Gdynia S.A.

  • Naszym założeniem było stworzenie rynku dostępnego dla wszystkich, dlatego użytkownicy mogą porównywać ceny produktów łącznie z ich transportem – komentuje Ida Boesen, współzałożycielka Commoditrader. - Często to właśnie od ceny transportu zależy czy transakcja się powiedzie. Commoditrader pokazuje cenę końcową, co to jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Dzięki temu nie muszą wykonywać kilku telefonów czy pisać kilkunastu maili przy każdej transakcji – mogą sprawdzić cenę wszystkich ofert w tym samym czasie w jednym miejscu. Jest to nowość na rynku oraz ogromna przewaga pod względem przejrzystości oraz dostępu. Takie działania wymagają wiarygodnej firmy transportowej, która na czas pojawi się u naszych klientów. Uważamy C.Hartwig Gdynia za godnego zaufania partnera i nie możemy się doczekać, aby wspólnie wspierać polskich rolników.

C.Hartiwg Gdynia, partner logistyczny Commoditrader w Polsce, to jeden z największych spedytorów na polskim rynku. Spedycja towarów masowych, w tym towarów suchych, między innymi zbóż, to jedna z pierwszych usług, jakie swoim klientom oferowała firma C.Hartwig Gdynia. Dzięki współpracy z firmą z Gdyni, użytkownicy platformy Commoditrader mają szansę dotrzeć do większej ilości odbiorców - także zagranicą. Spedytor przewiezie ich towary nie tylko po Polsce, ale także po całej Europie i świecie. Producenci rolni, handlujący za pomocą Commoditrader, mogą korzystać także z własnego transportu.

  • Mamy doświadczenie i wiedzę, które oferujemy na polskim rynku agro - mówi Marek Kearney, Dyrektor ds. Projektów Logistycznych C.Hartwig Gdynia. - Jako jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, chcemy wspierać naszych klientów w możliwie najlepszy sposób. Współpraca z Commoditrader jest spotkaniem wyspecjalizowanych podmiotów branży. Myślę, że jako firma stosująca innowacje podejście do realizowanych projektów, znajdziemy wspólny język z duńskim partnerem Jeśli chodzi o logistykę, to jesteśmy gotowi, aby wspierać zarówno handel krajowy, jak i zagraniczny.

Commoditrader to nowoczesna platforma do cyfrowego handlu produktami rolnymi, za pomocą której użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaż oraz licytować dostępne oferty. Podstawowa, darmowa wersja platformy to także wachlarz innych funkcji: zarządzanie transportem towarów, rekomendacje, możliwość ubezpieczenia transakcji, samoobsługowe centrum wsparcia. Wersja płatna to dodatkowo dostęp do informacji cenowych i rynkowych, dostęp do pełnej bazy użytkowników, ceny kontraktów futures, indywidualne wdrożenie do programu. Opcja PRO umożliwia badanie jakości zboża dwa razy do roku. 

W pierwszym roku działalności Commoditrader, duńscy producenci rolni uzyskali ceny o 6-12% lepsze, niż poprzez tradycyjną formę handlu. Użytkownicy za pomocą kilku kliknięć mogą sprawdzić ceny nie tylko w Polsce, ale również w Danii i Rumunii

O C.Hartwig Gdynia

C.Hartwig Gdynia to wiodący polski spedytor działający na rynku krajowym i międzynarodowym, posiadający 11 oddziałów w Polsce i 3 oddziały zagraniczne (Hamburg, Nowy Jork, Felixstowe). Swoim klientom i kontrahentom oferuje kompleksowe rozwiązania w spedycji morskiej, lotniczej, multimodalnej, transportu drogowego oraz linii drobnicowych.

O Commoditrader

Commoditrader to europejska platforma handlowa dla rolników oraz międzynarodowych firm handlowych, założona w Danii w 2018 r. Dzięki Commoditrader użytkownicy mogą porównywać ceny produktów rolnych z całej Polski i z zagranicy za pomocą kilku kliknięć oraz dokonywać transakcji bezpośrednio na platformie. Producenci rolni w jednym miejscu znajdą oferty zarówno sprzedających, jak i kupujących zboże. Podstawową funkcjonalnością platformy jest giełda, czyli miejsce, gdzie użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaży.

Platforma dostępna jest w Danii, Rumunii i w Polsce, a wkrótce w kolejnych krajach w Europie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi ponad 2000 rolników i firm handlowych. Obrót zbożem za pośrednictwem Commoditrader wynosi 4,9 mln ton. Firma współpracuje z 5 firmami transportowymi, zatrudnia 17 pracowników. W 2019 r. otrzymała nagrodę New Nordic FinTech Award podczas Copenhagen Fintech Week, a rok wcześniej - nagrodę Agricultural Innovation 2018.

https://commoditrader.com/pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW? Biuro prasowe
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.