Ciepło przyszłości, czyli Termet na targach ENEX
25 edycja targów ENEX zapowiada się rekordowo. Organizator spodziewa się obecności ponad 200 wystawców. Targi to nie tylko okazja do zapoznania się z technologicznymi nowościami - to również możliwość wzięcia udziału w wielu wydarzeniach towarzyszących, które pozwolą zgłębić temat Odnawialnych Źródeł Energii.
Transformacja energetyczna: przyszłość jest zielona
Wyzwania związane ze zmianami klimatu, konieczność poszukiwania nowych paliw, ze względu na kończące się surowce oraz emitowane przez nie zanieczyszczenia, napięta sytuacja geopolityczna… Wszystkie te czynniki sprawiły, że Odnawialne Źródła Energii zyskały na znaczeniu i znalazły się w centrum rozważań o przyszłości i koniecznej transformacji energetycznej. Rekordowa liczba wystawców podczas nadchodzącej edycji potwierdza gotowość branży do wyzwań związanych z przyszłością energetyki.
-Opracowanie ekologicznych źródeł ciepła zasilanych nowymi - przyjaznymi dla środowiska paliwami, które można łączyć w hybrydowe systemy grzewcze, to cel, do którego obecnie dążymy. Chcemy nie tylko zapewniać komfort ciepła. Jesteśmy świadomi, że aby zagwarantować dobrą przyszłość kolejnym pokoleniom, musimy wciąż udoskonalać technologię i szukać nowych - zielonych rozwiązań – wyjaśnia Damian Majer, wiceprezes zarządu Termet S. A.
Spotkajmy się!
Na targach nie mogło zabraknąć firmy Termet. Producent ekologicznych urządzeń grzewczych będzie obecny na stoisku wraz z firmą Soltec w Hali E (numer stanowiska 48). Firma zaprezentuje pompy ciepła z serii Termet Heat Gold i Termet Heat Platinum oraz hydroboxy, przeznaczone do współpracy z pompami. Na stoisku będzie można porozmawiać z doradcami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pozwolą dokładniej zapoznać się z funkcjami urządzeń.
Więcej o urządzeniach Termet: https://www.termet.com.pl/pompy-ciepla/

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.