COMP integratorem rozwiązań kaucyjnych dla sieci sklepów
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
System kaucyjny w Polsce zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Zbiórka opakowań ma przyczynić się do ochrony środowiska poprzez realizację założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Nowe dyrektywy unijne obejmą między innymi sklepy, które są jednym z filarów polskiego ekosystemu handlowego. Grupa Kapitałowa COMP, jako integrator rozwiązań systemu kaucyjnego, wesprze detalistów, a także sieci sklepów poprzez nowe narzędzie technologiczne przeznaczone do kompleksowej obsługi systemu kaucyjnego.
Zdaniem autorów raportu „System kaucyjny w Polsce – koszty, perspektywy, szanse” przygotowanego przez Deloitte, całkowity koszt wdrożenia systemu przekroczy 14 mld zł. Detaliści rynku tradycyjnego także będą zmuszeni wprowadzić odpowiednie rozwiązania technologiczne, przy czym oferta COMP pozwoli im znacząco zmniejszyć wysokość inwestycji.
Jako integrator rozwiązań systemu kaucyjnego, dążymy do zapewnienia maksymalnej, kompleksowej i skondensowanej w jednym miejscu obsługi systemu kaucyjnego. Znamy rynek handlu tradycyjnego na wylot. Doskonale diagnozujemy potrzeby detalistów, ponieważ współpracujemy z nimi od lat. Nowe wyzwania związane z implementacją systemu kaucyjnego będą wymagać nowych narzędzi, usług i technologicznych koncepcji. Już teraz proponujemy naszym partnerom szeroki wachlarz usług. Każda sieć sklepów zastanawia się, jak zapewnić swoim detalistom rozwiązania systemu kaucyjnego. Opcji na rynku jest wiele, a sytuacja legislacyjna jest wciąż niepewna. Nasze nowe narzędzie zintegruje wszystkie dostępne rozwiązania w taki sposób, aby sieci mogły czerpać z nich maksimum korzyści, jednocześnie zyskując na efektywności. Dostosowanie rozwiązań już obecnych w sklepach obniża poziom inwestycji niezbędny do skutecznej realizacji procesów systemu kaucyjnego – mówi Michał Pląska, dyrektor operacyjny – Centrum Innowacji Retail w COMP S.A.
COMP w ramach swojej oferty dla sieci sklepów zapewni pełną elastyczność w zakresie integracji dostawców automatów RVM, umożliwi współpracę z wieloma operatorami oraz umożliwi rejestrację przyjęcia opakowań na rozwiązaniach fiskalnych, takich jak Novitus, Elzab i Insoft, a także terminalach płatniczych. Natomiast na stanowiskach kasowych wesprze proces przekazywania opakowań do operatora oraz umożliwi automatyzację związaną z rozliczeniem kaucji i handling fee dla detalistów. Na dostarczaną funkcjonalność składa się także pełne raportowanie wymagane prawem.
Integracja narzędzi obejmie także systemy POS firm trzecich. Ponadto, COMP udostępni detalistom dedykowaną aplikację mobilną, która wesprze ich w obsłudze systemu kaucyjnego poza ladą sprzedażową oraz w przypadku braku kompatybilnych rozwiązań sprzedażowych. Panel www zapewni natomiast pełną kontrolę, zarządzanie i monitorowanie wszelkich procesów związanych z obrotem opakowaniami kaucyjnymi, a także rozliczeniami z poszczególnymi operatorami. Narzędzie będzie również wspierać rozliczenia pomiędzy operatorami a detalistami z częstotliwością nawet do jednego tygodnia. Pozwoli to utrzymać przejrzystość gospodarki magazynowej opakowaniami oraz strumieniem finansowym idącym za ruchami magazynowymi.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.