Komunikaty PR

Corteva Agriscience sponsorem wirtualnej gry Farming Simulator

2020-12-01  |  01:00
Biuro prasowe

Corteva Agriscience przedłuża na rok 2021 sponsoring gry wideo Farming Simulator® oraz rozgrywek ligi. Celem firmy jest dalsze zaangażowanie w inspirowanie następnego pokolenia rolników.

Corteva jest głównym sponsorem popularnej gry wideo Farming Simulator od 2019 roku. Stworzony przez GIANTS Software symulator rolniczy przyciągnął miliony wirtualnych farmerów z całego świata, chętnych do udziału w symulacji realnych aktywności rolniczych oraz ekonomiki zarządzania gospodarstwem.

W grze wykorzystane są produkty firmy Corteva Agriscience, w tym nasiona Pioneer® i środki ochrony roślin, co czyni rozgrywkę bardziej realną i wprowadza graczy w zaawansowane tajniki prowadzenia gospodarstwa, ponoszenia nakładów i stosowania różnych technik upraw i hodowli.

W sezonie 2020-2021 planowane są mistrzostwa ligi Farming Simulator rozgrywane w ramach 11 konkurencji, w tym sesje online i wydarzenia na żywo w całej Europie. Po raz pierwszy w zmaganiach ligi Corteva wystawi swój własny zespół – Burning-Gamers.de (BG Powered by Corteva Agriscience), który weźmie udział w turniejach pod nazwą Corteva Agriscience.

Dana Bolden, dyrektor ds. komunikacji w Corteva Agriscience, powiedziała: „Zarówno w rzeczywistości, jak i w grze, staramy się wzbudzić entuzjazm wśród młodego pokolenia rolników. Naszym zaangażowaniem w e-sport pragniemy dotrzeć do zawodników, którzy interesują się rolnictwem oraz do przyszłych farmerów, którzy uwielbiają gry komputerowe – Farming Simulator jest świetną platformą do interakcji z młodym pokoleniem”.

„Corteva koncentruje swoje wysiłki na efektywnym wykorzystaniu nauki, technologii i innowacji do skutecznego pobudzenia myślenia o przyszłości i stosowania zasad zrównoważonego rolnictwa. Dzięki Farming Simulator mamy nadzieję wykorzystać tę samą pasję i zaprezentować innowacje w rolnictwie" – dodała.

Przyjęta przez firmę Corteva strategia zrównoważonego rozwoju do roku 2030 obejmuje 14 celów do zrealizowania w ciągu najbliższych 10 lat w ramach czterech zasadniczych filarów: cele, na osiągnięciu których skorzystają rolnicy; cele, na osiągnięciu których skorzysta ziemia; cele  na osiągnięciu których skorzystają społeczności – w tym zobowiązanie do wspierania młodzieży – oraz cele dotyczące działalności spółki.

Bolden dodała: „Współpraca w ramach Farming Simulator jest jedną z kilku konkretnych inicjatyw, podjętych przez Cortevę w celu zaangażowania młodych ludzi i urzeczywistnienia naszej wizji zrównoważonego rozwoju. Ta inicjatywa wzbogaca nasze życie tu i teraz oraz ma wpływ na przyszłość kolejnych pokoleń. Cieszymy się, że do reprezentowania Cortevy w lidze udało nam się pozyskać graczy z popularnej drużyny Burning-Gamers.de”.

Kapitan drużyny BG Powered by Corteva Agriscience Felix Hasenberger powiedział: „Miło nam, że mamy możliwość udziału w rywalizacji Farming Simulator League 2021 reprezentując barwy Corteva Agriscience. Jesteśmy dumni, że przypadł nam zaszczyt współuczestniczenia z firmą w rozbudzaniu entuzjazmu do działania wśród młodego pokolenia rolników. Do zobaczenia na turniejach!”

Finał sponsorowanej przez Cortevę ligi Farming Simulator 2019-2020 odbył się we wrześniu 2020 roku, a pierwszą nagrodę przyznano drużynie Trelleborg.

Więcej informacji o lidze oraz turnieje online można śledzić pod linkiem https://fsl.giants-software.com/.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Ogrodzenie na posesję rolnika – wybierz odpowiednie i otrzymaj dofinansowanie Biuro prasowe
2024-07-31 | 11:58

Ogrodzenie na posesję rolnika – wybierz odpowiednie i otrzymaj dofinansowanie

Nowoczesne gospodarstwo rolne już dawno przestało funkcjonować jako synonim tradycyjnej pracy na roli, stając się miejscem zaawansowanych technologii, automatyzacji i zrównoważonego
Rolnictwo Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2
2024-06-28 | 11:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-18 | 11:45

Rolnictwo regeneratywne i niższy poziom emisji gazów cieplarnianych

CHICAGO, 13 czerwca 2024 – ADM (NYSE: ADM) i Bayer ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy przewidującej wspólne działanie z rolnikami w celu dalszego rozwoju stosowania regeneratywnych praktyk rolniczych w Europie. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.