CVI Pathfinder – rozpocznij karierę w branży inwestycyjnej
CVI Pathfinder – rozpocznij karierę w branży inwestycyjnej
CVI Dom Maklerski już po raz drugi uruchamia program stażowy Pathfinder. Jego celem jest wsparcie studentek uczelni ekonomicznych w zaplanowaniu kariery zawodowej w branży private debt i private equity. Program realizuje także strategię ESG firmy, która w ten sposób chce zwiększyć liczbę kobiet w sektorze inwestycyjnym.
Kobiety wciąż stanowią zdecydowaną mniejszość na stanowiskach inwestycyjnych, a im wyżej tym gorzej. Spośród 48 proc. kobiet zajmujących stanowiska na poziomie „entry level” tylko 17 proc. z nich awansuje do roli członka zarządu. Dlatego CVI Dom Maklerski, w ramach swojej strategii ESG, angażuje się w edukację ambitnych kobiet wspierając je w rozwoju kariery zawodowej w branży private debt i private equity. W dłuższej perspektywie czasu ma to zwiększyć liczbę kobiet kontynuujących karierę zawodową w sektorze inwestycyjnym.
Pathfinder prowadzony jest w formule job shadowing. Stażysta towarzyszy mentorowi podczas wykonywania codziennych aktywności. Studentki mogą wybrać interesujące projekty z dostępnej puli różnorodnych zadań, takich jak: strategie inwestycyjne, analizy kredytowe, metodologia ratingu, zagadnienia ESG, prawo i zgodność. Pod okiem mentora studentki biorą udział w wielu spotkaniach z potencjalnymi inwestorami i zarządami spółek portfelowych, uczestniczyć w Komitetach Inwestycyjnych oraz w prezentacjach dla klientów na temat inwestycji private debt i private equity.
- Ubiegłoroczna edycja Pathfinder cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pozytywne opinie uczestniczek utwierdziły nas w decyzji o kontynuacji programu. Studentki podkreślały praktyczną wiedzę, jaką wyniosły ze stażu oraz indywidualne wsparcie mentorów. Dzięki naszemu programowi dziewczyny zyskują pomoc w zaplanowaniu kariery zawodowej po skończeniu uczelni. Branża ma szansę na zwiększenie liczby utalentowanych kobiet oraz budowanie różnorodnych zespołów, co przekłada się na szereg korzyści dla inwestorów, firm inwestycyjnych i pracowników – podkreśla Elżbieta Winnik, Investment Manager w CVI Dom Maklerski, która opiekuje się programem.
Program CVI Pathfinder skierowany jest do studentek uczelni ekonomicznych od III roku. Aplikacje można składać online do dnia 19 kwietnia.
www.cvi.pl

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.