Komunikaty PR

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

2024-07-09  |  16:40
Biuro prasowe

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i zyskała realny wpływ na rozwój normalizacji oraz kształtowanie prac normalizacyjnych na poziomie zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy z innymi ekspertami z branży pozwoli ponadto na dalszy rozwój organizacji i doskonalenie procesów oraz oferowanych produktów.

ISO, czyli International Organization for Standardization, to pozarządowa organizacja międzynarodowa, której misją jest wypracowywanie – w gronie światowych ekspertów – najlepszych praktyk dla różnych procesów, od wytwarzania produktów po zarządzanie operacjami. Opracowuje i publikuje standardy międzynarodowe (ISO), które obejmują prawie wszystkie aspekty technologii, zarządzania i produkcji (w tym zarządzanie danymi przemysłowymi), a także aspekty środowiskowe (takie jak kontrola emisji czy zrównoważone praktyki). Do grona ekspertów, którzy za pośrednictwem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego będą mieli realny wpływ na tworzenie obowiązujących globalnie norm ISO dołączyła właśnie grupa spółek DANONE.

Kształtowanie standardów

Eksperci DANONE zostali zaproszeni do prac nad Globalną Standaryzacją w obszarze Zarządzania Danymi Przemysłowymi z uwagi na bogate doświadczenie organizacji w obszarze rozwoju produkcji.

To dla nas ogromne wyróżnienie, które potwierdza, że podejmowane przez nas działania w zakresie cyfryzacji produkcji są dostrzeżone przez światowych ekspertów. To także szansa na aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia norm ISO, które kształtują przyszłość całej branży, a także na wymianę doświadczeń z innymi ekspertami. Jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie w prace Komitetu pozwoli nam wpłynąć na rozwój standardów, co przełoży się na podniesienie jakości dostępnych na rynku produktów czy usług – mówi Łukasz Osuszek, starszy menedżer ds. innowacji cyfrowych w grupie spółek DANONE, reprezentant organizacji w Komitecie Technicznym Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Doświadczenie i innowacje

W Polsce grupa spółek DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia. Są to produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia Polska). W ramach DANONE w Polsce funkcjonuje 7 zakładów produkcyjnych. Organizacja wiele uwagi poświęca na wewnętrzny rozwój i standaryzacje rozwiązań w obszarze automatyki i zarządzania danymi przemysłowymi, zapewniając cyberbezpieczeństwo i ciągłość produkcji. Działania DANONE w tym obszarze są dostrzegane i nagradzane w prestiżowych plebiscytach. W 2022 roku Światowe Forum Ekonomiczne przyznało – należącemu do grupy spółek DANONE – zakładowi w Opolu odznaczenie Lighthouse Award za wdrożenie rozwiązań umożliwiających pełną synergię pracy ludzi i maszyn, co pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla niemal o 80 procent. Z kolei w 2023 roku fabryka serków i jogurtów Danone w Bieruniu otrzymała prestiżową, międzynarodową nagrodę Lean Diamonds Awards 2023 za wdrożenie nowoczesnych procesów produkcyjnych, w tym zaawansowanych rozwiązań cyfrowych. Bieruńska fabryka to wiodący ośrodek produkcyjny Danone w Europie, który przetwarza mleko z polskich gospodarstw, a powstające tam produkty trafiają na rynek krajowy i do przeszło 20 innych krajów. Rozwój skali działania idzie w parze z działaniami na rzecz środowiska, lokalnej społeczności i regionu.

 


[1] International Organization for Standardization.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy Danone i Żywiec Zdrój na podium ,,Rankingu ESG. Odpowiedzialne zarządzanie”
2024-07-09 | 16:05

Danone i Żywiec Zdrój na podium ,,Rankingu ESG. Odpowiedzialne zarządzanie”

Konsekwentne działania spółek Danone i Żywiec Zdrój na rzecz zrównoważonego rozwoju po raz kolejny zostały zauważone oraz docenione – w zestawieniu ,,Ranking ESG.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.