DIONE – bądź w kontakcie z najbliższymi i nie tylko
Właśnie rozpoczynają się wakacje. Co prawda w obliczu pandemii będą one inne, jednak wiele osób mimo wszystko zdecyduje się na wyjazdowy urlop i jak co roku pojawi się obawa przed włamaniem do domu czy mieszkania. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto pomyśleć o systemie alarmowym. Tylko jaki wybrać, by służył na długie lata? A może są rozwiązania, które oferują coś więcej?
Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. W roku 2019 odnotowano rekordową liczbę włamań do domów i mieszkań. Współczesny złodziej jest na tyle bezczelny, że bardzo często nie pozostawia po sobie żadnych śladów, więc okradziony właściciel może długo nie zorientować się, że zniknęła biżuteria, pieniądze czy inne aktywa. Aby tego uniknąć, warto zamontować odpowiedni system alarmowy. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie, które proponuje STEKOP S.A. To DIONE – inteligentny i bezprzewodowy system alarmowy oraz monitoringu, który działa dzięki WiFi oraz GSM.
– Korzystając ze smartfona i aplikacji można monitorować dom lub firmę z dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe, bezprzewodowe systemy alarmowe są wysoce konfigurowalne i dostępne do samodzielnego montażu, dodatkowo mogą zostać objęte profesjonalnym monitoringiem firmy ochroniarskiej – mówi Ewa Kopczyńska, przedstawicielka marki STEKOP S.A. – Aplikacja DIONE pracuje w systemie Android i iOS. Umożliwia ona konfigurację oraz obsługę systemu DIONE.
Autorami tego rozwiązania są inżynierowie i programiści STEKOPU. Nowoczesna aplikacja mobilna Dione została specjalnie zaprojektowana, żeby umożliwić zwykłemu użytkownikowi zarządzanie systemem alarmowym. Dzięki przeprowadzeniu analizy rzeczywistych potrzeb użytkowników, aplikacja nie przypomina klasycznego manipulatora do sterowania systemem alarmowym. Obsługa systemu jest intuicyjna i nie wymaga przeszkolenia. Użytkownik sam dobiera symbole graficzne przyporządkowane do stref ochrony w obiekcie i przypisuje zdjęcia innych użytkowników systemu. Wystarczy rzut oka na aplikację, by wiedzieć, jaki jest stan obiektu i jego poszczególnych stref (np czy system alarmowy w garażu jest załączony) lub sprawdzić, kto z domowników/pracowników aktualnie przebywa w obiekcie. Wszystkie te cechy systemu sprawiają, że jest to innowacyjne i solidne rozwiązanie, jeszcze niespotykane na rynku polskim.
– Jesteśmy marką, która w branży ochrony istnieje już przeszło 30 lat. Nasze doświadczenie w konstrukcji i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń do ochrony obiektów specjalnych wykorzystaliśmy do przygotowania produktu przeznaczonego dla potrzeb klienta indywidualnego oraz małych przedsiębiorstw – dodaje Ewa Kopczyńska.
Co jeszcze wyróżnia DIONE? Nie jest to system, który tylko alarmuje o włamaniach. Posiada on również funkcję powiadomień o pożarze i ulatniającym się gazie. Dodatkowo z poziomu aplikacji mobilnej Dione można uruchomić funkcję wezwania pomocy lub wezwania grupy interwencyjnej do monitorowanego obiektu. Ochrona osób, użytkowników systemu, nie jest realizowana tylko podczas ich obecności w obiekcie. Użytkownik systemu może wezwać pomoc nawet jeśli znajduje się poza domem, a informacja o potencjalnym problemie zostanie natychmiast przekazana do wskazanej osoby razem z aktualną lokalizacją na mapie.
Dzieci, które zostały same w domu, osoby starsze i schorowane, które w razie jakiegokolwiek zagrożenia nie są w stanie samodzielnie wezwać pomocy, pracownicy w firmie, nad którymi należy sprawować nadzór czy domki letniskowe, do których poza sezonem się nie zagląda. Wszędzie tam sprawdzi się system DIONE.
– Kompleksowość tego rozwiązania oraz integracja wielu podsystemów sprawia, że użytkownik nie musi martwić się o zapewnienie ochrony przed poszczególnymi zagrożeniami. To znacząco zwiększa bezpieczeństwo i generuje duże oszczędności – podsumowuje Ewa Kopczyńska.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.