Komunikaty PR

DIONE – bądź w kontakcie z najbliższymi i nie tylko

2020-06-25  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.1 MB )

Właśnie rozpoczynają się wakacje. Co prawda w obliczu pandemii będą one inne, jednak wiele osób mimo wszystko zdecyduje się na wyjazdowy urlop i jak co roku pojawi się obawa przed włamaniem do domu czy mieszkania. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto pomyśleć o systemie alarmowym. Tylko jaki wybrać, by służył na długie lata? A może są rozwiązania, które oferują coś więcej?
 

Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń. W roku 2019 odnotowano rekordową liczbę włamań do domów i mieszkań. Współczesny złodziej jest na tyle bezczelny, że bardzo często nie pozostawia po sobie żadnych śladów, więc okradziony właściciel może długo nie zorientować się, że zniknęła biżuteria, pieniądze czy inne aktywa. Aby tego uniknąć, warto zamontować odpowiedni system alarmowy. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie, które proponuje STEKOP S.A. To DIONE – inteligentny i bezprzewodowy system alarmowy oraz monitoringu, który działa dzięki WiFi oraz GSM.

– Korzystając ze smartfona i aplikacji można monitorować dom lub firmę z dowolnego miejsca na świecie. Co ciekawe, bezprzewodowe systemy alarmowe są wysoce konfigurowalne i dostępne do samodzielnego montażu, dodatkowo mogą zostać objęte profesjonalnym monitoringiem firmy ochroniarskiej – mówi Ewa Kopczyńska, przedstawicielka marki STEKOP S.A. – Aplikacja DIONE pracuje w systemie Android i iOS. Umożliwia ona konfigurację oraz obsługę systemu DIONE.

Autorami tego rozwiązania są inżynierowie i programiści STEKOPU. Nowoczesna aplikacja mobilna Dione została specjalnie zaprojektowana, żeby umożliwić zwykłemu użytkownikowi zarządzanie systemem alarmowym. Dzięki przeprowadzeniu analizy rzeczywistych potrzeb użytkowników, aplikacja nie przypomina klasycznego manipulatora do sterowania systemem alarmowym. Obsługa systemu jest intuicyjna i nie wymaga przeszkolenia. Użytkownik sam dobiera symbole graficzne przyporządkowane do stref ochrony w obiekcie i przypisuje zdjęcia innych użytkowników systemu. Wystarczy rzut oka na aplikację, by wiedzieć, jaki jest stan obiektu i jego poszczególnych stref (np czy system alarmowy w garażu jest załączony) lub sprawdzić, kto z domowników/pracowników aktualnie przebywa w obiekcie. Wszystkie te cechy systemu sprawiają, że jest to innowacyjne i solidne rozwiązanie, jeszcze niespotykane na rynku polskim.

– Jesteśmy marką, która w branży ochrony istnieje już przeszło 30 lat. Nasze doświadczenie w konstrukcji i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń do ochrony obiektów specjalnych wykorzystaliśmy do przygotowania produktu przeznaczonego dla potrzeb klienta indywidualnego oraz małych przedsiębiorstw – dodaje Ewa Kopczyńska.

Co jeszcze wyróżnia DIONE? Nie jest to system, który tylko alarmuje o włamaniach. Posiada on również funkcję powiadomień o pożarze i ulatniającym się gazie. Dodatkowo z poziomu aplikacji mobilnej Dione można uruchomić funkcję wezwania pomocy lub wezwania grupy interwencyjnej do monitorowanego obiektu. Ochrona osób, użytkowników systemu, nie jest realizowana tylko podczas ich obecności w obiekcie. Użytkownik systemu może wezwać pomoc nawet jeśli znajduje się poza domem, a informacja o potencjalnym problemie zostanie natychmiast przekazana do wskazanej osoby razem z aktualną lokalizacją na mapie.

Dzieci, które zostały same w domu, osoby starsze i schorowane, które w razie jakiegokolwiek zagrożenia nie są w stanie samodzielnie wezwać pomocy, pracownicy w firmie, nad którymi należy sprawować nadzór czy domki letniskowe, do których poza sezonem się nie zagląda. Wszędzie tam sprawdzi się system DIONE.
 

– Kompleksowość tego rozwiązania oraz integracja wielu podsystemów sprawia, że użytkownik nie musi martwić się o zapewnienie ochrony przed poszczególnymi zagrożeniami. To znacząco zwiększa bezpieczeństwo i generuje duże oszczędności – podsumowuje Ewa Kopczyńska.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma 8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

8 na 10 pracowników jest narażonych na wypalenie zawodowe

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe[1] - wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Nic dziwnego – błyskawicznie zmieniający
Firma Odbudowa firm rodzinnych po powodzi
2024-09-26 | 16:00

Odbudowa firm rodzinnych po powodzi

Powódź, która dotknęła południowe regiony Polski, zniszczyła nie tylko majątki prywatne, ale także uderzyła w fundamenty lokalnych gospodarek, w tym przedsiębiorstwa
Firma Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa
2024-09-26 | 13:00

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska: Bezpieczeństwo w pracy i w czasie prywa

Dzień Bezpieczeństwa w Castorama Polska to coroczne wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości i promowanie bezpiecznych praktyk w miejscu pracy. W tym roku tematem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.