Komunikaty PR

Dodatkowa pomoc bezdomnym w Warszawie podczas pandemii koronawirusa

2020-06-05  |  11:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.24 MB )

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej doposażył jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych na warszawskiej Pradze. Pieniądze na zakup nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu gastronomicznego przekazali przedsiębiorcy, Felice Scoccimarro oraz Rafał Szczepański, którzy rozpoczęli w ten sposób kolejny projekt stałej, charytatywnej pomocy na rzecz najbardziej potrzebujących. Oprócz wyposażenia zwiększającego możliwości jadłodajni, przedsiębiorcy ofiarowali Caritasowi maseczki i środki higieny osobistej.

Pandemia koronawirusa to czas szczególnie trudny dla osób ubogich i bezdomnych. Dla wielu z nich jadłodajnia dla ubogich Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Grochowskiej 111/113 stwarza możliwość spożycia posiłku w ciągu dnia. 5 dni w tygodniu wydaje się tam do 700 posiłków dziennie. W tym obiekcie bezdomni mogą również otrzymać wszechstronną pomoc: możliwość noclegu w ogrzewalni, kąpieli, zabiegów pielęgnacyjno-higienicznych czy zmiany ubrania.

Ośrodek Caritas DWP wymagał wyposażenia w profesjonalne urządzenia niezbędne przy żywieniu zbiorowym. Z pomocą przyszli przedsiębiorcy, Felice Scoccimarro oraz Rafał Szczepański, wspierający również inne dzieła Caritas. – Czasy wielkich kryzysów to niestety chwile, w których zapominamy o osobach słabszych, bo sami mamy własne problemy związane z pracą i niezapłaconymi rachunkami. Jednak szczególnie w takich momentach, gdy jest naprawdę źle, należy pokazywać, że jesteśmy jedną wspólnotą, i że każdy człowiek jest taki sam. Bez względu na jego wygląd i status materialny – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes spółki Amest, członek Międzynarodowej Papieskiej Akademii Mariologicznej.

– Pracujemy razem, aby ułatwić osobom potrzebującym dostęp do produktów pierwszej potrzeby. Zakupiliśmy nowoczesne urządzenia gastronomiczne, pozwalające na efektywniejszą pracę jadłodajni Caritasu, a także przekazujemy maseczki i środki higieny. Nie chcemy jednak ofiarowywać wyłącznie pomocy materialnej. Niejednokrotnie istotnym wsparciem jest rozmowa, wysłuchanie, odpowiednie poradnictwo, profilaktyka i leczenie uzależnień oraz motywowanie do zmiany. Nasza akcja uwzględnia zaoferowanie wsparcia tym osobom, które będą gotowe podjąć decyzję o zmianie swojego życia – zaznacza Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development S.A. oraz prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego

Dzięki pomocy, którą otrzymaliśmy, będziemy mieli możliwość wydawania większej liczby posiłków osobom bezdomnym. To dla nas ogromna wartość, że w tym czasie będziemy mogli zaspokajać rosnące potrzeby ubogich – dodaje Ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

***

Obiekt przy ul. Grochowskiej 111/113 to placówka Caritas wyremontowana w ostatnich latach nakładem Urzędu m.st. Warszawy. Mieści się w nim jadłodajnia, z której może jednorazowo skorzystać 50 osób, łaźnia oraz ogrzewalnia na 50 miejsc dla mężczyzn i kobiet. Wszystko pod jednym dachem w łatwo dostępnym dla potrzebujących miejscu.

Felice Scoccimarro i Rafał Szczepański to społecznicy i przedsiębiorcy, wspierający również inne projekty charytatywne Caritas. W ostatnich miesiącach współorganizowali m.in. akcje: Komputer dla ucznia, Serce dla Powstańców, Sąsiedzi Sąsiadom oraz projekt wsparcia ubogich rodzin na terenie powiatu otwockiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne SOFTSWISS niesie pomoc osobom dotkniętym powodzią na południu Polski Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:30

SOFTSWISS niesie pomoc osobom dotkniętym powodzią na południu Polski

We wrześniu Europa Środkowa i Wschodnia została dotknięta powodzią na dużą skalę spowodowaną przez burzę "Boris". W wyniku intensywnych opadów tysiące domów
Problemy społeczne Konferencja „Piecza zastępcza 2030: bezpieczne dziecko w dobrym systemie”
2024-09-19 | 10:00

Konferencja „Piecza zastępcza 2030: bezpieczne dziecko w dobrym systemie”

Fundacja Dobrych Inicjatyw obchodzi jubileusz działania na rzecz wychowanków i wychowanek instytucjonalnej pieczy zastępczej. Z tej okazji 25 września w Teatrze 6. Piętro (PKiN) w
Problemy społeczne Mówiliśmy o tym na forum
2024-09-13 | 13:00

Mówiliśmy o tym na forum

FDI o kryzysie pieczy zastępczej na XXXIII Forum Ekonomicznym w Karpaczu W Polsce nie udaje nam się budowanie relacji na linii instytucja - obywatel. To jeden z wielu powodów, przez

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.